Informace pro spotřebitele a reklamační řád

 
 
 

Informace pro spotřebitele

 

Toto prohlášení bylo zpracováno v souladu se zákonem č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „OZ“) a dále zákonem č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele ve znění pozdějších předpisů (dále jen „SpotřZ“).

 

Podnikatel, jímž je Mgr. Petra Polzerová, IČ: 47186313, se sídlem Bystročice 145, PSČ 779 00, (dále též jen jako „prodávající“) tímto řádně plní svou informační povinnost vůči spotřebiteli následovně:

 

(i)          Zákazníkem, který nakoupí služby nebo zboží prodávané kupujícím v jeho provozovně, je buď kupující-spotřebitel ve smyslu ust. § 2 odst. 1 písm. a) SpotřZ (dále jen „spotřebitel“) nebo kupující-podnikatel, který při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti (dále jen „kupující-podnikatel“);

 

(ii)         Prodávající podniká na základě živnostenského oprávnění vydaného pro předmět podnikání „Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona“ a dále živnostenského oprávnění vydaného pro předmět podnikání „Masérské, rekondiční a regenerační služby“ v provozovně registrované pod č. 1011651131 na adrese Bystročice 145, PSČ 779 00;

 

(iii)       Telefonní číslo prodávajícího: (+420) 608 644 466;

 

(iv)       Prodávající poskytuje na adrese provozovny kosmetické, masérské, rekondiční a regenerační služby (kompletní ošetření pleti, obličejové a tělové masáže). Nabízené služby mají charakter péče o tělo a pleť (kosmetický charakter). Služby nemají charakter lékařských zákroků, ani lékařských služeb;

 

(v)         Cena nabízených služeb je uvedena v platném ceníku, který je zveřejněn na internetových stránkách www. masaze-olomouc.com a v provozovně prodávajícího;

 

(vi)       Platba za nabízené služby a zboží – poukázky je přijímána pouze v hotovostní formě. Zboží lze převzít osobně v provozovně prodávajícího. Zboží není dodáváno prostřednictvím poskytovatele poštovních služeb, ani jiným obdobným způsobem - v tomto ohledu nevznikají spotřebiteli žádné náklady;

 

(vii)     Údaje o právech spotřebitele vznikajících z vadného plnění, jakož i o právech ze záruky a dalších podmínek pro uplatnění těchto práv jsou obsaženy v reklamačním řádu. Reklamační řád je zveřejněn na internetových stránkách www.masaze-olomouc.com a je k dispozici v tištěné formě v provozovně Prodávajícího;

 

(viii)    V případě, že mezi prodávajícím a spotřebitelem dojde ke vzniku spotřebitelského sporu z kupní smlouvy nebo ze smlouvy o poskytování služeb, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může se spotřebitel obrátit s návrhem na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je:

Česká obchodní inspekce

Ústřední inspektorát – oddělení ADR

Štěpánská 15, 120 00 Praha 2

Email: adr@coi.cz
Web: adr.coi.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklamační řád

 

Podnikatel, jímž je Mgr. Petra Polzerová, IČ: 47186313, se sídlem Bystročice 145, PSČ 779 00, (dále též jen jako „prodávající“) vydává pro účely informování spotřebitelů reklamační řád v následujícím znění:

 

I. Všeobecná ustanovení

 

Reklamační řád byl zpracován dle ustanovení zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „OZ“) a dále zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele ve znění pozdějších předpisů (dále jen „SpotřZ“) a vztahuje se na služby poskytované prodávajícím (dále jen „zboží“), u něhož jsou v záruční době uplatňována práva kupujícího z odpovědnosti za vady (dále jen „reklamace“).

 

Zákazníkem, který koupí zboží a/nebo služby prodávané kupujícím v jeho provozovně, je buď kupující-spotřebitel ve smyslu ust. § 2 odst. 1 písm. a) SpotřZ (dále jen „spotřebitel“) nebo kupující-podnikatel, který při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti (dále jen „kupující-podnikatel“). Neplyne-li dále z ustanovení reklamačního řádu jinak, spotřebitel a kupující-podnikatel jsou společně označováni jako „kupující“.

 

Prodávající tímto zároveň ve vztahu ke spotřebiteli plní dle ust. § 13 SpotřZ svou povinnost řádně ho informovat o rozsahu, podmínkách a způsobu uplatnění práva z vadného plnění („reklamace“), včetně údajů, kde lze reklamaci uplatnit.

 

Prodávající při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti.

 

Kupující je povinen seznámit se před uzavřením smlouvy s tímto reklamačním řádem.

 

Kupující nákupem zboží/služeb vyjadřuje skutečnost, že se s Reklamačním řádem seznámil a v případě reklamace bude dodržovat pravidla stanovaná níže v souladu s platným právním řádem České republiky.

 

II. Odpovědnost prodávajícího

 

Prodávající odpovídá kupujícímu, že poskytované služby jsou souladu s ujednáním smluvních stran nebo v kvalitě obvyklé a že zboží při převzetí nemá vady. Zejména prodávající odpovídá, že v době, kdy kupující zboží převzal:

(i)          má zboží vlastnosti, které si strany ujednaly, a chybí-li ujednání, vlastnosti takové, které prodávající nebo výrobce popsal nebo které kupující očekával s ohledem na povahu zboží a na základě reklamy prováděné prodávajícím nebo výrobcem,

(ii)         se zboží hodí k účelu, který pro její použití prodávající uvádí nebo ke kterému se zboží tohoto druhu obvykle používá,

(iii)       zboží vyhovuje požadavkům právních předpisů.

 

Při zakoupení služeb, stejně jako ke zboží je přikládán daňový doklad nebo k některému druhu zboží záruční list. Není-li přiložen záruční list, slouží k uplatnění reklamace daňový doklad. K uplatnění reklamace také postačí, prokáže-li kupující způsobem, který nevzbuzuje pochybnost, že zboží /anebo služby byly zakoupeny u prodávajícího a že mu řádně svědčí práva zakládající odpovědnost prodávajícího za vady zboží/ služeb.

 

Práva z odpovědnosti za vady zboží se nevztahují zejména na případy, kdy závada nebo poškození vzniká:

-              mechanickým poškozením zboží

-              živelnou katastrofou, nebo obdobným způsobem

-              prokazatelně nesprávným užíváním či skladováním zboží

-              užíváním či skladováním v rozporu s návodem nebo pokyny prodávajícího či pokyny na obalu zboží

-              užíváním či skladováním v rozporu s obecně známými pravidly užívání či skladování

-              používáním zboží v podmínkách, které neodpovídají svojí teplotou, prašností, vlhkostí, chemickými a mechanickými vlivy prostředí, které je přímo výrobcem nebo prodávajícím určeno nebo které jednoznačně vyplývá z povahy zboží

-              odpovědnost prodávajícího za vady se nevztahuje na opotřebení způsobené obvyklým užíváním, u zboží prodávaného za nižší cenu za vadu, pro kterou byla nižší cena ujednána,

-              u použitého Zboží za vadu odpovídající míře používání nebo opotřebení, kterou mělo zboží při převzetí kupujícím.

 

Na žádost kupujícího je prodávající povinen poskytnout kupujícímu písemné potvrzení o povinnostech z vadného plnění v rozsahu stanovaného zákonem (záruční list). Záruční list musí obsahovat jméno podnikatele (prodávajícího), dále jeho IČ a sídlo. Umožňuje-li to povaha věci, postačuje na místo záručního listu vydat kupujícímu doklad o zakoupení zboží obsahující údaje jako záruční list.

 

III. Záruční doba

 

Spotřebitel je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytla u spotřebního zboží, v době vyznačené jako datum spotřeby na obalu zboží, jinak v době dvaceti čtyř měsíců od převzetí zboží. Záruční doba je omezena datem spotřeby zboží.

 

Projeví-li se vada zboží v průběhu doby vyznačené jako datum spotřeby, nejdéle však v době šesti měsíců od převzetí spotřebitelem, má se za to, že zboží bylo vadné již při převzetí, pokud není prokázán opak. Pro kupujícího-podnikatele činí záruční doba dvanáct měsíců.

 

Spotřebitel je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytla u poskytovatele služby ihned při jejím plnění nebo nejpozději v době 6 měsíců od záruční doby.

 

Záruční doba začíná běžet od převzetí zboží a nebo od poskytnutí služby.

 

IV. Odpovědnost za vady

 

Nemá-li Zboží vlastnosti uvedené v článku II. (Odpovědnost prodávajícího), může spotřebitel požadovat i dodání nového zboží bez vad, pokud to není vzhledem k povaze vady nepřiměřené.

 

Je-li zboží vadné a takováto vada podstatně porušuje smlouvu, má kupující právo na:

-              přiměřenou slevu z kupní ceny

-              odstranění vad dodáním nové věci bez vady, nebo dodáním chybějící části

-              odstranění vady opravou věci, je-li to vzhledem k povaze služby a/nebo zboží možné (v případě služeb se jedná např. o poskytnutí náhradní služby)

-              odstoupení od smlouvy

 

Je-li zboží a/nebo služba vadná a takováto vada porušuje smlouvu jen nepodstatným způsobem, má kupující právo na:

-              přiměřenou slevu

-              odstranění vady přiměřeným způsobem

 

Pokud spotřebitel od smlouvy neodstoupí ani neuplatní právo na dodání nového zboží a/nebo služby bez vad, na výměnu jeho součásti nebo opravu, může požadovat přiměřenou slevu. Spotřebitel má právo na přiměřenou slevu i v případě, že mu prodávající nemůže dodat nové zboží a/nebo službu bez vad, vyměnit jeho součást nebo zboží opravit, jakož i v případě, že prodávající nezjedná nápravu v přiměřené dobé nebo v případě, že by zjednání nápravy působilo značné obtíže.

 

Právo z vadného plnění kupujícímu nenáleží, pokud prodávající kupujícího před převzetím zboží upozornil, že zboží má vadu, nebo pokud kupující vadu zboží a/nebo služby sám způsobil.

 

V případě odstoupení od smlouvy je kupující povinen vrátit prodávajícímu kompletní zboží včetně veškerého příslušenství.

Pokud má vadu zboží, které bylo prodáno jako použité nebo bylo prodáno se slevou zohledňující nižší kvalitu zboží v době prodeje, má spotřebitel místo práva na výměnu zboží právo na přiměřenou slevu.

 

V. Uplatnění a vyřízení reklamace

 

Kupující řádně a prokazatelně informuje prodávajícího o skutečnostech, jež kupujícímu zakládají práva z vadného plnění. Kupující je povinen prokázat oprávněnost svého nároku na uplatnění reklamace.

 

Pro uplatnění reklamace je uvedena adresa a kontakt v článku VI. (Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace).

 

Spotřebitel je povinen služby reklamovat ihned, jakmile zjistí vady. Pro řádné uplatnění reklamace prostupuje přiměřeným způsobem podle ustanovení vztahující se na reklamaci zboží.

 

Zboží lze na uvedené adrese reklamovat osobně, nebo zaslat prostřednictvím doručovatele poštovních služeb. V případě, že kupující zašle reklamované zboží prostřednictvím doručovatele poštovních služeb, zašle spolu se zbožím v písemné formě prohlášení obsahující informace:

-              že uplatňuje práva z vadného plnění

-              jaká práva z vadného plnění nárokuje - viz článek IV. (Odpovědnost za vady zboží)

-              podrobný popis vad zboží

-              své jméno, příjmení, e-mail a /nebo telefonní číslo

 

V případě, že kupující zašle reklamované zboží prostřednictvím doručovatele poštovních služeb, reklamované zboží zabalí způsobem, aby se při doručování dále neznehodnotilo.

 

Prodávající neodpovídá za znehodnocení zboží způsobené při dopravě zboží k reklamaci.

 

Kupující je povinen předat zboží do reklamačního řízení kompletní. Při uplatnění reklamace je kupující povinen předložit kopii prodejního dokladu, nebo jinak vhodným způsobem prokázat, kdy bylo zboží u prodávajícího zakoupeno. V případě, že kupující nedodá zboží kompletní nebo bude chybět některá z náležitostí potřebných k řádnému uplatnění reklamace a tento nedostatek je nezbytný k zjištění existence reklamované vady a/nebo k jejímu odstranění, běh lhůty pro vyřízení reklamace začíná až odstraněním nedostatku.

 

Při osobním odběru zboží kupujícím, je okamžik převzetí zboží okamžikem přechodu nebezpečí škody na zboží z prodávajícího na kupujícího.

Kupující má povinnost prohlédnout zboží při převzetí. Jestliže kupující zboží neprohlédne při převzetí, může uplatnit nároky z vad zjistitelných při této prohlídce, pouze pokud prokáže, že tyto vady mělo zboží již v době přechodu nebezpečí škody na zboží. Pozdější reklamace neúplnosti zboží nebo vnějšího poškození zboží nezbavuje kupujícího práva věc reklamovat. Prodávající však má možnost poukázat, že se jedná o rozpor s kupní smlouvou.

 

Spotřebiteli musí být reklamace včetně odstranění vady vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající a spotřebitel nedohodnou na delší lhůtě.

 

Lhůta pro vyřízení reklamace začíná běžet následující den po uplatnění reklamace v souladu s ust. § 605 OZ. Po uplynutí této lhůty se spotřebiteli přiznávají stejná práva jako by se jednalo

o podstatné porušení smlouvy. Lhůta 30 dnů není závazná vůči kupujícímu-podnikateli.

 

Prodávající je povinen kupujícího informovat o způsobu vyřízení reklamace do 3 pracovních dnů od obdržení řádné reklamace. O vyřízení reklamace informuje prodávající kupujícího bez zbytečného odkladu.

 

Kupující má právo se o průběhu reklamace sám zajímat na adrese provozovny, kde reklamaci uplatnil nebo na telefonním čísle uvedeném v čl. VI. (Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace).

 

Kupující je povinen prodávajícímu poskytnout veškerou součinnost k ověření existence reklamované vady a k jejímu odstranění (vč. vyzkoušení zboží). Kupující při uplatnění reklamace je povinen předat zboží v souladu s hygienickými předpisy a obecnými hygienickými zásadami včetně všech součástí příslušenství.

 

Při uplatnění reklamace obdrží kupující písemné potvrzení - reklamační protokol, který mu slouží jako doklad při vypořádání reklamace. Kupující je povinen při sepisování reklamačního protokolu uvést veškeré požadované údaje, jejichž úplnost a správnost potvrzuje podpisem reklamačního protokolu. V reklamačním protokolu jsou informace, kdy byla reklamace uplatněna, co je jejím obsahem, jaký způsob vyřízení reklamace je spotřebitelem požadován. Pokud spotřebitel výrobek do reklamačního řízení zaslal prostřednictvím doručovatele poštovních služeb nebo obdobně, obdrží reklamační protokol e-mailem, případně na adresu bydliště, požádá-li o to.

 

V případě, že reklamace byla oprávněná, má spotřebitel právo na úhradu účelně vynaložených nákladů na uplatnění reklamace, přičemž jsou tyto náklady chápány jako nejnižší možné. Spotřebitel o proplácení těchto nákladů musí požádat bez zbytečného odkladu, nejpozději však do jednoho měsíce od konce lhůty pro uplatnění práv z vadného plnění. V případě žádosti o proplacení účelně vynaložených nákladů je spotřebitel povinen tyto prokazatelně doložit. 

 

VI. Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace

 

Reklamaci muže kupující uplatnit:

(i)          osobně na adrese sídla prodávajícího: Bystročice 145, PSČ 779 00 

(ii)         zaslat na adresu sídla prodávajícího.

 

Pro uplatnění reklamace lze využít telefonní číslo (+420) 608 644 466.

 

VII. Odmítnutí přijetí do reklamace

 

Prodávající je oprávněn odmítnout přijetí do reklamace, v případě, že nebudou řádně splněny zákonné podmínky pro uplatnění reklamace stanovené v tomto reklamačním řádu.

 

Prodávající je oprávněn odmítnout reklamaci zboží také v případě, že zboží není předáno v souladu s hygienickými předpisy a obecnými hygienickými zásadami.

 

VIII. Závěrečná ustanovení

 

Tento reklamační řád nabývá platnosti a účinnosti dne 1. června 2017.

 

Prodávající je oprávněn jednostranně změnit reklamační řád a o změnách vhodným způsobem kupující informovat.Informace pro spotřebitele

 

Toto prohlášení bylo zpracováno v souladu se zákonem č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „OZ“) a dále zákonem č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele ve znění pozdějších předpisů (dále jen „SpotřZ“).

 

Podnikatel, jímž je Mgr. Petra Polzerová, IČ: 47186313, se sídlem Bystročice 145, PSČ 779 00, (dále též jen jako „prodávající“) tímto řádně plní svou informační povinnost vůči spotřebiteli následovně:

 

(i)          Zákazníkem, který nakoupí služby nebo zboží prodávané kupujícím v jeho provozovně, je buď kupující-spotřebitel ve smyslu ust. § 2 odst. 1 písm. a) SpotřZ (dále jen „spotřebitel“) nebo kupující-podnikatel, který při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti (dále jen „kupující-podnikatel“);

 

(ii)         Prodávající podniká na základě živnostenského oprávnění vydaného pro předmět podnikání „Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona“ a dále živnostenského oprávnění vydaného pro předmět podnikání „Masérské, rekondiční a regenerační služby“ v provozovně registrované pod č. 1011651131 na adrese Bystročice 145, PSČ 779 00;

 

(iii)       Telefonní číslo prodávajícího: (+420) 608 644 466;

 

(iv)       Prodávající poskytuje na adrese provozovny kosmetické, masérské, rekondiční a regenerační služby (kompletní ošetření pleti, obličejové a tělové masáže). Nabízené služby mají charakter péče o tělo a pleť (kosmetický charakter). Služby nemají charakter lékařských zákroků, ani lékařských služeb;

 

(v)         Cena nabízených služeb je uvedena v platném ceníku, který je zveřejněn na internetových stránkách www. masaze-olomouc.com a v provozovně prodávajícího;

 

(vi)       Platba za nabízené služby a zboží – poukázky je přijímána pouze v hotovostní formě. Zboží lze převzít osobně v provozovně prodávajícího. Zboží není dodáváno prostřednictvím poskytovatele poštovních služeb, ani jiným obdobným způsobem - v tomto ohledu nevznikají spotřebiteli žádné náklady;

 

(vii)     Údaje o právech spotřebitele vznikajících z vadného plnění, jakož i o právech ze záruky a dalších podmínek pro uplatnění těchto práv jsou obsaženy v reklamačním řádu. Reklamační řád je zveřejněn na internetových stránkách www.masaze-olomouc.com a je k dispozici v tištěné formě v provozovně Prodávajícího;

 

(viii)    V případě, že mezi prodávajícím a spotřebitelem dojde ke vzniku spotřebitelského sporu z kupní smlouvy nebo ze smlouvy o poskytování služeb, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může se spotřebitel obrátit s návrhem na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je:

Česká obchodní inspekce

Ústřední inspektorát – oddělení ADR

Štěpánská 15, 120 00 Praha 2

Email: adr@coi.cz
Web: adr.coi.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklamační řád

 

Podnikatel, jímž je Mgr. Petra Polzerová, IČ: 47186313, se sídlem Bystročice 145, PSČ 779 00, (dále též jen jako „prodávající“) vydává pro účely informování spotřebitelů reklamační řád v následujícím znění:

 

I. Všeobecná ustanovení

 

Reklamační řád byl zpracován dle ustanovení zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „OZ“) a dále zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele ve znění pozdějších předpisů (dále jen „SpotřZ“) a vztahuje se na služby poskytované prodávajícím (dále jen „zboží“), u něhož jsou v záruční době uplatňována práva kupujícího z odpovědnosti za vady (dále jen „reklamace“).

 

Zákazníkem, který koupí zboží a/nebo služby prodávané kupujícím v jeho provozovně, je buď kupující-spotřebitel ve smyslu ust. § 2 odst. 1 písm. a) SpotřZ (dále jen „spotřebitel“) nebo kupující-podnikatel, který při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti (dále jen „kupující-podnikatel“). Neplyne-li dále z ustanovení reklamačního řádu jinak, spotřebitel a kupující-podnikatel jsou společně označováni jako „kupující“.

 

Prodávající tímto zároveň ve vztahu ke spotřebiteli plní dle ust. § 13 SpotřZ svou povinnost řádně ho informovat o rozsahu, podmínkách a způsobu uplatnění práva z vadného plnění („reklamace“), včetně údajů, kde lze reklamaci uplatnit.

 

Prodávající při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti.

 

Kupující je povinen seznámit se před uzavřením smlouvy s tímto reklamačním řádem.

 

Kupující nákupem zboží/služeb vyjadřuje skutečnost, že se s Reklamačním řádem seznámil a v případě reklamace bude dodržovat pravidla stanovaná níže v souladu s platným právním řádem České republiky.

 

II. Odpovědnost prodávajícího

 

Prodávající odpovídá kupujícímu, že poskytované služby jsou souladu s ujednáním smluvních stran nebo v kvalitě obvyklé a že zboží při převzetí nemá vady. Zejména prodávající odpovídá, že v době, kdy kupující zboží převzal:

(i)          má zboží vlastnosti, které si strany ujednaly, a chybí-li ujednání, vlastnosti takové, které prodávající nebo výrobce popsal nebo které kupující očekával s ohledem na povahu zboží a na základě reklamy prováděné prodávajícím nebo výrobcem,

(ii)         se zboží hodí k účelu, který pro její použití prodávající uvádí nebo ke kterému se zboží tohoto druhu obvykle používá,

(iii)       zboží vyhovuje požadavkům právních předpisů.

 

Při zakoupení služeb, stejně jako ke zboží je přikládán daňový doklad nebo k některému druhu zboží záruční list. Není-li přiložen záruční list, slouží k uplatnění reklamace daňový doklad. K uplatnění reklamace také postačí, prokáže-li kupující způsobem, který nevzbuzuje pochybnost, že zboží /anebo služby byly zakoupeny u prodávajícího a že mu řádně svědčí práva zakládající odpovědnost prodávajícího za vady zboží/ služeb.

 

Práva z odpovědnosti za vady zboží se nevztahují zejména na případy, kdy závada nebo poškození vzniká:

-              mechanickým poškozením zboží

-              živelnou katastrofou, nebo obdobným způsobem

-              prokazatelně nesprávným užíváním či skladováním zboží

-              užíváním či skladováním v rozporu s návodem nebo pokyny prodávajícího či pokyny na obalu zboží

-              užíváním či skladováním v rozporu s obecně známými pravidly užívání či skladování

-              používáním zboží v podmínkách, které neodpovídají svojí teplotou, prašností, vlhkostí, chemickými a mechanickými vlivy prostředí, které je přímo výrobcem nebo prodávajícím určeno nebo které jednoznačně vyplývá z povahy zboží

-              odpovědnost prodávajícího za vady se nevztahuje na opotřebení způsobené obvyklým užíváním, u zboží prodávaného za nižší cenu za vadu, pro kterou byla nižší cena ujednána,

-              u použitého Zboží za vadu odpovídající míře používání nebo opotřebení, kterou mělo zboží při převzetí kupujícím.

 

Na žádost kupujícího je prodávající povinen poskytnout kupujícímu písemné potvrzení o povinnostech z vadného plnění v rozsahu stanovaného zákonem (záruční list). Záruční list musí obsahovat jméno podnikatele (prodávajícího), dále jeho IČ a sídlo. Umožňuje-li to povaha věci, postačuje na místo záručního listu vydat kupujícímu doklad o zakoupení zboží obsahující údaje jako záruční list.

 

III. Záruční doba

 

Spotřebitel je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytla u spotřebního zboží, v době vyznačené jako datum spotřeby na obalu zboží, jinak v době dvaceti čtyř měsíců od převzetí zboží. Záruční doba je omezena datem spotřeby zboží.

 

Projeví-li se vada zboží v průběhu doby vyznačené jako datum spotřeby, nejdéle však v době šesti měsíců od převzetí spotřebitelem, má se za to, že zboží bylo vadné již při převzetí, pokud není prokázán opak. Pro kupujícího-podnikatele činí záruční doba dvanáct měsíců.

 

Spotřebitel je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytla u poskytovatele služby ihned při jejím plnění nebo nejpozději v době 6 měsíců od záruční doby.

 

Záruční doba začíná běžet od převzetí zboží a nebo od poskytnutí služby.

 

IV. Odpovědnost za vady

 

Nemá-li Zboží vlastnosti uvedené v článku II. (Odpovědnost prodávajícího), může spotřebitel požadovat i dodání nového zboží bez vad, pokud to není vzhledem k povaze vady nepřiměřené.

 

Je-li zboží vadné a takováto vada podstatně porušuje smlouvu, má kupující právo na:

-              přiměřenou slevu z kupní ceny

-              odstranění vad dodáním nové věci bez vady, nebo dodáním chybějící části

-              odstranění vady opravou věci, je-li to vzhledem k povaze služby a/nebo zboží možné (v případě služeb se jedná např. o poskytnutí náhradní služby)

-              odstoupení od smlouvy

 

Je-li zboží a/nebo služba vadná a takováto vada porušuje smlouvu jen nepodstatným způsobem, má kupující právo na:

-              přiměřenou slevu

-              odstranění vady přiměřeným způsobem

 

Pokud spotřebitel od smlouvy neodstoupí ani neuplatní právo na dodání nového zboží a/nebo služby bez vad, na výměnu jeho součásti nebo opravu, může požadovat přiměřenou slevu. Spotřebitel má právo na přiměřenou slevu i v případě, že mu prodávající nemůže dodat nové zboží a/nebo službu bez vad, vyměnit jeho součást nebo zboží opravit, jakož i v případě, že prodávající nezjedná nápravu v přiměřené dobé nebo v případě, že by zjednání nápravy působilo značné obtíže.

 

Právo z vadného plnění kupujícímu nenáleží, pokud prodávající kupujícího před převzetím zboží upozornil, že zboží má vadu, nebo pokud kupující vadu zboží a/nebo služby sám způsobil.

 

V případě odstoupení od smlouvy je kupující povinen vrátit prodávajícímu kompletní zboží včetně veškerého příslušenství.

Pokud má vadu zboží, které bylo prodáno jako použité nebo bylo prodáno se slevou zohledňující nižší kvalitu zboží v době prodeje, má spotřebitel místo práva na výměnu zboží právo na přiměřenou slevu.

 

V. Uplatnění a vyřízení reklamace

 

Kupující řádně a prokazatelně informuje prodávajícího o skutečnostech, jež kupujícímu zakládají práva z vadného plnění. Kupující je povinen prokázat oprávněnost svého nároku na uplatnění reklamace.

 

Pro uplatnění reklamace je uvedena adresa a kontakt v článku VI. (Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace).

 

Spotřebitel je povinen služby reklamovat ihned, jakmile zjistí vady. Pro řádné uplatnění reklamace prostupuje přiměřeným způsobem podle ustanovení vztahující se na reklamaci zboží.

 

Zboží lze na uvedené adrese reklamovat osobně, nebo zaslat prostřednictvím doručovatele poštovních služeb. V případě, že kupující zašle reklamované zboží prostřednictvím doručovatele poštovních služeb, zašle spolu se zbožím v písemné formě prohlášení obsahující informace:

-              že uplatňuje práva z vadného plnění

-              jaká práva z vadného plnění nárokuje - viz článek IV. (Odpovědnost za vady zboží)

-              podrobný popis vad zboží

-              své jméno, příjmení, e-mail a /nebo telefonní číslo

 

V případě, že kupující zašle reklamované zboží prostřednictvím doručovatele poštovních služeb, reklamované zboží zabalí způsobem, aby se při doručování dále neznehodnotilo.

 

Prodávající neodpovídá za znehodnocení zboží způsobené při dopravě zboží k reklamaci.

 

Kupující je povinen předat zboží do reklamačního řízení kompletní. Při uplatnění reklamace je kupující povinen předložit kopii prodejního dokladu, nebo jinak vhodným způsobem prokázat, kdy bylo zboží u prodávajícího zakoupeno. V případě, že kupující nedodá zboží kompletní nebo bude chybět některá z náležitostí potřebných k řádnému uplatnění reklamace a tento nedostatek je nezbytný k zjištění existence reklamované vady a/nebo k jejímu odstranění, běh lhůty pro vyřízení reklamace začíná až odstraněním nedostatku.

 

Při osobním odběru zboží kupujícím, je okamžik převzetí zboží okamžikem přechodu nebezpečí škody na zboží z prodávajícího na kupujícího.

Kupující má povinnost prohlédnout zboží při převzetí. Jestliže kupující zboží neprohlédne při převzetí, může uplatnit nároky z vad zjistitelných při této prohlídce, pouze pokud prokáže, že tyto vady mělo zboží již v době přechodu nebezpečí škody na zboží. Pozdější reklamace neúplnosti zboží nebo vnějšího poškození zboží nezbavuje kupujícího práva věc reklamovat. Prodávající však má možnost poukázat, že se jedná o rozpor s kupní smlouvou.

 

Spotřebiteli musí být reklamace včetně odstranění vady vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající a spotřebitel nedohodnou na delší lhůtě.

 

Lhůta pro vyřízení reklamace začíná běžet následující den po uplatnění reklamace v souladu s ust. § 605 OZ. Po uplynutí této lhůty se spotřebiteli přiznávají stejná práva jako by se jednalo

o podstatné porušení smlouvy. Lhůta 30 dnů není závazná vůči kupujícímu-podnikateli.

 

Prodávající je povinen kupujícího informovat o způsobu vyřízení reklamace do 3 pracovních dnů od obdržení řádné reklamace. O vyřízení reklamace informuje prodávající kupujícího bez zbytečného odkladu.

 

Kupující má právo se o průběhu reklamace sám zajímat na adrese provozovny, kde reklamaci uplatnil nebo na telefonním čísle uvedeném v čl. VI. (Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace).

 

Kupující je povinen prodávajícímu poskytnout veškerou součinnost k ověření existence reklamované vady a k jejímu odstranění (vč. vyzkoušení zboží). Kupující při uplatnění reklamace je povinen předat zboží v souladu s hygienickými předpisy a obecnými hygienickými zásadami včetně všech součástí příslušenství.

 

Při uplatnění reklamace obdrží kupující písemné potvrzení - reklamační protokol, který mu slouží jako doklad při vypořádání reklamace. Kupující je povinen při sepisování reklamačního protokolu uvést veškeré požadované údaje, jejichž úplnost a správnost potvrzuje podpisem reklamačního protokolu. V reklamačním protokolu jsou informace, kdy byla reklamace uplatněna, co je jejím obsahem, jaký způsob vyřízení reklamace je spotřebitelem požadován. Pokud spotřebitel výrobek do reklamačního řízení zaslal prostřednictvím doručovatele poštovních služeb nebo obdobně, obdrží reklamační protokol e-mailem, případně na adresu bydliště, požádá-li o to.

 

V případě, že reklamace byla oprávněná, má spotřebitel právo na úhradu účelně vynaložených nákladů na uplatnění reklamace, přičemž jsou tyto náklady chápány jako nejnižší možné. Spotřebitel o proplácení těchto nákladů musí požádat bez zbytečného odkladu, nejpozději však do jednoho měsíce od konce lhůty pro uplatnění práv z vadného plnění. V případě žádosti o proplacení účelně vynaložených nákladů je spotřebitel povinen tyto prokazatelně doložit. 

 

VI. Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace

 

Reklamaci muže kupující uplatnit:

(i)          osobně na adrese sídla prodávajícího: Bystročice 145, PSČ 779 00 

(ii)         zaslat na adresu sídla prodávajícího.

 

Pro uplatnění reklamace lze využít telefonní číslo (+420) 608 644 466.

 

VII. Odmítnutí přijetí do reklamace

 

Prodávající je oprávněn odmítnout přijetí do reklamace, v případě, že nebudou řádně splněny zákonné podmínky pro uplatnění reklamace stanovené v tomto reklamačním řádu.

 

Prodávající je oprávněn odmítnout reklamaci zboží také v případě, že zboží není předáno v souladu s hygienickými předpisy a obecnými hygienickými zásadami.

 

VIII. Závěrečná ustanovení

 

Tento reklamační řád nabývá platnosti a účinnosti dne 1. června 2017.

 

Prodávající je oprávněn jednostranně změnit reklamační řád a o změnách vhodným způsobem kupující informovat.Informace pro spotřebitele

 

Toto prohlášení bylo zpracováno v souladu se zákonem č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „OZ“) a dále zákonem č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele ve znění pozdějších předpisů (dále jen „SpotřZ“).

 

Podnikatel, jímž je Mgr. Petra Polzerová, IČ: 47186313, se sídlem Bystročice 145, PSČ 779 00, (dále též jen jako „prodávající“) tímto řádně plní svou informační povinnost vůči spotřebiteli následovně:

 

(i)          Zákazníkem, který nakoupí služby nebo zboží prodávané kupujícím v jeho provozovně, je buď kupující-spotřebitel ve smyslu ust. § 2 odst. 1 písm. a) SpotřZ (dále jen „spotřebitel“) nebo kupující-podnikatel, který při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti (dále jen „kupující-podnikatel“);

 

(ii)         Prodávající podniká na základě živnostenského oprávnění vydaného pro předmět podnikání „Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona“ a dále živnostenského oprávnění vydaného pro předmět podnikání „Masérské, rekondiční a regenerační služby“ v provozovně registrované pod č. 1011651131 na adrese Bystročice 145, PSČ 779 00;

 

(iii)       Telefonní číslo prodávajícího: (+420) 608 644 466;

 

(iv)       Prodávající poskytuje na adrese provozovny kosmetické, masérské, rekondiční a regenerační služby (kompletní ošetření pleti, obličejové a tělové masáže). Nabízené služby mají charakter péče o tělo a pleť (kosmetický charakter). Služby nemají charakter lékařských zákroků, ani lékařských služeb;

 

(v)         Cena nabízených služeb je uvedena v platném ceníku, který je zveřejněn na internetových stránkách www. masaze-olomouc.com a v provozovně prodávajícího;

 

(vi)       Platba za nabízené služby a zboží – poukázky je přijímána pouze v hotovostní formě. Zboží lze převzít osobně v provozovně prodávajícího. Zboží není dodáváno prostřednictvím poskytovatele poštovních služeb, ani jiným obdobným způsobem - v tomto ohledu nevznikají spotřebiteli žádné náklady;

 

(vii)     Údaje o právech spotřebitele vznikajících z vadného plnění, jakož i o právech ze záruky a dalších podmínek pro uplatnění těchto práv jsou obsaženy v reklamačním řádu. Reklamační řád je zveřejněn na internetových stránkách www.masaze-olomouc.com a je k dispozici v tištěné formě v provozovně Prodávajícího;

 

(viii)    V případě, že mezi prodávajícím a spotřebitelem dojde ke vzniku spotřebitelského sporu z kupní smlouvy nebo ze smlouvy o poskytování služeb, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může se spotřebitel obrátit s návrhem na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je:

Česká obchodní inspekce

Ústřední inspektorát – oddělení ADR

Štěpánská 15, 120 00 Praha 2

Email: adr@coi.cz
Web: adr.coi.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklamační řád

 

Podnikatel, jímž je Mgr. Petra Polzerová, IČ: 47186313, se sídlem Bystročice 145, PSČ 779 00, (dále též jen jako „prodávající“) vydává pro účely informování spotřebitelů reklamační řád v následujícím znění:

 

I. Všeobecná ustanovení

 

Reklamační řád byl zpracován dle ustanovení zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „OZ“) a dále zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele ve znění pozdějších předpisů (dále jen „SpotřZ“) a vztahuje se na služby poskytované prodávajícím (dále jen „zboží“), u něhož jsou v záruční době uplatňována práva kupujícího z odpovědnosti za vady (dále jen „reklamace“).

 

Zákazníkem, který koupí zboží a/nebo služby prodávané kupujícím v jeho provozovně, je buď kupující-spotřebitel ve smyslu ust. § 2 odst. 1 písm. a) SpotřZ (dále jen „spotřebitel“) nebo kupující-podnikatel, který při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti (dále jen „kupující-podnikatel“). Neplyne-li dále z ustanovení reklamačního řádu jinak, spotřebitel a kupující-podnikatel jsou společně označováni jako „kupující“.

 

Prodávající tímto zároveň ve vztahu ke spotřebiteli plní dle ust. § 13 SpotřZ svou povinnost řádně ho informovat o rozsahu, podmínkách a způsobu uplatnění práva z vadného plnění („reklamace“), včetně údajů, kde lze reklamaci uplatnit.

 

Prodávající při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti.

 

Kupující je povinen seznámit se před uzavřením smlouvy s tímto reklamačním řádem.

 

Kupující nákupem zboží/služeb vyjadřuje skutečnost, že se s Reklamačním řádem seznámil a v případě reklamace bude dodržovat pravidla stanovaná níže v souladu s platným právním řádem České republiky.

 

II. Odpovědnost prodávajícího

 

Prodávající odpovídá kupujícímu, že poskytované služby jsou souladu s ujednáním smluvních stran nebo v kvalitě obvyklé a že zboží při převzetí nemá vady. Zejména prodávající odpovídá, že v době, kdy kupující zboží převzal:

(i)          má zboží vlastnosti, které si strany ujednaly, a chybí-li ujednání, vlastnosti takové, které prodávající nebo výrobce popsal nebo které kupující očekával s ohledem na povahu zboží a na základě reklamy prováděné prodávajícím nebo výrobcem,

(ii)         se zboží hodí k účelu, který pro její použití prodávající uvádí nebo ke kterému se zboží tohoto druhu obvykle používá,

(iii)       zboží vyhovuje požadavkům právních předpisů.

 

Při zakoupení služeb, stejně jako ke zboží je přikládán daňový doklad nebo k některému druhu zboží záruční list. Není-li přiložen záruční list, slouží k uplatnění reklamace daňový doklad. K uplatnění reklamace také postačí, prokáže-li kupující způsobem, který nevzbuzuje pochybnost, že zboží /anebo služby byly zakoupeny u prodávajícího a že mu řádně svědčí práva zakládající odpovědnost prodávajícího za vady zboží/ služeb.

 

Práva z odpovědnosti za vady zboží se nevztahují zejména na případy, kdy závada nebo poškození vzniká:

-              mechanickým poškozením zboží

-              živelnou katastrofou, nebo obdobným způsobem

-              prokazatelně nesprávným užíváním či skladováním zboží

-              užíváním či skladováním v rozporu s návodem nebo pokyny prodávajícího či pokyny na obalu zboží

-              užíváním či skladováním v rozporu s obecně známými pravidly užívání či skladování

-              používáním zboží v podmínkách, které neodpovídají svojí teplotou, prašností, vlhkostí, chemickými a mechanickými vlivy prostředí, které je přímo výrobcem nebo prodávajícím určeno nebo které jednoznačně vyplývá z povahy zboží

-              odpovědnost prodávajícího za vady se nevztahuje na opotřebení způsobené obvyklým užíváním, u zboží prodávaného za nižší cenu za vadu, pro kterou byla nižší cena ujednána,

-              u použitého Zboží za vadu odpovídající míře používání nebo opotřebení, kterou mělo zboží při převzetí kupujícím.

 

Na žádost kupujícího je prodávající povinen poskytnout kupujícímu písemné potvrzení o povinnostech z vadného plnění v rozsahu stanovaného zákonem (záruční list). Záruční list musí obsahovat jméno podnikatele (prodávajícího), dále jeho IČ a sídlo. Umožňuje-li to povaha věci, postačuje na místo záručního listu vydat kupujícímu doklad o zakoupení zboží obsahující údaje jako záruční list.

 

III. Záruční doba

 

Spotřebitel je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytla u spotřebního zboží, v době vyznačené jako datum spotřeby na obalu zboží, jinak v době dvaceti čtyř měsíců od převzetí zboží. Záruční doba je omezena datem spotřeby zboží.

 

Projeví-li se vada zboží v průběhu doby vyznačené jako datum spotřeby, nejdéle však v době šesti měsíců od převzetí spotřebitelem, má se za to, že zboží bylo vadné již při převzetí, pokud není prokázán opak. Pro kupujícího-podnikatele činí záruční doba dvanáct měsíců.

 

Spotřebitel je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytla u poskytovatele služby ihned při jejím plnění nebo nejpozději v době 6 měsíců od záruční doby.

 

Záruční doba začíná běžet od převzetí zboží a nebo od poskytnutí služby.

 

IV. Odpovědnost za vady

 

Nemá-li Zboží vlastnosti uvedené v článku II. (Odpovědnost prodávajícího), může spotřebitel požadovat i dodání nového zboží bez vad, pokud to není vzhledem k povaze vady nepřiměřené.

 

Je-li zboží vadné a takováto vada podstatně porušuje smlouvu, má kupující právo na:

-              přiměřenou slevu z kupní ceny

-              odstranění vad dodáním nové věci bez vady, nebo dodáním chybějící části

-              odstranění vady opravou věci, je-li to vzhledem k povaze služby a/nebo zboží možné (v případě služeb se jedná např. o poskytnutí náhradní služby)

-              odstoupení od smlouvy

 

Je-li zboží a/nebo služba vadná a takováto vada porušuje smlouvu jen nepodstatným způsobem, má kupující právo na:

-              přiměřenou slevu

-              odstranění vady přiměřeným způsobem

 

Pokud spotřebitel od smlouvy neodstoupí ani neuplatní právo na dodání nového zboží a/nebo služby bez vad, na výměnu jeho součásti nebo opravu, může požadovat přiměřenou slevu. Spotřebitel má právo na přiměřenou slevu i v případě, že mu prodávající nemůže dodat nové zboží a/nebo službu bez vad, vyměnit jeho součást nebo zboží opravit, jakož i v případě, že prodávající nezjedná nápravu v přiměřené dobé nebo v případě, že by zjednání nápravy působilo značné obtíže.

 

Právo z vadného plnění kupujícímu nenáleží, pokud prodávající kupujícího před převzetím zboží upozornil, že zboží má vadu, nebo pokud kupující vadu zboží a/nebo služby sám způsobil.

 

V případě odstoupení od smlouvy je kupující povinen vrátit prodávajícímu kompletní zboží včetně veškerého příslušenství.

Pokud má vadu zboží, které bylo prodáno jako použité nebo bylo prodáno se slevou zohledňující nižší kvalitu zboží v době prodeje, má spotřebitel místo práva na výměnu zboží právo na přiměřenou slevu.

 

V. Uplatnění a vyřízení reklamace

 

Kupující řádně a prokazatelně informuje prodávajícího o skutečnostech, jež kupujícímu zakládají práva z vadného plnění. Kupující je povinen prokázat oprávněnost svého nároku na uplatnění reklamace.

 

Pro uplatnění reklamace je uvedena adresa a kontakt v článku VI. (Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace).

 

Spotřebitel je povinen služby reklamovat ihned, jakmile zjistí vady. Pro řádné uplatnění reklamace prostupuje přiměřeným způsobem podle ustanovení vztahující se na reklamaci zboží.

 

Zboží lze na uvedené adrese reklamovat osobně, nebo zaslat prostřednictvím doručovatele poštovních služeb. V případě, že kupující zašle reklamované zboží prostřednictvím doručovatele poštovních služeb, zašle spolu se zbožím v písemné formě prohlášení obsahující informace:

-              že uplatňuje práva z vadného plnění

-              jaká práva z vadného plnění nárokuje - viz článek IV. (Odpovědnost za vady zboží)

-              podrobný popis vad zboží

-              své jméno, příjmení, e-mail a /nebo telefonní číslo

 

V případě, že kupující zašle reklamované zboží prostřednictvím doručovatele poštovních služeb, reklamované zboží zabalí způsobem, aby se při doručování dále neznehodnotilo.

 

Prodávající neodpovídá za znehodnocení zboží způsobené při dopravě zboží k reklamaci.

 

Kupující je povinen předat zboží do reklamačního řízení kompletní. Při uplatnění reklamace je kupující povinen předložit kopii prodejního dokladu, nebo jinak vhodným způsobem prokázat, kdy bylo zboží u prodávajícího zakoupeno. V případě, že kupující nedodá zboží kompletní nebo bude chybět některá z náležitostí potřebných k řádnému uplatnění reklamace a tento nedostatek je nezbytný k zjištění existence reklamované vady a/nebo k jejímu odstranění, běh lhůty pro vyřízení reklamace začíná až odstraněním nedostatku.

 

Při osobním odběru zboží kupujícím, je okamžik převzetí zboží okamžikem přechodu nebezpečí škody na zboží z prodávajícího na kupujícího.

Kupující má povinnost prohlédnout zboží při převzetí. Jestliže kupující zboží neprohlédne při převzetí, může uplatnit nároky z vad zjistitelných při této prohlídce, pouze pokud prokáže, že tyto vady mělo zboží již v době přechodu nebezpečí škody na zboží. Pozdější reklamace neúplnosti zboží nebo vnějšího poškození zboží nezbavuje kupujícího práva věc reklamovat. Prodávající však má možnost poukázat, že se jedná o rozpor s kupní smlouvou.

 

Spotřebiteli musí být reklamace včetně odstranění vady vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající a spotřebitel nedohodnou na delší lhůtě.

 

Lhůta pro vyřízení reklamace začíná běžet následující den po uplatnění reklamace v souladu s ust. § 605 OZ. Po uplynutí této lhůty se spotřebiteli přiznávají stejná práva jako by se jednalo

o podstatné porušení smlouvy. Lhůta 30 dnů není závazná vůči kupujícímu-podnikateli.

 

Prodávající je povinen kupujícího informovat o způsobu vyřízení reklamace do 3 pracovních dnů od obdržení řádné reklamace. O vyřízení reklamace informuje prodávající kupujícího bez zbytečného odkladu.

 

Kupující má právo se o průběhu reklamace sám zajímat na adrese provozovny, kde reklamaci uplatnil nebo na telefonním čísle uvedeném v čl. VI. (Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace).

 

Kupující je povinen prodávajícímu poskytnout veškerou součinnost k ověření existence reklamované vady a k jejímu odstranění (vč. vyzkoušení zboží). Kupující při uplatnění reklamace je povinen předat zboží v souladu s hygienickými předpisy a obecnými hygienickými zásadami včetně všech součástí příslušenství.

 

Při uplatnění reklamace obdrží kupující písemné potvrzení - reklamační protokol, který mu slouží jako doklad při vypořádání reklamace. Kupující je povinen při sepisování reklamačního protokolu uvést veškeré požadované údaje, jejichž úplnost a správnost potvrzuje podpisem reklamačního protokolu. V reklamačním protokolu jsou informace, kdy byla reklamace uplatněna, co je jejím obsahem, jaký způsob vyřízení reklamace je spotřebitelem požadován. Pokud spotřebitel výrobek do reklamačního řízení zaslal prostřednictvím doručovatele poštovních služeb nebo obdobně, obdrží reklamační protokol e-mailem, případně na adresu bydliště, požádá-li o to.

 

V případě, že reklamace byla oprávněná, má spotřebitel právo na úhradu účelně vynaložených nákladů na uplatnění reklamace, přičemž jsou tyto náklady chápány jako nejnižší možné. Spotřebitel o proplácení těchto nákladů musí požádat bez zbytečného odkladu, nejpozději však do jednoho měsíce od konce lhůty pro uplatnění práv z vadného plnění. V případě žádosti o proplacení účelně vynaložených nákladů je spotřebitel povinen tyto prokazatelně doložit. 

 

VI. Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace

 

Reklamaci muže kupující uplatnit:

(i)          osobně na adrese sídla prodávajícího: Bystročice 145, PSČ 779 00 

(ii)         zaslat na adresu sídla prodávajícího.

 

Pro uplatnění reklamace lze využít telefonní číslo (+420) 608 644 466.

 

VII. Odmítnutí přijetí do reklamace

 

Prodávající je oprávněn odmítnout přijetí do reklamace, v případě, že nebudou řádně splněny zákonné podmínky pro uplatnění reklamace stanovené v tomto reklamačním řádu.

 

Prodávající je oprávněn odmítnout reklamaci zboží také v případě, že zboží není předáno v souladu s hygienickými předpisy a obecnými hygienickými zásadami.

 

VIII. Závěrečná ustanovení

 

Tento reklamační řád nabývá platnosti a účinnosti dne 1. června 2017.

 

Prodávající je oprávněn jednostranně změnit reklamační řád a o změnách vhodným způsobem kupující informovat.Informace pro spotřebitele

 

Toto prohlášení bylo zpracováno v souladu se zákonem č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „OZ“) a dále zákonem č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele ve znění pozdějších předpisů (dále jen „SpotřZ“).

 

Podnikatel, jímž je Mgr. Petra Polzerová, IČ: 47186313, se sídlem Bystročice 145, PSČ 779 00, (dále též jen jako „prodávající“) tímto řádně plní svou informační povinnost vůči spotřebiteli následovně:

 

(i)          Zákazníkem, který nakoupí služby nebo zboží prodávané kupujícím v jeho provozovně, je buď kupující-spotřebitel ve smyslu ust. § 2 odst. 1 písm. a) SpotřZ (dále jen „spotřebitel“) nebo kupující-podnikatel, který při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti (dále jen „kupující-podnikatel“);

 

(ii)         Prodávající podniká na základě živnostenského oprávnění vydaného pro předmět podnikání „Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona“ a dále živnostenského oprávnění vydaného pro předmět podnikání „Masérské, rekondiční a regenerační služby“ v provozovně registrované pod č. 1011651131 na adrese Bystročice 145, PSČ 779 00;

 

(iii)       Telefonní číslo prodávajícího: (+420) 608 644 466;

 

(iv)       Prodávající poskytuje na adrese provozovny kosmetické, masérské, rekondiční a regenerační služby (kompletní ošetření pleti, obličejové a tělové masáže). Nabízené služby mají charakter péče o tělo a pleť (kosmetický charakter). Služby nemají charakter lékařských zákroků, ani lékařských služeb;

 

(v)         Cena nabízených služeb je uvedena v platném ceníku, který je zveřejněn na internetových stránkách www. masaze-olomouc.com a v provozovně prodávajícího;

 

(vi)       Platba za nabízené služby a zboží – poukázky je přijímána pouze v hotovostní formě. Zboží lze převzít osobně v provozovně prodávajícího. Zboží není dodáváno prostřednictvím poskytovatele poštovních služeb, ani jiným obdobným způsobem - v tomto ohledu nevznikají spotřebiteli žádné náklady;

 

(vii)     Údaje o právech spotřebitele vznikajících z vadného plnění, jakož i o právech ze záruky a dalších podmínek pro uplatnění těchto práv jsou obsaženy v reklamačním řádu. Reklamační řád je zveřejněn na internetových stránkách www.masaze-olomouc.com a je k dispozici v tištěné formě v provozovně Prodávajícího;

 

(viii)    V případě, že mezi prodávajícím a spotřebitelem dojde ke vzniku spotřebitelského sporu z kupní smlouvy nebo ze smlouvy o poskytování služeb, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může se spotřebitel obrátit s návrhem na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je:

Česká obchodní inspekce

Ústřední inspektorát – oddělení ADR

Štěpánská 15, 120 00 Praha 2

Email: adr@coi.cz
Web: adr.coi.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklamační řád

 

Podnikatel, jímž je Mgr. Petra Polzerová, IČ: 47186313, se sídlem Bystročice 145, PSČ 779 00, (dále též jen jako „prodávající“) vydává pro účely informování spotřebitelů reklamační řád v následujícím znění:

 

I. Všeobecná ustanovení

 

Reklamační řád byl zpracován dle ustanovení zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „OZ“) a dále zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele ve znění pozdějších předpisů (dále jen „SpotřZ“) a vztahuje se na služby poskytované prodávajícím (dále jen „zboží“), u něhož jsou v záruční době uplatňována práva kupujícího z odpovědnosti za vady (dále jen „reklamace“).

 

Zákazníkem, který koupí zboží a/nebo služby prodávané kupujícím v jeho provozovně, je buď kupující-spotřebitel ve smyslu ust. § 2 odst. 1 písm. a) SpotřZ (dále jen „spotřebitel“) nebo kupující-podnikatel, který při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti (dále jen „kupující-podnikatel“). Neplyne-li dále z ustanovení reklamačního řádu jinak, spotřebitel a kupující-podnikatel jsou společně označováni jako „kupující“.

 

Prodávající tímto zároveň ve vztahu ke spotřebiteli plní dle ust. § 13 SpotřZ svou povinnost řádně ho informovat o rozsahu, podmínkách a způsobu uplatnění práva z vadného plnění („reklamace“), včetně údajů, kde lze reklamaci uplatnit.

 

Prodávající při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti.

 

Kupující je povinen seznámit se před uzavřením smlouvy s tímto reklamačním řádem.

 

Kupující nákupem zboží/služeb vyjadřuje skutečnost, že se s Reklamačním řádem seznámil a v případě reklamace bude dodržovat pravidla stanovaná níže v souladu s platným právním řádem České republiky.

 

II. Odpovědnost prodávajícího

 

Prodávající odpovídá kupujícímu, že poskytované služby jsou souladu s ujednáním smluvních stran nebo v kvalitě obvyklé a že zboží při převzetí nemá vady. Zejména prodávající odpovídá, že v době, kdy kupující zboží převzal:

(i)          má zboží vlastnosti, které si strany ujednaly, a chybí-li ujednání, vlastnosti takové, které prodávající nebo výrobce popsal nebo které kupující očekával s ohledem na povahu zboží a na základě reklamy prováděné prodávajícím nebo výrobcem,

(ii)         se zboží hodí k účelu, který pro její použití prodávající uvádí nebo ke kterému se zboží tohoto druhu obvykle používá,

(iii)       zboží vyhovuje požadavkům právních předpisů.

 

Při zakoupení služeb, stejně jako ke zboží je přikládán daňový doklad nebo k některému druhu zboží záruční list. Není-li přiložen záruční list, slouží k uplatnění reklamace daňový doklad. K uplatnění reklamace také postačí, prokáže-li kupující způsobem, který nevzbuzuje pochybnost, že zboží /anebo služby byly zakoupeny u prodávajícího a že mu řádně svědčí práva zakládající odpovědnost prodávajícího za vady zboží/ služeb.

 

Práva z odpovědnosti za vady zboží se nevztahují zejména na případy, kdy závada nebo poškození vzniká:

-              mechanickým poškozením zboží

-              živelnou katastrofou, nebo obdobným způsobem

-              prokazatelně nesprávným užíváním či skladováním zboží

-              užíváním či skladováním v rozporu s návodem nebo pokyny prodávajícího či pokyny na obalu zboží

-              užíváním či skladováním v rozporu s obecně známými pravidly užívání či skladování

-              používáním zboží v podmínkách, které neodpovídají svojí teplotou, prašností, vlhkostí, chemickými a mechanickými vlivy prostředí, které je přímo výrobcem nebo prodávajícím určeno nebo které jednoznačně vyplývá z povahy zboží

-              odpovědnost prodávajícího za vady se nevztahuje na opotřebení způsobené obvyklým užíváním, u zboží prodávaného za nižší cenu za vadu, pro kterou byla nižší cena ujednána,

-              u použitého Zboží za vadu odpovídající míře používání nebo opotřebení, kterou mělo zboží při převzetí kupujícím.

 

Na žádost kupujícího je prodávající povinen poskytnout kupujícímu písemné potvrzení o povinnostech z vadného plnění v rozsahu stanovaného zákonem (záruční list). Záruční list musí obsahovat jméno podnikatele (prodávajícího), dále jeho IČ a sídlo. Umožňuje-li to povaha věci, postačuje na místo záručního listu vydat kupujícímu doklad o zakoupení zboží obsahující údaje jako záruční list.

 

III. Záruční doba

 

Spotřebitel je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytla u spotřebního zboží, v době vyznačené jako datum spotřeby na obalu zboží, jinak v době dvaceti čtyř měsíců od převzetí zboží. Záruční doba je omezena datem spotřeby zboží.

 

Projeví-li se vada zboží v průběhu doby vyznačené jako datum spotřeby, nejdéle však v době šesti měsíců od převzetí spotřebitelem, má se za to, že zboží bylo vadné již při převzetí, pokud není prokázán opak. Pro kupujícího-podnikatele činí záruční doba dvanáct měsíců.

 

Spotřebitel je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytla u poskytovatele služby ihned při jejím plnění nebo nejpozději v době 6 měsíců od záruční doby.

 

Záruční doba začíná běžet od převzetí zboží a nebo od poskytnutí služby.

 

IV. Odpovědnost za vady

 

Nemá-li Zboží vlastnosti uvedené v článku II. (Odpovědnost prodávajícího), může spotřebitel požadovat i dodání nového zboží bez vad, pokud to není vzhledem k povaze vady nepřiměřené.

 

Je-li zboží vadné a takováto vada podstatně porušuje smlouvu, má kupující právo na:

-              přiměřenou slevu z kupní ceny

-              odstranění vad dodáním nové věci bez vady, nebo dodáním chybějící části

-              odstranění vady opravou věci, je-li to vzhledem k povaze služby a/nebo zboží možné (v případě služeb se jedná např. o poskytnutí náhradní služby)

-              odstoupení od smlouvy

 

Je-li zboží a/nebo služba vadná a takováto vada porušuje smlouvu jen nepodstatným způsobem, má kupující právo na:

-              přiměřenou slevu

-              odstranění vady přiměřeným způsobem

 

Pokud spotřebitel od smlouvy neodstoupí ani neuplatní právo na dodání nového zboží a/nebo služby bez vad, na výměnu jeho součásti nebo opravu, může požadovat přiměřenou slevu. Spotřebitel má právo na přiměřenou slevu i v případě, že mu prodávající nemůže dodat nové zboží a/nebo službu bez vad, vyměnit jeho součást nebo zboží opravit, jakož i v případě, že prodávající nezjedná nápravu v přiměřené dobé nebo v případě, že by zjednání nápravy působilo značné obtíže.

 

Právo z vadného plnění kupujícímu nenáleží, pokud prodávající kupujícího před převzetím zboží upozornil, že zboží má vadu, nebo pokud kupující vadu zboží a/nebo služby sám způsobil.

 

V případě odstoupení od smlouvy je kupující povinen vrátit prodávajícímu kompletní zboží včetně veškerého příslušenství.

Pokud má vadu zboží, které bylo prodáno jako použité nebo bylo prodáno se slevou zohledňující nižší kvalitu zboží v době prodeje, má spotřebitel místo práva na výměnu zboží právo na přiměřenou slevu.

 

V. Uplatnění a vyřízení reklamace

 

Kupující řádně a prokazatelně informuje prodávajícího o skutečnostech, jež kupujícímu zakládají práva z vadného plnění. Kupující je povinen prokázat oprávněnost svého nároku na uplatnění reklamace.

 

Pro uplatnění reklamace je uvedena adresa a kontakt v článku VI. (Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace).

 

Spotřebitel je povinen služby reklamovat ihned, jakmile zjistí vady. Pro řádné uplatnění reklamace prostupuje přiměřeným způsobem podle ustanovení vztahující se na reklamaci zboží.

 

Zboží lze na uvedené adrese reklamovat osobně, nebo zaslat prostřednictvím doručovatele poštovních služeb. V případě, že kupující zašle reklamované zboží prostřednictvím doručovatele poštovních služeb, zašle spolu se zbožím v písemné formě prohlášení obsahující informace:

-              že uplatňuje práva z vadného plnění

-              jaká práva z vadného plnění nárokuje - viz článek IV. (Odpovědnost za vady zboží)

-              podrobný popis vad zboží

-              své jméno, příjmení, e-mail a /nebo telefonní číslo

 

V případě, že kupující zašle reklamované zboží prostřednictvím doručovatele poštovních služeb, reklamované zboží zabalí způsobem, aby se při doručování dále neznehodnotilo.

 

Prodávající neodpovídá za znehodnocení zboží způsobené při dopravě zboží k reklamaci.

 

Kupující je povinen předat zboží do reklamačního řízení kompletní. Při uplatnění reklamace je kupující povinen předložit kopii prodejního dokladu, nebo jinak vhodným způsobem prokázat, kdy bylo zboží u prodávajícího zakoupeno. V případě, že kupující nedodá zboží kompletní nebo bude chybět některá z náležitostí potřebných k řádnému uplatnění reklamace a tento nedostatek je nezbytný k zjištění existence reklamované vady a/nebo k jejímu odstranění, běh lhůty pro vyřízení reklamace začíná až odstraněním nedostatku.

 

Při osobním odběru zboží kupujícím, je okamžik převzetí zboží okamžikem přechodu nebezpečí škody na zboží z prodávajícího na kupujícího.

Kupující má povinnost prohlédnout zboží při převzetí. Jestliže kupující zboží neprohlédne při převzetí, může uplatnit nároky z vad zjistitelných při této prohlídce, pouze pokud prokáže, že tyto vady mělo zboží již v době přechodu nebezpečí škody na zboží. Pozdější reklamace neúplnosti zboží nebo vnějšího poškození zboží nezbavuje kupujícího práva věc reklamovat. Prodávající však má možnost poukázat, že se jedná o rozpor s kupní smlouvou.

 

Spotřebiteli musí být reklamace včetně odstranění vady vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající a spotřebitel nedohodnou na delší lhůtě.

 

Lhůta pro vyřízení reklamace začíná běžet následující den po uplatnění reklamace v souladu s ust. § 605 OZ. Po uplynutí této lhůty se spotřebiteli přiznávají stejná práva jako by se jednalo

o podstatné porušení smlouvy. Lhůta 30 dnů není závazná vůči kupujícímu-podnikateli.

 

Prodávající je povinen kupujícího informovat o způsobu vyřízení reklamace do 3 pracovních dnů od obdržení řádné reklamace. O vyřízení reklamace informuje prodávající kupujícího bez zbytečného odkladu.

 

Kupující má právo se o průběhu reklamace sám zajímat na adrese provozovny, kde reklamaci uplatnil nebo na telefonním čísle uvedeném v čl. VI. (Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace).

 

Kupující je povinen prodávajícímu poskytnout veškerou součinnost k ověření existence reklamované vady a k jejímu odstranění (vč. vyzkoušení zboží). Kupující při uplatnění reklamace je povinen předat zboží v souladu s hygienickými předpisy a obecnými hygienickými zásadami včetně všech součástí příslušenství.

 

Při uplatnění reklamace obdrží kupující písemné potvrzení - reklamační protokol, který mu slouží jako doklad při vypořádání reklamace. Kupující je povinen při sepisování reklamačního protokolu uvést veškeré požadované údaje, jejichž úplnost a správnost potvrzuje podpisem reklamačního protokolu. V reklamačním protokolu jsou informace, kdy byla reklamace uplatněna, co je jejím obsahem, jaký způsob vyřízení reklamace je spotřebitelem požadován. Pokud spotřebitel výrobek do reklamačního řízení zaslal prostřednictvím doručovatele poštovních služeb nebo obdobně, obdrží reklamační protokol e-mailem, případně na adresu bydliště, požádá-li o to.

 

V případě, že reklamace byla oprávněná, má spotřebitel právo na úhradu účelně vynaložených nákladů na uplatnění reklamace, přičemž jsou tyto náklady chápány jako nejnižší možné. Spotřebitel o proplácení těchto nákladů musí požádat bez zbytečného odkladu, nejpozději však do jednoho měsíce od konce lhůty pro uplatnění práv z vadného plnění. V případě žádosti o proplacení účelně vynaložených nákladů je spotřebitel povinen tyto prokazatelně doložit. 

 

VI. Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace

 

Reklamaci muže kupující uplatnit:

(i)          osobně na adrese sídla prodávajícího: Bystročice 145, PSČ 779 00 

(ii)         zaslat na adresu sídla prodávajícího.

 

Pro uplatnění reklamace lze využít telefonní číslo (+420) 608 644 466.

 

VII. Odmítnutí přijetí do reklamace

 

Prodávající je oprávněn odmítnout přijetí do reklamace, v případě, že nebudou řádně splněny zákonné podmínky pro uplatnění reklamace stanovené v tomto reklamačním řádu.

 

Prodávající je oprávněn odmítnout reklamaci zboží také v případě, že zboží není předáno v souladu s hygienickými předpisy a obecnými hygienickými zásadami.

 

VIII. Závěrečná ustanovení

 

Tento reklamační řád nabývá platnosti a účinnosti dne 1. června 2017.

 

Prodávající je oprávněn jednostranně změnit reklamační řád a o změnách vhodným způsobem kupující informovat.Informace pro spotřebitele

 

Toto prohlášení bylo zpracováno v souladu se zákonem č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „OZ“) a dále zákonem č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele ve znění pozdějších předpisů (dále jen „SpotřZ“).

 

Podnikatel, jímž je Mgr. Petra Polzerová, IČ: 47186313, se sídlem Bystročice 145, PSČ 779 00, (dále též jen jako „prodávající“) tímto řádně plní svou informační povinnost vůči spotřebiteli následovně:

 

(i)          Zákazníkem, který nakoupí služby nebo zboží prodávané kupujícím v jeho provozovně, je buď kupující-spotřebitel ve smyslu ust. § 2 odst. 1 písm. a) SpotřZ (dále jen „spotřebitel“) nebo kupující-podnikatel, který při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti (dále jen „kupující-podnikatel“);

 

(ii)         Prodávající podniká na základě živnostenského oprávnění vydaného pro předmět podnikání „Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona“ a dále živnostenského oprávnění vydaného pro předmět podnikání „Masérské, rekondiční a regenerační služby“ v provozovně registrované pod č. 1011651131 na adrese Bystročice 145, PSČ 779 00;

 

(iii)       Telefonní číslo prodávajícího: (+420) 608 644 466;

 

(iv)       Prodávající poskytuje na adrese provozovny kosmetické, masérské, rekondiční a regenerační služby (kompletní ošetření pleti, obličejové a tělové masáže). Nabízené služby mají charakter péče o tělo a pleť (kosmetický charakter). Služby nemají charakter lékařských zákroků, ani lékařských služeb;

 

(v)         Cena nabízených služeb je uvedena v platném ceníku, který je zveřejněn na internetových stránkách www. masaze-olomouc.com a v provozovně prodávajícího;

 

(vi)       Platba za nabízené služby a zboží – poukázky je přijímána pouze v hotovostní formě. Zboží lze převzít osobně v provozovně prodávajícího. Zboží není dodáváno prostřednictvím poskytovatele poštovních služeb, ani jiným obdobným způsobem - v tomto ohledu nevznikají spotřebiteli žádné náklady;

 

(vii)     Údaje o právech spotřebitele vznikajících z vadného plnění, jakož i o právech ze záruky a dalších podmínek pro uplatnění těchto práv jsou obsaženy v reklamačním řádu. Reklamační řád je zveřejněn na internetových stránkách www.masaze-olomouc.com a je k dispozici v tištěné formě v provozovně Prodávajícího;

 

(viii)    V případě, že mezi prodávajícím a spotřebitelem dojde ke vzniku spotřebitelského sporu z kupní smlouvy nebo ze smlouvy o poskytování služeb, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může se spotřebitel obrátit s návrhem na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je:

Česká obchodní inspekce

Ústřední inspektorát – oddělení ADR

Štěpánská 15, 120 00 Praha 2

Email: adr@coi.cz
Web: adr.coi.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklamační řád

 

Podnikatel, jímž je Mgr. Petra Polzerová, IČ: 47186313, se sídlem Bystročice 145, PSČ 779 00, (dále též jen jako „prodávající“) vydává pro účely informování spotřebitelů reklamační řád v následujícím znění:

 

I. Všeobecná ustanovení

 

Reklamační řád byl zpracován dle ustanovení zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „OZ“) a dále zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele ve znění pozdějších předpisů (dále jen „SpotřZ“) a vztahuje se na služby poskytované prodávajícím (dále jen „zboží“), u něhož jsou v záruční době uplatňována práva kupujícího z odpovědnosti za vady (dále jen „reklamace“).

 

Zákazníkem, který koupí zboží a/nebo služby prodávané kupujícím v jeho provozovně, je buď kupující-spotřebitel ve smyslu ust. § 2 odst. 1 písm. a) SpotřZ (dále jen „spotřebitel“) nebo kupující-podnikatel, který při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti (dále jen „kupující-podnikatel“). Neplyne-li dále z ustanovení reklamačního řádu jinak, spotřebitel a kupující-podnikatel jsou společně označováni jako „kupující“.

 

Prodávající tímto zároveň ve vztahu ke spotřebiteli plní dle ust. § 13 SpotřZ svou povinnost řádně ho informovat o rozsahu, podmínkách a způsobu uplatnění práva z vadného plnění („reklamace“), včetně údajů, kde lze reklamaci uplatnit.

 

Prodávající při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti.

 

Kupující je povinen seznámit se před uzavřením smlouvy s tímto reklamačním řádem.

 

Kupující nákupem zboží/služeb vyjadřuje skutečnost, že se s Reklamačním řádem seznámil a v případě reklamace bude dodržovat pravidla stanovaná níže v souladu s platným právním řádem České republiky.

 

II. Odpovědnost prodávajícího

 

Prodávající odpovídá kupujícímu, že poskytované služby jsou souladu s ujednáním smluvních stran nebo v kvalitě obvyklé a že zboží při převzetí nemá vady. Zejména prodávající odpovídá, že v době, kdy kupující zboží převzal:

(i)          má zboží vlastnosti, které si strany ujednaly, a chybí-li ujednání, vlastnosti takové, které prodávající nebo výrobce popsal nebo které kupující očekával s ohledem na povahu zboží a na základě reklamy prováděné prodávajícím nebo výrobcem,

(ii)         se zboží hodí k účelu, který pro její použití prodávající uvádí nebo ke kterému se zboží tohoto druhu obvykle používá,

(iii)       zboží vyhovuje požadavkům právních předpisů.

 

Při zakoupení služeb, stejně jako ke zboží je přikládán daňový doklad nebo k některému druhu zboží záruční list. Není-li přiložen záruční list, slouží k uplatnění reklamace daňový doklad. K uplatnění reklamace také postačí, prokáže-li kupující způsobem, který nevzbuzuje pochybnost, že zboží /anebo služby byly zakoupeny u prodávajícího a že mu řádně svědčí práva zakládající odpovědnost prodávajícího za vady zboží/ služeb.

 

Práva z odpovědnosti za vady zboží se nevztahují zejména na případy, kdy závada nebo poškození vzniká:

-              mechanickým poškozením zboží

-              živelnou katastrofou, nebo obdobným způsobem

-              prokazatelně nesprávným užíváním či skladováním zboží

-              užíváním či skladováním v rozporu s návodem nebo pokyny prodávajícího či pokyny na obalu zboží

-              užíváním či skladováním v rozporu s obecně známými pravidly užívání či skladování

-              používáním zboží v podmínkách, které neodpovídají svojí teplotou, prašností, vlhkostí, chemickými a mechanickými vlivy prostředí, které je přímo výrobcem nebo prodávajícím určeno nebo které jednoznačně vyplývá z povahy zboží

-              odpovědnost prodávajícího za vady se nevztahuje na opotřebení způsobené obvyklým užíváním, u zboží prodávaného za nižší cenu za vadu, pro kterou byla nižší cena ujednána,

-              u použitého Zboží za vadu odpovídající míře používání nebo opotřebení, kterou mělo zboží při převzetí kupujícím.

 

Na žádost kupujícího je prodávající povinen poskytnout kupujícímu písemné potvrzení o povinnostech z vadného plnění v rozsahu stanovaného zákonem (záruční list). Záruční list musí obsahovat jméno podnikatele (prodávajícího), dále jeho IČ a sídlo. Umožňuje-li to povaha věci, postačuje na místo záručního listu vydat kupujícímu doklad o zakoupení zboží obsahující údaje jako záruční list.

 

III. Záruční doba

 

Spotřebitel je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytla u spotřebního zboží, v době vyznačené jako datum spotřeby na obalu zboží, jinak v době dvaceti čtyř měsíců od převzetí zboží. Záruční doba je omezena datem spotřeby zboží.

 

Projeví-li se vada zboží v průběhu doby vyznačené jako datum spotřeby, nejdéle však v době šesti měsíců od převzetí spotřebitelem, má se za to, že zboží bylo vadné již při převzetí, pokud není prokázán opak. Pro kupujícího-podnikatele činí záruční doba dvanáct měsíců.

 

Spotřebitel je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytla u poskytovatele služby ihned při jejím plnění nebo nejpozději v době 6 měsíců od záruční doby.

 

Záruční doba začíná běžet od převzetí zboží a nebo od poskytnutí služby.

 

IV. Odpovědnost za vady

 

Nemá-li Zboží vlastnosti uvedené v článku II. (Odpovědnost prodávajícího), může spotřebitel požadovat i dodání nového zboží bez vad, pokud to není vzhledem k povaze vady nepřiměřené.

 

Je-li zboží vadné a takováto vada podstatně porušuje smlouvu, má kupující právo na:

-              přiměřenou slevu z kupní ceny

-              odstranění vad dodáním nové věci bez vady, nebo dodáním chybějící části

-              odstranění vady opravou věci, je-li to vzhledem k povaze služby a/nebo zboží možné (v případě služeb se jedná např. o poskytnutí náhradní služby)

-              odstoupení od smlouvy

 

Je-li zboží a/nebo služba vadná a takováto vada porušuje smlouvu jen nepodstatným způsobem, má kupující právo na:

-              přiměřenou slevu

-              odstranění vady přiměřeným způsobem

 

Pokud spotřebitel od smlouvy neodstoupí ani neuplatní právo na dodání nového zboží a/nebo služby bez vad, na výměnu jeho součásti nebo opravu, může požadovat přiměřenou slevu. Spotřebitel má právo na přiměřenou slevu i v případě, že mu prodávající nemůže dodat nové zboží a/nebo službu bez vad, vyměnit jeho součást nebo zboží opravit, jakož i v případě, že prodávající nezjedná nápravu v přiměřené dobé nebo v případě, že by zjednání nápravy působilo značné obtíže.

 

Právo z vadného plnění kupujícímu nenáleží, pokud prodávající kupujícího před převzetím zboží upozornil, že zboží má vadu, nebo pokud kupující vadu zboží a/nebo služby sám způsobil.

 

V případě odstoupení od smlouvy je kupující povinen vrátit prodávajícímu kompletní zboží včetně veškerého příslušenství.

Pokud má vadu zboží, které bylo prodáno jako použité nebo bylo prodáno se slevou zohledňující nižší kvalitu zboží v době prodeje, má spotřebitel místo práva na výměnu zboží právo na přiměřenou slevu.

 

V. Uplatnění a vyřízení reklamace

 

Kupující řádně a prokazatelně informuje prodávajícího o skutečnostech, jež kupujícímu zakládají práva z vadného plnění. Kupující je povinen prokázat oprávněnost svého nároku na uplatnění reklamace.

 

Pro uplatnění reklamace je uvedena adresa a kontakt v článku VI. (Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace).

 

Spotřebitel je povinen služby reklamovat ihned, jakmile zjistí vady. Pro řádné uplatnění reklamace prostupuje přiměřeným způsobem podle ustanovení vztahující se na reklamaci zboží.

 

Zboží lze na uvedené adrese reklamovat osobně, nebo zaslat prostřednictvím doručovatele poštovních služeb. V případě, že kupující zašle reklamované zboží prostřednictvím doručovatele poštovních služeb, zašle spolu se zbožím v písemné formě prohlášení obsahující informace:

-              že uplatňuje práva z vadného plnění

-              jaká práva z vadného plnění nárokuje - viz článek IV. (Odpovědnost za vady zboží)

-              podrobný popis vad zboží

-              své jméno, příjmení, e-mail a /nebo telefonní číslo

 

V případě, že kupující zašle reklamované zboží prostřednictvím doručovatele poštovních služeb, reklamované zboží zabalí způsobem, aby se při doručování dále neznehodnotilo.

 

Prodávající neodpovídá za znehodnocení zboží způsobené při dopravě zboží k reklamaci.

 

Kupující je povinen předat zboží do reklamačního řízení kompletní. Při uplatnění reklamace je kupující povinen předložit kopii prodejního dokladu, nebo jinak vhodným způsobem prokázat, kdy bylo zboží u prodávajícího zakoupeno. V případě, že kupující nedodá zboží kompletní nebo bude chybět některá z náležitostí potřebných k řádnému uplatnění reklamace a tento nedostatek je nezbytný k zjištění existence reklamované vady a/nebo k jejímu odstranění, běh lhůty pro vyřízení reklamace začíná až odstraněním nedostatku.

 

Při osobním odběru zboží kupujícím, je okamžik převzetí zboží okamžikem přechodu nebezpečí škody na zboží z prodávajícího na kupujícího.

Kupující má povinnost prohlédnout zboží při převzetí. Jestliže kupující zboží neprohlédne při převzetí, může uplatnit nároky z vad zjistitelných při této prohlídce, pouze pokud prokáže, že tyto vady mělo zboží již v době přechodu nebezpečí škody na zboží. Pozdější reklamace neúplnosti zboží nebo vnějšího poškození zboží nezbavuje kupujícího práva věc reklamovat. Prodávající však má možnost poukázat, že se jedná o rozpor s kupní smlouvou.

 

Spotřebiteli musí být reklamace včetně odstranění vady vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající a spotřebitel nedohodnou na delší lhůtě.

 

Lhůta pro vyřízení reklamace začíná běžet následující den po uplatnění reklamace v souladu s ust. § 605 OZ. Po uplynutí této lhůty se spotřebiteli přiznávají stejná práva jako by se jednalo

o podstatné porušení smlouvy. Lhůta 30 dnů není závazná vůči kupujícímu-podnikateli.

 

Prodávající je povinen kupujícího informovat o způsobu vyřízení reklamace do 3 pracovních dnů od obdržení řádné reklamace. O vyřízení reklamace informuje prodávající kupujícího bez zbytečného odkladu.

 

Kupující má právo se o průběhu reklamace sám zajímat na adrese provozovny, kde reklamaci uplatnil nebo na telefonním čísle uvedeném v čl. VI. (Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace).

 

Kupující je povinen prodávajícímu poskytnout veškerou součinnost k ověření existence reklamované vady a k jejímu odstranění (vč. vyzkoušení zboží). Kupující při uplatnění reklamace je povinen předat zboží v souladu s hygienickými předpisy a obecnými hygienickými zásadami včetně všech součástí příslušenství.

 

Při uplatnění reklamace obdrží kupující písemné potvrzení - reklamační protokol, který mu slouží jako doklad při vypořádání reklamace. Kupující je povinen při sepisování reklamačního protokolu uvést veškeré požadované údaje, jejichž úplnost a správnost potvrzuje podpisem reklamačního protokolu. V reklamačním protokolu jsou informace, kdy byla reklamace uplatněna, co je jejím obsahem, jaký způsob vyřízení reklamace je spotřebitelem požadován. Pokud spotřebitel výrobek do reklamačního řízení zaslal prostřednictvím doručovatele poštovních služeb nebo obdobně, obdrží reklamační protokol e-mailem, případně na adresu bydliště, požádá-li o to.

 

V případě, že reklamace byla oprávněná, má spotřebitel právo na úhradu účelně vynaložených nákladů na uplatnění reklamace, přičemž jsou tyto náklady chápány jako nejnižší možné. Spotřebitel o proplácení těchto nákladů musí požádat bez zbytečného odkladu, nejpozději však do jednoho měsíce od konce lhůty pro uplatnění práv z vadného plnění. V případě žádosti o proplacení účelně vynaložených nákladů je spotřebitel povinen tyto prokazatelně doložit. 

 

VI. Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace

 

Reklamaci muže kupující uplatnit:

(i)          osobně na adrese sídla prodávajícího: Bystročice 145, PSČ 779 00 

(ii)         zaslat na adresu sídla prodávajícího.

 

Pro uplatnění reklamace lze využít telefonní číslo (+420) 608 644 466.

 

VII. Odmítnutí přijetí do reklamace

 

Prodávající je oprávněn odmítnout přijetí do reklamace, v případě, že nebudou řádně splněny zákonné podmínky pro uplatnění reklamace stanovené v tomto reklamačním řádu.

 

Prodávající je oprávněn odmítnout reklamaci zboží také v případě, že zboží není předáno v souladu s hygienickými předpisy a obecnými hygienickými zásadami.

 

VIII. Závěrečná ustanovení

 

Tento reklamační řád nabývá platnosti a účinnosti dne 1. června 2017.

 

Prodávající je oprávněn jednostranně změnit reklamační řád a o změnách vhodným způsobem kupující informovat.Informace pro spotřebitele

 

Toto prohlášení bylo zpracováno v souladu se zákonem č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „OZ“) a dále zákonem č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele ve znění pozdějších předpisů (dále jen „SpotřZ“).

 

Podnikatel, jímž je Mgr. Petra Polzerová, IČ: 47186313, se sídlem Bystročice 145, PSČ 779 00, (dále též jen jako „prodávající“) tímto řádně plní svou informační povinnost vůči spotřebiteli následovně:

 

(i)          Zákazníkem, který nakoupí služby nebo zboží prodávané kupujícím v jeho provozovně, je buď kupující-spotřebitel ve smyslu ust. § 2 odst. 1 písm. a) SpotřZ (dále jen „spotřebitel“) nebo kupující-podnikatel, který při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti (dále jen „kupující-podnikatel“);

 

(ii)         Prodávající podniká na základě živnostenského oprávnění vydaného pro předmět podnikání „Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona“ a dále živnostenského oprávnění vydaného pro předmět podnikání „Masérské, rekondiční a regenerační služby“ v provozovně registrované pod č. 1011651131 na adrese Bystročice 145, PSČ 779 00;

 

(iii)       Telefonní číslo prodávajícího: (+420) 608 644 466;

 

(iv)       Prodávající poskytuje na adrese provozovny kosmetické, masérské, rekondiční a regenerační služby (kompletní ošetření pleti, obličejové a tělové masáže). Nabízené služby mají charakter péče o tělo a pleť (kosmetický charakter). Služby nemají charakter lékařských zákroků, ani lékařských služeb;

 

(v)         Cena nabízených služeb je uvedena v platném ceníku, který je zveřejněn na internetových stránkách www. masaze-olomouc.com a v provozovně prodávajícího;

 

(vi)       Platba za nabízené služby a zboží – poukázky je přijímána pouze v hotovostní formě. Zboží lze převzít osobně v provozovně prodávajícího. Zboží není dodáváno prostřednictvím poskytovatele poštovních služeb, ani jiným obdobným způsobem - v tomto ohledu nevznikají spotřebiteli žádné náklady;

 

(vii)     Údaje o právech spotřebitele vznikajících z vadného plnění, jakož i o právech ze záruky a dalších podmínek pro uplatnění těchto práv jsou obsaženy v reklamačním řádu. Reklamační řád je zveřejněn na internetových stránkách www.masaze-olomouc.com a je k dispozici v tištěné formě v provozovně Prodávajícího;

 

(viii)    V případě, že mezi prodávajícím a spotřebitelem dojde ke vzniku spotřebitelského sporu z kupní smlouvy nebo ze smlouvy o poskytování služeb, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může se spotřebitel obrátit s návrhem na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je:

Česká obchodní inspekce

Ústřední inspektorát – oddělení ADR

Štěpánská 15, 120 00 Praha 2

Email: adr@coi.cz
Web: adr.coi.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklamační řád

 

Podnikatel, jímž je Mgr. Petra Polzerová, IČ: 47186313, se sídlem Bystročice 145, PSČ 779 00, (dále též jen jako „prodávající“) vydává pro účely informování spotřebitelů reklamační řád v následujícím znění:

 

I. Všeobecná ustanovení

 

Reklamační řád byl zpracován dle ustanovení zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „OZ“) a dále zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele ve znění pozdějších předpisů (dále jen „SpotřZ“) a vztahuje se na služby poskytované prodávajícím (dále jen „zboží“), u něhož jsou v záruční době uplatňována práva kupujícího z odpovědnosti za vady (dále jen „reklamace“).

 

Zákazníkem, který koupí zboží a/nebo služby prodávané kupujícím v jeho provozovně, je buď kupující-spotřebitel ve smyslu ust. § 2 odst. 1 písm. a) SpotřZ (dále jen „spotřebitel“) nebo kupující-podnikatel, který při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti (dále jen „kupující-podnikatel“). Neplyne-li dále z ustanovení reklamačního řádu jinak, spotřebitel a kupující-podnikatel jsou společně označováni jako „kupující“.

 

Prodávající tímto zároveň ve vztahu ke spotřebiteli plní dle ust. § 13 SpotřZ svou povinnost řádně ho informovat o rozsahu, podmínkách a způsobu uplatnění práva z vadného plnění („reklamace“), včetně údajů, kde lze reklamaci uplatnit.

 

Prodávající při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti.

 

Kupující je povinen seznámit se před uzavřením smlouvy s tímto reklamačním řádem.

 

Kupující nákupem zboží/služeb vyjadřuje skutečnost, že se s Reklamačním řádem seznámil a v případě reklamace bude dodržovat pravidla stanovaná níže v souladu s platným právním řádem České republiky.

 

II. Odpovědnost prodávajícího

 

Prodávající odpovídá kupujícímu, že poskytované služby jsou souladu s ujednáním smluvních stran nebo v kvalitě obvyklé a že zboží při převzetí nemá vady. Zejména prodávající odpovídá, že v době, kdy kupující zboží převzal:

(i)          má zboží vlastnosti, které si strany ujednaly, a chybí-li ujednání, vlastnosti takové, které prodávající nebo výrobce popsal nebo které kupující očekával s ohledem na povahu zboží a na základě reklamy prováděné prodávajícím nebo výrobcem,

(ii)         se zboží hodí k účelu, který pro její použití prodávající uvádí nebo ke kterému se zboží tohoto druhu obvykle používá,

(iii)       zboží vyhovuje požadavkům právních předpisů.

 

Při zakoupení služeb, stejně jako ke zboží je přikládán daňový doklad nebo k některému druhu zboží záruční list. Není-li přiložen záruční list, slouží k uplatnění reklamace daňový doklad. K uplatnění reklamace také postačí, prokáže-li kupující způsobem, který nevzbuzuje pochybnost, že zboží /anebo služby byly zakoupeny u prodávajícího a že mu řádně svědčí práva zakládající odpovědnost prodávajícího za vady zboží/ služeb.

 

Práva z odpovědnosti za vady zboží se nevztahují zejména na případy, kdy závada nebo poškození vzniká:

-              mechanickým poškozením zboží

-              živelnou katastrofou, nebo obdobným způsobem

-              prokazatelně nesprávným užíváním či skladováním zboží

-              užíváním či skladováním v rozporu s návodem nebo pokyny prodávajícího či pokyny na obalu zboží

-              užíváním či skladováním v rozporu s obecně známými pravidly užívání či skladování

-              používáním zboží v podmínkách, které neodpovídají svojí teplotou, prašností, vlhkostí, chemickými a mechanickými vlivy prostředí, které je přímo výrobcem nebo prodávajícím určeno nebo které jednoznačně vyplývá z povahy zboží

-              odpovědnost prodávajícího za vady se nevztahuje na opotřebení způsobené obvyklým užíváním, u zboží prodávaného za nižší cenu za vadu, pro kterou byla nižší cena ujednána,

-              u použitého Zboží za vadu odpovídající míře používání nebo opotřebení, kterou mělo zboží při převzetí kupujícím.

 

Na žádost kupujícího je prodávající povinen poskytnout kupujícímu písemné potvrzení o povinnostech z vadného plnění v rozsahu stanovaného zákonem (záruční list). Záruční list musí obsahovat jméno podnikatele (prodávajícího), dále jeho IČ a sídlo. Umožňuje-li to povaha věci, postačuje na místo záručního listu vydat kupujícímu doklad o zakoupení zboží obsahující údaje jako záruční list.

 

III. Záruční doba

 

Spotřebitel je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytla u spotřebního zboží, v době vyznačené jako datum spotřeby na obalu zboží, jinak v době dvaceti čtyř měsíců od převzetí zboží. Záruční doba je omezena datem spotřeby zboží.

 

Projeví-li se vada zboží v průběhu doby vyznačené jako datum spotřeby, nejdéle však v době šesti měsíců od převzetí spotřebitelem, má se za to, že zboží bylo vadné již při převzetí, pokud není prokázán opak. Pro kupujícího-podnikatele činí záruční doba dvanáct měsíců.

 

Spotřebitel je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytla u poskytovatele služby ihned při jejím plnění nebo nejpozději v době 6 měsíců od záruční doby.

 

Záruční doba začíná běžet od převzetí zboží a nebo od poskytnutí služby.

 

IV. Odpovědnost za vady

 

Nemá-li Zboží vlastnosti uvedené v článku II. (Odpovědnost prodávajícího), může spotřebitel požadovat i dodání nového zboží bez vad, pokud to není vzhledem k povaze vady nepřiměřené.

 

Je-li zboží vadné a takováto vada podstatně porušuje smlouvu, má kupující právo na:

-              přiměřenou slevu z kupní ceny

-              odstranění vad dodáním nové věci bez vady, nebo dodáním chybějící části

-              odstranění vady opravou věci, je-li to vzhledem k povaze služby a/nebo zboží možné (v případě služeb se jedná např. o poskytnutí náhradní služby)

-              odstoupení od smlouvy

 

Je-li zboží a/nebo služba vadná a takováto vada porušuje smlouvu jen nepodstatným způsobem, má kupující právo na:

-              přiměřenou slevu

-              odstranění vady přiměřeným způsobem

 

Pokud spotřebitel od smlouvy neodstoupí ani neuplatní právo na dodání nového zboží a/nebo služby bez vad, na výměnu jeho součásti nebo opravu, může požadovat přiměřenou slevu. Spotřebitel má právo na přiměřenou slevu i v případě, že mu prodávající nemůže dodat nové zboží a/nebo službu bez vad, vyměnit jeho součást nebo zboží opravit, jakož i v případě, že prodávající nezjedná nápravu v přiměřené dobé nebo v případě, že by zjednání nápravy působilo značné obtíže.

 

Právo z vadného plnění kupujícímu nenáleží, pokud prodávající kupujícího před převzetím zboží upozornil, že zboží má vadu, nebo pokud kupující vadu zboží a/nebo služby sám způsobil.

 

V případě odstoupení od smlouvy je kupující povinen vrátit prodávajícímu kompletní zboží včetně veškerého příslušenství.

Pokud má vadu zboží, které bylo prodáno jako použité nebo bylo prodáno se slevou zohledňující nižší kvalitu zboží v době prodeje, má spotřebitel místo práva na výměnu zboží právo na přiměřenou slevu.

 

V. Uplatnění a vyřízení reklamace

 

Kupující řádně a prokazatelně informuje prodávajícího o skutečnostech, jež kupujícímu zakládají práva z vadného plnění. Kupující je povinen prokázat oprávněnost svého nároku na uplatnění reklamace.

 

Pro uplatnění reklamace je uvedena adresa a kontakt v článku VI. (Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace).

 

Spotřebitel je povinen služby reklamovat ihned, jakmile zjistí vady. Pro řádné uplatnění reklamace prostupuje přiměřeným způsobem podle ustanovení vztahující se na reklamaci zboží.

 

Zboží lze na uvedené adrese reklamovat osobně, nebo zaslat prostřednictvím doručovatele poštovních služeb. V případě, že kupující zašle reklamované zboží prostřednictvím doručovatele poštovních služeb, zašle spolu se zbožím v písemné formě prohlášení obsahující informace:

-              že uplatňuje práva z vadného plnění

-              jaká práva z vadného plnění nárokuje - viz článek IV. (Odpovědnost za vady zboží)

-              podrobný popis vad zboží

-              své jméno, příjmení, e-mail a /nebo telefonní číslo

 

V případě, že kupující zašle reklamované zboží prostřednictvím doručovatele poštovních služeb, reklamované zboží zabalí způsobem, aby se při doručování dále neznehodnotilo.

 

Prodávající neodpovídá za znehodnocení zboží způsobené při dopravě zboží k reklamaci.

 

Kupující je povinen předat zboží do reklamačního řízení kompletní. Při uplatnění reklamace je kupující povinen předložit kopii prodejního dokladu, nebo jinak vhodným způsobem prokázat, kdy bylo zboží u prodávajícího zakoupeno. V případě, že kupující nedodá zboží kompletní nebo bude chybět některá z náležitostí potřebných k řádnému uplatnění reklamace a tento nedostatek je nezbytný k zjištění existence reklamované vady a/nebo k jejímu odstranění, běh lhůty pro vyřízení reklamace začíná až odstraněním nedostatku.

 

Při osobním odběru zboží kupujícím, je okamžik převzetí zboží okamžikem přechodu nebezpečí škody na zboží z prodávajícího na kupujícího.

Kupující má povinnost prohlédnout zboží při převzetí. Jestliže kupující zboží neprohlédne při převzetí, může uplatnit nároky z vad zjistitelných při této prohlídce, pouze pokud prokáže, že tyto vady mělo zboží již v době přechodu nebezpečí škody na zboží. Pozdější reklamace neúplnosti zboží nebo vnějšího poškození zboží nezbavuje kupujícího práva věc reklamovat. Prodávající však má možnost poukázat, že se jedná o rozpor s kupní smlouvou.

 

Spotřebiteli musí být reklamace včetně odstranění vady vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající a spotřebitel nedohodnou na delší lhůtě.

 

Lhůta pro vyřízení reklamace začíná běžet následující den po uplatnění reklamace v souladu s ust. § 605 OZ. Po uplynutí této lhůty se spotřebiteli přiznávají stejná práva jako by se jednalo

o podstatné porušení smlouvy. Lhůta 30 dnů není závazná vůči kupujícímu-podnikateli.

 

Prodávající je povinen kupujícího informovat o způsobu vyřízení reklamace do 3 pracovních dnů od obdržení řádné reklamace. O vyřízení reklamace informuje prodávající kupujícího bez zbytečného odkladu.

 

Kupující má právo se o průběhu reklamace sám zajímat na adrese provozovny, kde reklamaci uplatnil nebo na telefonním čísle uvedeném v čl. VI. (Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace).

 

Kupující je povinen prodávajícímu poskytnout veškerou součinnost k ověření existence reklamované vady a k jejímu odstranění (vč. vyzkoušení zboží). Kupující při uplatnění reklamace je povinen předat zboží v souladu s hygienickými předpisy a obecnými hygienickými zásadami včetně všech součástí příslušenství.

 

Při uplatnění reklamace obdrží kupující písemné potvrzení - reklamační protokol, který mu slouží jako doklad při vypořádání reklamace. Kupující je povinen při sepisování reklamačního protokolu uvést veškeré požadované údaje, jejichž úplnost a správnost potvrzuje podpisem reklamačního protokolu. V reklamačním protokolu jsou informace, kdy byla reklamace uplatněna, co je jejím obsahem, jaký způsob vyřízení reklamace je spotřebitelem požadován. Pokud spotřebitel výrobek do reklamačního řízení zaslal prostřednictvím doručovatele poštovních služeb nebo obdobně, obdrží reklamační protokol e-mailem, případně na adresu bydliště, požádá-li o to.

 

V případě, že reklamace byla oprávněná, má spotřebitel právo na úhradu účelně vynaložených nákladů na uplatnění reklamace, přičemž jsou tyto náklady chápány jako nejnižší možné. Spotřebitel o proplácení těchto nákladů musí požádat bez zbytečného odkladu, nejpozději však do jednoho měsíce od konce lhůty pro uplatnění práv z vadného plnění. V případě žádosti o proplacení účelně vynaložených nákladů je spotřebitel povinen tyto prokazatelně doložit. 

 

VI. Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace

 

Reklamaci muže kupující uplatnit:

(i)          osobně na adrese sídla prodávajícího: Bystročice 145, PSČ 779 00 

(ii)         zaslat na adresu sídla prodávajícího.

 

Pro uplatnění reklamace lze využít telefonní číslo (+420) 608 644 466.

 

VII. Odmítnutí přijetí do reklamace

 

Prodávající je oprávněn odmítnout přijetí do reklamace, v případě, že nebudou řádně splněny zákonné podmínky pro uplatnění reklamace stanovené v tomto reklamačním řádu.

 

Prodávající je oprávněn odmítnout reklamaci zboží také v případě, že zboží není předáno v souladu s hygienickými předpisy a obecnými hygienickými zásadami.

 

VIII. Závěrečná ustanovení

 

Tento reklamační řád nabývá platnosti a účinnosti dne 1. června 2017.

 

Prodávající je oprávněn jednostranně změnit reklamační řád a o změnách vhodným způsobem kupující informovat.Informace pro spotřebitele

 

Toto prohlášení bylo zpracováno v souladu se zákonem č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „OZ“) a dále zákonem č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele ve znění pozdějších předpisů (dále jen „SpotřZ“).

 

Podnikatel, jímž je Mgr. Petra Polzerová, IČ: 47186313, se sídlem Bystročice 145, PSČ 779 00, (dále též jen jako „prodávající“) tímto řádně plní svou informační povinnost vůči spotřebiteli následovně:

 

(i)          Zákazníkem, který nakoupí služby nebo zboží prodávané kupujícím v jeho provozovně, je buď kupující-spotřebitel ve smyslu ust. § 2 odst. 1 písm. a) SpotřZ (dále jen „spotřebitel“) nebo kupující-podnikatel, který při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti (dále jen „kupující-podnikatel“);

 

(ii)         Prodávající podniká na základě živnostenského oprávnění vydaného pro předmět podnikání „Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona“ a dále živnostenského oprávnění vydaného pro předmět podnikání „Masérské, rekondiční a regenerační služby“ v provozovně registrované pod č. 1011651131 na adrese Bystročice 145, PSČ 779 00;

 

(iii)       Telefonní číslo prodávajícího: (+420) 608 644 466;

 

(iv)       Prodávající poskytuje na adrese provozovny kosmetické, masérské, rekondiční a regenerační služby (kompletní ošetření pleti, obličejové a tělové masáže). Nabízené služby mají charakter péče o tělo a pleť (kosmetický charakter). Služby nemají charakter lékařských zákroků, ani lékařských služeb;

 

(v)         Cena nabízených služeb je uvedena v platném ceníku, který je zveřejněn na internetových stránkách www. masaze-olomouc.com a v provozovně prodávajícího;

 

(vi)       Platba za nabízené služby a zboží – poukázky je přijímána pouze v hotovostní formě. Zboží lze převzít osobně v provozovně prodávajícího. Zboží není dodáváno prostřednictvím poskytovatele poštovních služeb, ani jiným obdobným způsobem - v tomto ohledu nevznikají spotřebiteli žádné náklady;

 

(vii)     Údaje o právech spotřebitele vznikajících z vadného plnění, jakož i o právech ze záruky a dalších podmínek pro uplatnění těchto práv jsou obsaženy v reklamačním řádu. Reklamační řád je zveřejněn na internetových stránkách www.masaze-olomouc.com a je k dispozici v tištěné formě v provozovně Prodávajícího;

 

(viii)    V případě, že mezi prodávajícím a spotřebitelem dojde ke vzniku spotřebitelského sporu z kupní smlouvy nebo ze smlouvy o poskytování služeb, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může se spotřebitel obrátit s návrhem na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je:

Česká obchodní inspekce

Ústřední inspektorát – oddělení ADR

Štěpánská 15, 120 00 Praha 2

Email: adr@coi.cz
Web: adr.coi.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklamační řád

 

Podnikatel, jímž je Mgr. Petra Polzerová, IČ: 47186313, se sídlem Bystročice 145, PSČ 779 00, (dále též jen jako „prodávající“) vydává pro účely informování spotřebitelů reklamační řád v následujícím znění:

 

I. Všeobecná ustanovení

 

Reklamační řád byl zpracován dle ustanovení zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „OZ“) a dále zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele ve znění pozdějších předpisů (dále jen „SpotřZ“) a vztahuje se na služby poskytované prodávajícím (dále jen „zboží“), u něhož jsou v záruční době uplatňována práva kupujícího z odpovědnosti za vady (dále jen „reklamace“).

 

Zákazníkem, který koupí zboží a/nebo služby prodávané kupujícím v jeho provozovně, je buď kupující-spotřebitel ve smyslu ust. § 2 odst. 1 písm. a) SpotřZ (dále jen „spotřebitel“) nebo kupující-podnikatel, který při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti (dále jen „kupující-podnikatel“). Neplyne-li dále z ustanovení reklamačního řádu jinak, spotřebitel a kupující-podnikatel jsou společně označováni jako „kupující“.

 

Prodávající tímto zároveň ve vztahu ke spotřebiteli plní dle ust. § 13 SpotřZ svou povinnost řádně ho informovat o rozsahu, podmínkách a způsobu uplatnění práva z vadného plnění („reklamace“), včetně údajů, kde lze reklamaci uplatnit.

 

Prodávající při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti.

 

Kupující je povinen seznámit se před uzavřením smlouvy s tímto reklamačním řádem.

 

Kupující nákupem zboží/služeb vyjadřuje skutečnost, že se s Reklamačním řádem seznámil a v případě reklamace bude dodržovat pravidla stanovaná níže v souladu s platným právním řádem České republiky.

 

II. Odpovědnost prodávajícího

 

Prodávající odpovídá kupujícímu, že poskytované služby jsou souladu s ujednáním smluvních stran nebo v kvalitě obvyklé a že zboží při převzetí nemá vady. Zejména prodávající odpovídá, že v době, kdy kupující zboží převzal:

(i)          má zboží vlastnosti, které si strany ujednaly, a chybí-li ujednání, vlastnosti takové, které prodávající nebo výrobce popsal nebo které kupující očekával s ohledem na povahu zboží a na základě reklamy prováděné prodávajícím nebo výrobcem,

(ii)         se zboží hodí k účelu, který pro její použití prodávající uvádí nebo ke kterému se zboží tohoto druhu obvykle používá,

(iii)       zboží vyhovuje požadavkům právních předpisů.

 

Při zakoupení služeb, stejně jako ke zboží je přikládán daňový doklad nebo k některému druhu zboží záruční list. Není-li přiložen záruční list, slouží k uplatnění reklamace daňový doklad. K uplatnění reklamace také postačí, prokáže-li kupující způsobem, který nevzbuzuje pochybnost, že zboží /anebo služby byly zakoupeny u prodávajícího a že mu řádně svědčí práva zakládající odpovědnost prodávajícího za vady zboží/ služeb.

 

Práva z odpovědnosti za vady zboží se nevztahují zejména na případy, kdy závada nebo poškození vzniká:

-              mechanickým poškozením zboží

-              živelnou katastrofou, nebo obdobným způsobem

-              prokazatelně nesprávným užíváním či skladováním zboží

-              užíváním či skladováním v rozporu s návodem nebo pokyny prodávajícího či pokyny na obalu zboží

-              užíváním či skladováním v rozporu s obecně známými pravidly užívání či skladování

-              používáním zboží v podmínkách, které neodpovídají svojí teplotou, prašností, vlhkostí, chemickými a mechanickými vlivy prostředí, které je přímo výrobcem nebo prodávajícím určeno nebo které jednoznačně vyplývá z povahy zboží

-              odpovědnost prodávajícího za vady se nevztahuje na opotřebení způsobené obvyklým užíváním, u zboží prodávaného za nižší cenu za vadu, pro kterou byla nižší cena ujednána,

-              u použitého Zboží za vadu odpovídající míře používání nebo opotřebení, kterou mělo zboží při převzetí kupujícím.

 

Na žádost kupujícího je prodávající povinen poskytnout kupujícímu písemné potvrzení o povinnostech z vadného plnění v rozsahu stanovaného zákonem (záruční list). Záruční list musí obsahovat jméno podnikatele (prodávajícího), dále jeho IČ a sídlo. Umožňuje-li to povaha věci, postačuje na místo záručního listu vydat kupujícímu doklad o zakoupení zboží obsahující údaje jako záruční list.

 

III. Záruční doba

 

Spotřebitel je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytla u spotřebního zboží, v době vyznačené jako datum spotřeby na obalu zboží, jinak v době dvaceti čtyř měsíců od převzetí zboží. Záruční doba je omezena datem spotřeby zboží.

 

Projeví-li se vada zboží v průběhu doby vyznačené jako datum spotřeby, nejdéle však v době šesti měsíců od převzetí spotřebitelem, má se za to, že zboží bylo vadné již při převzetí, pokud není prokázán opak. Pro kupujícího-podnikatele činí záruční doba dvanáct měsíců.

 

Spotřebitel je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytla u poskytovatele služby ihned při jejím plnění nebo nejpozději v době 6 měsíců od záruční doby.

 

Záruční doba začíná běžet od převzetí zboží a nebo od poskytnutí služby.

 

IV. Odpovědnost za vady

 

Nemá-li Zboží vlastnosti uvedené v článku II. (Odpovědnost prodávajícího), může spotřebitel požadovat i dodání nového zboží bez vad, pokud to není vzhledem k povaze vady nepřiměřené.

 

Je-li zboží vadné a takováto vada podstatně porušuje smlouvu, má kupující právo na:

-              přiměřenou slevu z kupní ceny

-              odstranění vad dodáním nové věci bez vady, nebo dodáním chybějící části

-              odstranění vady opravou věci, je-li to vzhledem k povaze služby a/nebo zboží možné (v případě služeb se jedná např. o poskytnutí náhradní služby)

-              odstoupení od smlouvy

 

Je-li zboží a/nebo služba vadná a takováto vada porušuje smlouvu jen nepodstatným způsobem, má kupující právo na:

-              přiměřenou slevu

-              odstranění vady přiměřeným způsobem

 

Pokud spotřebitel od smlouvy neodstoupí ani neuplatní právo na dodání nového zboží a/nebo služby bez vad, na výměnu jeho součásti nebo opravu, může požadovat přiměřenou slevu. Spotřebitel má právo na přiměřenou slevu i v případě, že mu prodávající nemůže dodat nové zboží a/nebo službu bez vad, vyměnit jeho součást nebo zboží opravit, jakož i v případě, že prodávající nezjedná nápravu v přiměřené dobé nebo v případě, že by zjednání nápravy působilo značné obtíže.

 

Právo z vadného plnění kupujícímu nenáleží, pokud prodávající kupujícího před převzetím zboží upozornil, že zboží má vadu, nebo pokud kupující vadu zboží a/nebo služby sám způsobil.

 

V případě odstoupení od smlouvy je kupující povinen vrátit prodávajícímu kompletní zboží včetně veškerého příslušenství.

Pokud má vadu zboží, které bylo prodáno jako použité nebo bylo prodáno se slevou zohledňující nižší kvalitu zboží v době prodeje, má spotřebitel místo práva na výměnu zboží právo na přiměřenou slevu.

 

V. Uplatnění a vyřízení reklamace

 

Kupující řádně a prokazatelně informuje prodávajícího o skutečnostech, jež kupujícímu zakládají práva z vadného plnění. Kupující je povinen prokázat oprávněnost svého nároku na uplatnění reklamace.

 

Pro uplatnění reklamace je uvedena adresa a kontakt v článku VI. (Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace).

 

Spotřebitel je povinen služby reklamovat ihned, jakmile zjistí vady. Pro řádné uplatnění reklamace prostupuje přiměřeným způsobem podle ustanovení vztahující se na reklamaci zboží.

 

Zboží lze na uvedené adrese reklamovat osobně, nebo zaslat prostřednictvím doručovatele poštovních služeb. V případě, že kupující zašle reklamované zboží prostřednictvím doručovatele poštovních služeb, zašle spolu se zbožím v písemné formě prohlášení obsahující informace:

-              že uplatňuje práva z vadného plnění

-              jaká práva z vadného plnění nárokuje - viz článek IV. (Odpovědnost za vady zboží)

-              podrobný popis vad zboží

-              své jméno, příjmení, e-mail a /nebo telefonní číslo

 

V případě, že kupující zašle reklamované zboží prostřednictvím doručovatele poštovních služeb, reklamované zboží zabalí způsobem, aby se při doručování dále neznehodnotilo.

 

Prodávající neodpovídá za znehodnocení zboží způsobené při dopravě zboží k reklamaci.

 

Kupující je povinen předat zboží do reklamačního řízení kompletní. Při uplatnění reklamace je kupující povinen předložit kopii prodejního dokladu, nebo jinak vhodným způsobem prokázat, kdy bylo zboží u prodávajícího zakoupeno. V případě, že kupující nedodá zboží kompletní nebo bude chybět některá z náležitostí potřebných k řádnému uplatnění reklamace a tento nedostatek je nezbytný k zjištění existence reklamované vady a/nebo k jejímu odstranění, běh lhůty pro vyřízení reklamace začíná až odstraněním nedostatku.

 

Při osobním odběru zboží kupujícím, je okamžik převzetí zboží okamžikem přechodu nebezpečí škody na zboží z prodávajícího na kupujícího.

Kupující má povinnost prohlédnout zboží při převzetí. Jestliže kupující zboží neprohlédne při převzetí, může uplatnit nároky z vad zjistitelných při této prohlídce, pouze pokud prokáže, že tyto vady mělo zboží již v době přechodu nebezpečí škody na zboží. Pozdější reklamace neúplnosti zboží nebo vnějšího poškození zboží nezbavuje kupujícího práva věc reklamovat. Prodávající však má možnost poukázat, že se jedná o rozpor s kupní smlouvou.

 

Spotřebiteli musí být reklamace včetně odstranění vady vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající a spotřebitel nedohodnou na delší lhůtě.

 

Lhůta pro vyřízení reklamace začíná běžet následující den po uplatnění reklamace v souladu s ust. § 605 OZ. Po uplynutí této lhůty se spotřebiteli přiznávají stejná práva jako by se jednalo

o podstatné porušení smlouvy. Lhůta 30 dnů není závazná vůči kupujícímu-podnikateli.

 

Prodávající je povinen kupujícího informovat o způsobu vyřízení reklamace do 3 pracovních dnů od obdržení řádné reklamace. O vyřízení reklamace informuje prodávající kupujícího bez zbytečného odkladu.

 

Kupující má právo se o průběhu reklamace sám zajímat na adrese provozovny, kde reklamaci uplatnil nebo na telefonním čísle uvedeném v čl. VI. (Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace).

 

Kupující je povinen prodávajícímu poskytnout veškerou součinnost k ověření existence reklamované vady a k jejímu odstranění (vč. vyzkoušení zboží). Kupující při uplatnění reklamace je povinen předat zboží v souladu s hygienickými předpisy a obecnými hygienickými zásadami včetně všech součástí příslušenství.

 

Při uplatnění reklamace obdrží kupující písemné potvrzení - reklamační protokol, který mu slouží jako doklad při vypořádání reklamace. Kupující je povinen při sepisování reklamačního protokolu uvést veškeré požadované údaje, jejichž úplnost a správnost potvrzuje podpisem reklamačního protokolu. V reklamačním protokolu jsou informace, kdy byla reklamace uplatněna, co je jejím obsahem, jaký způsob vyřízení reklamace je spotřebitelem požadován. Pokud spotřebitel výrobek do reklamačního řízení zaslal prostřednictvím doručovatele poštovních služeb nebo obdobně, obdrží reklamační protokol e-mailem, případně na adresu bydliště, požádá-li o to.

 

V případě, že reklamace byla oprávněná, má spotřebitel právo na úhradu účelně vynaložených nákladů na uplatnění reklamace, přičemž jsou tyto náklady chápány jako nejnižší možné. Spotřebitel o proplácení těchto nákladů musí požádat bez zbytečného odkladu, nejpozději však do jednoho měsíce od konce lhůty pro uplatnění práv z vadného plnění. V případě žádosti o proplacení účelně vynaložených nákladů je spotřebitel povinen tyto prokazatelně doložit. 

 

VI. Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace

 

Reklamaci muže kupující uplatnit:

(i)          osobně na adrese sídla prodávajícího: Bystročice 145, PSČ 779 00 

(ii)         zaslat na adresu sídla prodávajícího.

 

Pro uplatnění reklamace lze využít telefonní číslo (+420) 608 644 466.

 

VII. Odmítnutí přijetí do reklamace

 

Prodávající je oprávněn odmítnout přijetí do reklamace, v případě, že nebudou řádně splněny zákonné podmínky pro uplatnění reklamace stanovené v tomto reklamačním řádu.

 

Prodávající je oprávněn odmítnout reklamaci zboží také v případě, že zboží není předáno v souladu s hygienickými předpisy a obecnými hygienickými zásadami.

 

VIII. Závěrečná ustanovení

 

Tento reklamační řád nabývá platnosti a účinnosti dne 1. června 2017.

 

Prodávající je oprávněn jednostranně změnit reklamační řád a o změnách vhodným způsobem kupující informovat.Informace pro spotřebitele

 

Toto prohlášení bylo zpracováno v souladu se zákonem č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „OZ“) a dále zákonem č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele ve znění pozdějších předpisů (dále jen „SpotřZ“).

 

Podnikatel, jímž je Mgr. Petra Polzerová, IČ: 47186313, se sídlem Bystročice 145, PSČ 779 00, (dále též jen jako „prodávající“) tímto řádně plní svou informační povinnost vůči spotřebiteli následovně:

 

(i)          Zákazníkem, který nakoupí služby nebo zboží prodávané kupujícím v jeho provozovně, je buď kupující-spotřebitel ve smyslu ust. § 2 odst. 1 písm. a) SpotřZ (dále jen „spotřebitel“) nebo kupující-podnikatel, který při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti (dále jen „kupující-podnikatel“);

 

(ii)         Prodávající podniká na základě živnostenského oprávnění vydaného pro předmět podnikání „Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona“ a dále živnostenského oprávnění vydaného pro předmět podnikání „Masérské, rekondiční a regenerační služby“ v provozovně registrované pod č. 1011651131 na adrese Bystročice 145, PSČ 779 00;

 

(iii)       Telefonní číslo prodávajícího: (+420) 608 644 466;

 

(iv)       Prodávající poskytuje na adrese provozovny kosmetické, masérské, rekondiční a regenerační služby (kompletní ošetření pleti, obličejové a tělové masáže). Nabízené služby mají charakter péče o tělo a pleť (kosmetický charakter). Služby nemají charakter lékařských zákroků, ani lékařských služeb;

 

(v)         Cena nabízených služeb je uvedena v platném ceníku, který je zveřejněn na internetových stránkách www. masaze-olomouc.com a v provozovně prodávajícího;

 

(vi)       Platba za nabízené služby a zboží – poukázky je přijímána pouze v hotovostní formě. Zboží lze převzít osobně v provozovně prodávajícího. Zboží není dodáváno prostřednictvím poskytovatele poštovních služeb, ani jiným obdobným způsobem - v tomto ohledu nevznikají spotřebiteli žádné náklady;

 

(vii)     Údaje o právech spotřebitele vznikajících z vadného plnění, jakož i o právech ze záruky a dalších podmínek pro uplatnění těchto práv jsou obsaženy v reklamačním řádu. Reklamační řád je zveřejněn na internetových stránkách www.masaze-olomouc.com a je k dispozici v tištěné formě v provozovně Prodávajícího;

 

(viii)    V případě, že mezi prodávajícím a spotřebitelem dojde ke vzniku spotřebitelského sporu z kupní smlouvy nebo ze smlouvy o poskytování služeb, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může se spotřebitel obrátit s návrhem na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je:

Česká obchodní inspekce

Ústřední inspektorát – oddělení ADR

Štěpánská 15, 120 00 Praha 2

Email: adr@coi.cz
Web: adr.coi.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklamační řád

 

Podnikatel, jímž je Mgr. Petra Polzerová, IČ: 47186313, se sídlem Bystročice 145, PSČ 779 00, (dále též jen jako „prodávající“) vydává pro účely informování spotřebitelů reklamační řád v následujícím znění:

 

I. Všeobecná ustanovení

 

Reklamační řád byl zpracován dle ustanovení zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „OZ“) a dále zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele ve znění pozdějších předpisů (dále jen „SpotřZ“) a vztahuje se na služby poskytované prodávajícím (dále jen „zboží“), u něhož jsou v záruční době uplatňována práva kupujícího z odpovědnosti za vady (dále jen „reklamace“).

 

Zákazníkem, který koupí zboží a/nebo služby prodávané kupujícím v jeho provozovně, je buď kupující-spotřebitel ve smyslu ust. § 2 odst. 1 písm. a) SpotřZ (dále jen „spotřebitel“) nebo kupující-podnikatel, který při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti (dále jen „kupující-podnikatel“). Neplyne-li dále z ustanovení reklamačního řádu jinak, spotřebitel a kupující-podnikatel jsou společně označováni jako „kupující“.

 

Prodávající tímto zároveň ve vztahu ke spotřebiteli plní dle ust. § 13 SpotřZ svou povinnost řádně ho informovat o rozsahu, podmínkách a způsobu uplatnění práva z vadného plnění („reklamace“), včetně údajů, kde lze reklamaci uplatnit.

 

Prodávající při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti.

 

Kupující je povinen seznámit se před uzavřením smlouvy s tímto reklamačním řádem.

 

Kupující nákupem zboží/služeb vyjadřuje skutečnost, že se s Reklamačním řádem seznámil a v případě reklamace bude dodržovat pravidla stanovaná níže v souladu s platným právním řádem České republiky.

 

II. Odpovědnost prodávajícího

 

Prodávající odpovídá kupujícímu, že poskytované služby jsou souladu s ujednáním smluvních stran nebo v kvalitě obvyklé a že zboží při převzetí nemá vady. Zejména prodávající odpovídá, že v době, kdy kupující zboží převzal:

(i)          má zboží vlastnosti, které si strany ujednaly, a chybí-li ujednání, vlastnosti takové, které prodávající nebo výrobce popsal nebo které kupující očekával s ohledem na povahu zboží a na základě reklamy prováděné prodávajícím nebo výrobcem,

(ii)         se zboží hodí k účelu, který pro její použití prodávající uvádí nebo ke kterému se zboží tohoto druhu obvykle používá,

(iii)       zboží vyhovuje požadavkům právních předpisů.

 

Při zakoupení služeb, stejně jako ke zboží je přikládán daňový doklad nebo k některému druhu zboží záruční list. Není-li přiložen záruční list, slouží k uplatnění reklamace daňový doklad. K uplatnění reklamace také postačí, prokáže-li kupující způsobem, který nevzbuzuje pochybnost, že zboží /anebo služby byly zakoupeny u prodávajícího a že mu řádně svědčí práva zakládající odpovědnost prodávajícího za vady zboží/ služeb.

 

Práva z odpovědnosti za vady zboží se nevztahují zejména na případy, kdy závada nebo poškození vzniká:

-              mechanickým poškozením zboží

-              živelnou katastrofou, nebo obdobným způsobem

-              prokazatelně nesprávným užíváním či skladováním zboží

-              užíváním či skladováním v rozporu s návodem nebo pokyny prodávajícího či pokyny na obalu zboží

-              užíváním či skladováním v rozporu s obecně známými pravidly užívání či skladování

-              používáním zboží v podmínkách, které neodpovídají svojí teplotou, prašností, vlhkostí, chemickými a mechanickými vlivy prostředí, které je přímo výrobcem nebo prodávajícím určeno nebo které jednoznačně vyplývá z povahy zboží

-              odpovědnost prodávajícího za vady se nevztahuje na opotřebení způsobené obvyklým užíváním, u zboží prodávaného za nižší cenu za vadu, pro kterou byla nižší cena ujednána,

-              u použitého Zboží za vadu odpovídající míře používání nebo opotřebení, kterou mělo zboží při převzetí kupujícím.

 

Na žádost kupujícího je prodávající povinen poskytnout kupujícímu písemné potvrzení o povinnostech z vadného plnění v rozsahu stanovaného zákonem (záruční list). Záruční list musí obsahovat jméno podnikatele (prodávajícího), dále jeho IČ a sídlo. Umožňuje-li to povaha věci, postačuje na místo záručního listu vydat kupujícímu doklad o zakoupení zboží obsahující údaje jako záruční list.

 

III. Záruční doba

 

Spotřebitel je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytla u spotřebního zboží, v době vyznačené jako datum spotřeby na obalu zboží, jinak v době dvaceti čtyř měsíců od převzetí zboží. Záruční doba je omezena datem spotřeby zboží.

 

Projeví-li se vada zboží v průběhu doby vyznačené jako datum spotřeby, nejdéle však v době šesti měsíců od převzetí spotřebitelem, má se za to, že zboží bylo vadné již při převzetí, pokud není prokázán opak. Pro kupujícího-podnikatele činí záruční doba dvanáct měsíců.

 

Spotřebitel je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytla u poskytovatele služby ihned při jejím plnění nebo nejpozději v době 6 měsíců od záruční doby.

 

Záruční doba začíná běžet od převzetí zboží a nebo od poskytnutí služby.

 

IV. Odpovědnost za vady

 

Nemá-li Zboží vlastnosti uvedené v článku II. (Odpovědnost prodávajícího), může spotřebitel požadovat i dodání nového zboží bez vad, pokud to není vzhledem k povaze vady nepřiměřené.

 

Je-li zboží vadné a takováto vada podstatně porušuje smlouvu, má kupující právo na:

-              přiměřenou slevu z kupní ceny

-              odstranění vad dodáním nové věci bez vady, nebo dodáním chybějící části

-              odstranění vady opravou věci, je-li to vzhledem k povaze služby a/nebo zboží možné (v případě služeb se jedná např. o poskytnutí náhradní služby)

-              odstoupení od smlouvy

 

Je-li zboží a/nebo služba vadná a takováto vada porušuje smlouvu jen nepodstatným způsobem, má kupující právo na:

-              přiměřenou slevu

-              odstranění vady přiměřeným způsobem

 

Pokud spotřebitel od smlouvy neodstoupí ani neuplatní právo na dodání nového zboží a/nebo služby bez vad, na výměnu jeho součásti nebo opravu, může požadovat přiměřenou slevu. Spotřebitel má právo na přiměřenou slevu i v případě, že mu prodávající nemůže dodat nové zboží a/nebo službu bez vad, vyměnit jeho součást nebo zboží opravit, jakož i v případě, že prodávající nezjedná nápravu v přiměřené dobé nebo v případě, že by zjednání nápravy působilo značné obtíže.

 

Právo z vadného plnění kupujícímu nenáleží, pokud prodávající kupujícího před převzetím zboží upozornil, že zboží má vadu, nebo pokud kupující vadu zboží a/nebo služby sám způsobil.

 

V případě odstoupení od smlouvy je kupující povinen vrátit prodávajícímu kompletní zboží včetně veškerého příslušenství.

Pokud má vadu zboží, které bylo prodáno jako použité nebo bylo prodáno se slevou zohledňující nižší kvalitu zboží v době prodeje, má spotřebitel místo práva na výměnu zboží právo na přiměřenou slevu.

 

V. Uplatnění a vyřízení reklamace

 

Kupující řádně a prokazatelně informuje prodávajícího o skutečnostech, jež kupujícímu zakládají práva z vadného plnění. Kupující je povinen prokázat oprávněnost svého nároku na uplatnění reklamace.

 

Pro uplatnění reklamace je uvedena adresa a kontakt v článku VI. (Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace).

 

Spotřebitel je povinen služby reklamovat ihned, jakmile zjistí vady. Pro řádné uplatnění reklamace prostupuje přiměřeným způsobem podle ustanovení vztahující se na reklamaci zboží.

 

Zboží lze na uvedené adrese reklamovat osobně, nebo zaslat prostřednictvím doručovatele poštovních služeb. V případě, že kupující zašle reklamované zboží prostřednictvím doručovatele poštovních služeb, zašle spolu se zbožím v písemné formě prohlášení obsahující informace:

-              že uplatňuje práva z vadného plnění

-              jaká práva z vadného plnění nárokuje - viz článek IV. (Odpovědnost za vady zboží)

-              podrobný popis vad zboží

-              své jméno, příjmení, e-mail a /nebo telefonní číslo

 

V případě, že kupující zašle reklamované zboží prostřednictvím doručovatele poštovních služeb, reklamované zboží zabalí způsobem, aby se při doručování dále neznehodnotilo.

 

Prodávající neodpovídá za znehodnocení zboží způsobené při dopravě zboží k reklamaci.

 

Kupující je povinen předat zboží do reklamačního řízení kompletní. Při uplatnění reklamace je kupující povinen předložit kopii prodejního dokladu, nebo jinak vhodným způsobem prokázat, kdy bylo zboží u prodávajícího zakoupeno. V případě, že kupující nedodá zboží kompletní nebo bude chybět některá z náležitostí potřebných k řádnému uplatnění reklamace a tento nedostatek je nezbytný k zjištění existence reklamované vady a/nebo k jejímu odstranění, běh lhůty pro vyřízení reklamace začíná až odstraněním nedostatku.

 

Při osobním odběru zboží kupujícím, je okamžik převzetí zboží okamžikem přechodu nebezpečí škody na zboží z prodávajícího na kupujícího.

Kupující má povinnost prohlédnout zboží při převzetí. Jestliže kupující zboží neprohlédne při převzetí, může uplatnit nároky z vad zjistitelných při této prohlídce, pouze pokud prokáže, že tyto vady mělo zboží již v době přechodu nebezpečí škody na zboží. Pozdější reklamace neúplnosti zboží nebo vnějšího poškození zboží nezbavuje kupujícího práva věc reklamovat. Prodávající však má možnost poukázat, že se jedná o rozpor s kupní smlouvou.

 

Spotřebiteli musí být reklamace včetně odstranění vady vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající a spotřebitel nedohodnou na delší lhůtě.

 

Lhůta pro vyřízení reklamace začíná běžet následující den po uplatnění reklamace v souladu s ust. § 605 OZ. Po uplynutí této lhůty se spotřebiteli přiznávají stejná práva jako by se jednalo

o podstatné porušení smlouvy. Lhůta 30 dnů není závazná vůči kupujícímu-podnikateli.

 

Prodávající je povinen kupujícího informovat o způsobu vyřízení reklamace do 3 pracovních dnů od obdržení řádné reklamace. O vyřízení reklamace informuje prodávající kupujícího bez zbytečného odkladu.

 

Kupující má právo se o průběhu reklamace sám zajímat na adrese provozovny, kde reklamaci uplatnil nebo na telefonním čísle uvedeném v čl. VI. (Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace).

 

Kupující je povinen prodávajícímu poskytnout veškerou součinnost k ověření existence reklamované vady a k jejímu odstranění (vč. vyzkoušení zboží). Kupující při uplatnění reklamace je povinen předat zboží v souladu s hygienickými předpisy a obecnými hygienickými zásadami včetně všech součástí příslušenství.

 

Při uplatnění reklamace obdrží kupující písemné potvrzení - reklamační protokol, který mu slouží jako doklad při vypořádání reklamace. Kupující je povinen při sepisování reklamačního protokolu uvést veškeré požadované údaje, jejichž úplnost a správnost potvrzuje podpisem reklamačního protokolu. V reklamačním protokolu jsou informace, kdy byla reklamace uplatněna, co je jejím obsahem, jaký způsob vyřízení reklamace je spotřebitelem požadován. Pokud spotřebitel výrobek do reklamačního řízení zaslal prostřednictvím doručovatele poštovních služeb nebo obdobně, obdrží reklamační protokol e-mailem, případně na adresu bydliště, požádá-li o to.

 

V případě, že reklamace byla oprávněná, má spotřebitel právo na úhradu účelně vynaložených nákladů na uplatnění reklamace, přičemž jsou tyto náklady chápány jako nejnižší možné. Spotřebitel o proplácení těchto nákladů musí požádat bez zbytečného odkladu, nejpozději však do jednoho měsíce od konce lhůty pro uplatnění práv z vadného plnění. V případě žádosti o proplacení účelně vynaložených nákladů je spotřebitel povinen tyto prokazatelně doložit. 

 

VI. Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace

 

Reklamaci muže kupující uplatnit:

(i)          osobně na adrese sídla prodávajícího: Bystročice 145, PSČ 779 00 

(ii)         zaslat na adresu sídla prodávajícího.

 

Pro uplatnění reklamace lze využít telefonní číslo (+420) 608 644 466.

 

VII. Odmítnutí přijetí do reklamace

 

Prodávající je oprávněn odmítnout přijetí do reklamace, v případě, že nebudou řádně splněny zákonné podmínky pro uplatnění reklamace stanovené v tomto reklamačním řádu.

 

Prodávající je oprávněn odmítnout reklamaci zboží také v případě, že zboží není předáno v souladu s hygienickými předpisy a obecnými hygienickými zásadami.

 

VIII. Závěrečná ustanovení

 

Tento reklamační řád nabývá platnosti a účinnosti dne 1. června 2017.

 

Prodávající je oprávněn jednostranně změnit reklamační řád a o změnách vhodným způsobem kupující informovat.Informace pro spotřebitele

 

Toto prohlášení bylo zpracováno v souladu se zákonem č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „OZ“) a dále zákonem č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele ve znění pozdějších předpisů (dále jen „SpotřZ“).

 

Podnikatel, jímž je Mgr. Petra Polzerová, IČ: 47186313, se sídlem Bystročice 145, PSČ 779 00, (dále též jen jako „prodávající“) tímto řádně plní svou informační povinnost vůči spotřebiteli následovně:

 

(i)          Zákazníkem, který nakoupí služby nebo zboží prodávané kupujícím v jeho provozovně, je buď kupující-spotřebitel ve smyslu ust. § 2 odst. 1 písm. a) SpotřZ (dále jen „spotřebitel“) nebo kupující-podnikatel, který při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti (dále jen „kupující-podnikatel“);

 

(ii)         Prodávající podniká na základě živnostenského oprávnění vydaného pro předmět podnikání „Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona“ a dále živnostenského oprávnění vydaného pro předmět podnikání „Masérské, rekondiční a regenerační služby“ v provozovně registrované pod č. 1011651131 na adrese Bystročice 145, PSČ 779 00;

 

(iii)       Telefonní číslo prodávajícího: (+420) 608 644 466;

 

(iv)       Prodávající poskytuje na adrese provozovny kosmetické, masérské, rekondiční a regenerační služby (kompletní ošetření pleti, obličejové a tělové masáže). Nabízené služby mají charakter péče o tělo a pleť (kosmetický charakter). Služby nemají charakter lékařských zákroků, ani lékařských služeb;

 

(v)         Cena nabízených služeb je uvedena v platném ceníku, který je zveřejněn na internetových stránkách www. masaze-olomouc.com a v provozovně prodávajícího;

 

(vi)       Platba za nabízené služby a zboží – poukázky je přijímána pouze v hotovostní formě. Zboží lze převzít osobně v provozovně prodávajícího. Zboží není dodáváno prostřednictvím poskytovatele poštovních služeb, ani jiným obdobným způsobem - v tomto ohledu nevznikají spotřebiteli žádné náklady;

 

(vii)     Údaje o právech spotřebitele vznikajících z vadného plnění, jakož i o právech ze záruky a dalších podmínek pro uplatnění těchto práv jsou obsaženy v reklamačním řádu. Reklamační řád je zveřejněn na internetových stránkách www.masaze-olomouc.com a je k dispozici v tištěné formě v provozovně Prodávajícího;

 

(viii)    V případě, že mezi prodávajícím a spotřebitelem dojde ke vzniku spotřebitelského sporu z kupní smlouvy nebo ze smlouvy o poskytování služeb, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může se spotřebitel obrátit s návrhem na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je:

Česká obchodní inspekce

Ústřední inspektorát – oddělení ADR

Štěpánská 15, 120 00 Praha 2

Email: adr@coi.cz
Web: adr.coi.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklamační řád

 

Podnikatel, jímž je Mgr. Petra Polzerová, IČ: 47186313, se sídlem Bystročice 145, PSČ 779 00, (dále též jen jako „prodávající“) vydává pro účely informování spotřebitelů reklamační řád v následujícím znění:

 

I. Všeobecná ustanovení

 

Reklamační řád byl zpracován dle ustanovení zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „OZ“) a dále zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele ve znění pozdějších předpisů (dále jen „SpotřZ“) a vztahuje se na služby poskytované prodávajícím (dále jen „zboží“), u něhož jsou v záruční době uplatňována práva kupujícího z odpovědnosti za vady (dále jen „reklamace“).

 

Zákazníkem, který koupí zboží a/nebo služby prodávané kupujícím v jeho provozovně, je buď kupující-spotřebitel ve smyslu ust. § 2 odst. 1 písm. a) SpotřZ (dále jen „spotřebitel“) nebo kupující-podnikatel, který při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti (dále jen „kupující-podnikatel“). Neplyne-li dále z ustanovení reklamačního řádu jinak, spotřebitel a kupující-podnikatel jsou společně označováni jako „kupující“.

 

Prodávající tímto zároveň ve vztahu ke spotřebiteli plní dle ust. § 13 SpotřZ svou povinnost řádně ho informovat o rozsahu, podmínkách a způsobu uplatnění práva z vadného plnění („reklamace“), včetně údajů, kde lze reklamaci uplatnit.

 

Prodávající při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti.

 

Kupující je povinen seznámit se před uzavřením smlouvy s tímto reklamačním řádem.

 

Kupující nákupem zboží/služeb vyjadřuje skutečnost, že se s Reklamačním řádem seznámil a v případě reklamace bude dodržovat pravidla stanovaná níže v souladu s platným právním řádem České republiky.

 

II. Odpovědnost prodávajícího

 

Prodávající odpovídá kupujícímu, že poskytované služby jsou souladu s ujednáním smluvních stran nebo v kvalitě obvyklé a že zboží při převzetí nemá vady. Zejména prodávající odpovídá, že v době, kdy kupující zboží převzal:

(i)          má zboží vlastnosti, které si strany ujednaly, a chybí-li ujednání, vlastnosti takové, které prodávající nebo výrobce popsal nebo které kupující očekával s ohledem na povahu zboží a na základě reklamy prováděné prodávajícím nebo výrobcem,

(ii)         se zboží hodí k účelu, který pro její použití prodávající uvádí nebo ke kterému se zboží tohoto druhu obvykle používá,

(iii)       zboží vyhovuje požadavkům právních předpisů.

 

Při zakoupení služeb, stejně jako ke zboží je přikládán daňový doklad nebo k některému druhu zboží záruční list. Není-li přiložen záruční list, slouží k uplatnění reklamace daňový doklad. K uplatnění reklamace také postačí, prokáže-li kupující způsobem, který nevzbuzuje pochybnost, že zboží /anebo služby byly zakoupeny u prodávajícího a že mu řádně svědčí práva zakládající odpovědnost prodávajícího za vady zboží/ služeb.

 

Práva z odpovědnosti za vady zboží se nevztahují zejména na případy, kdy závada nebo poškození vzniká:

-              mechanickým poškozením zboží

-              živelnou katastrofou, nebo obdobným způsobem

-              prokazatelně nesprávným užíváním či skladováním zboží

-              užíváním či skladováním v rozporu s návodem nebo pokyny prodávajícího či pokyny na obalu zboží

-              užíváním či skladováním v rozporu s obecně známými pravidly užívání či skladování

-              používáním zboží v podmínkách, které neodpovídají svojí teplotou, prašností, vlhkostí, chemickými a mechanickými vlivy prostředí, které je přímo výrobcem nebo prodávajícím určeno nebo které jednoznačně vyplývá z povahy zboží

-              odpovědnost prodávajícího za vady se nevztahuje na opotřebení způsobené obvyklým užíváním, u zboží prodávaného za nižší cenu za vadu, pro kterou byla nižší cena ujednána,

-              u použitého Zboží za vadu odpovídající míře používání nebo opotřebení, kterou mělo zboží při převzetí kupujícím.

 

Na žádost kupujícího je prodávající povinen poskytnout kupujícímu písemné potvrzení o povinnostech z vadného plnění v rozsahu stanovaného zákonem (záruční list). Záruční list musí obsahovat jméno podnikatele (prodávajícího), dále jeho IČ a sídlo. Umožňuje-li to povaha věci, postačuje na místo záručního listu vydat kupujícímu doklad o zakoupení zboží obsahující údaje jako záruční list.

 

III. Záruční doba

 

Spotřebitel je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytla u spotřebního zboží, v době vyznačené jako datum spotřeby na obalu zboží, jinak v době dvaceti čtyř měsíců od převzetí zboží. Záruční doba je omezena datem spotřeby zboží.

 

Projeví-li se vada zboží v průběhu doby vyznačené jako datum spotřeby, nejdéle však v době šesti měsíců od převzetí spotřebitelem, má se za to, že zboží bylo vadné již při převzetí, pokud není prokázán opak. Pro kupujícího-podnikatele činí záruční doba dvanáct měsíců.

 

Spotřebitel je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytla u poskytovatele služby ihned při jejím plnění nebo nejpozději v době 6 měsíců od záruční doby.

 

Záruční doba začíná běžet od převzetí zboží a nebo od poskytnutí služby.

 

IV. Odpovědnost za vady

 

Nemá-li Zboží vlastnosti uvedené v článku II. (Odpovědnost prodávajícího), může spotřebitel požadovat i dodání nového zboží bez vad, pokud to není vzhledem k povaze vady nepřiměřené.

 

Je-li zboží vadné a takováto vada podstatně porušuje smlouvu, má kupující právo na:

-              přiměřenou slevu z kupní ceny

-              odstranění vad dodáním nové věci bez vady, nebo dodáním chybějící části

-              odstranění vady opravou věci, je-li to vzhledem k povaze služby a/nebo zboží možné (v případě služeb se jedná např. o poskytnutí náhradní služby)

-              odstoupení od smlouvy

 

Je-li zboží a/nebo služba vadná a takováto vada porušuje smlouvu jen nepodstatným způsobem, má kupující právo na:

-              přiměřenou slevu

-              odstranění vady přiměřeným způsobem

 

Pokud spotřebitel od smlouvy neodstoupí ani neuplatní právo na dodání nového zboží a/nebo služby bez vad, na výměnu jeho součásti nebo opravu, může požadovat přiměřenou slevu. Spotřebitel má právo na přiměřenou slevu i v případě, že mu prodávající nemůže dodat nové zboží a/nebo službu bez vad, vyměnit jeho součást nebo zboží opravit, jakož i v případě, že prodávající nezjedná nápravu v přiměřené dobé nebo v případě, že by zjednání nápravy působilo značné obtíže.

 

Právo z vadného plnění kupujícímu nenáleží, pokud prodávající kupujícího před převzetím zboží upozornil, že zboží má vadu, nebo pokud kupující vadu zboží a/nebo služby sám způsobil.

 

V případě odstoupení od smlouvy je kupující povinen vrátit prodávajícímu kompletní zboží včetně veškerého příslušenství.

Pokud má vadu zboží, které bylo prodáno jako použité nebo bylo prodáno se slevou zohledňující nižší kvalitu zboží v době prodeje, má spotřebitel místo práva na výměnu zboží právo na přiměřenou slevu.

 

V. Uplatnění a vyřízení reklamace

 

Kupující řádně a prokazatelně informuje prodávajícího o skutečnostech, jež kupujícímu zakládají práva z vadného plnění. Kupující je povinen prokázat oprávněnost svého nároku na uplatnění reklamace.

 

Pro uplatnění reklamace je uvedena adresa a kontakt v článku VI. (Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace).

 

Spotřebitel je povinen služby reklamovat ihned, jakmile zjistí vady. Pro řádné uplatnění reklamace prostupuje přiměřeným způsobem podle ustanovení vztahující se na reklamaci zboží.

 

Zboží lze na uvedené adrese reklamovat osobně, nebo zaslat prostřednictvím doručovatele poštovních služeb. V případě, že kupující zašle reklamované zboží prostřednictvím doručovatele poštovních služeb, zašle spolu se zbožím v písemné formě prohlášení obsahující informace:

-              že uplatňuje práva z vadného plnění

-              jaká práva z vadného plnění nárokuje - viz článek IV. (Odpovědnost za vady zboží)

-              podrobný popis vad zboží

-              své jméno, příjmení, e-mail a /nebo telefonní číslo

 

V případě, že kupující zašle reklamované zboží prostřednictvím doručovatele poštovních služeb, reklamované zboží zabalí způsobem, aby se při doručování dále neznehodnotilo.

 

Prodávající neodpovídá za znehodnocení zboží způsobené při dopravě zboží k reklamaci.

 

Kupující je povinen předat zboží do reklamačního řízení kompletní. Při uplatnění reklamace je kupující povinen předložit kopii prodejního dokladu, nebo jinak vhodným způsobem prokázat, kdy bylo zboží u prodávajícího zakoupeno. V případě, že kupující nedodá zboží kompletní nebo bude chybět některá z náležitostí potřebných k řádnému uplatnění reklamace a tento nedostatek je nezbytný k zjištění existence reklamované vady a/nebo k jejímu odstranění, běh lhůty pro vyřízení reklamace začíná až odstraněním nedostatku.

 

Při osobním odběru zboží kupujícím, je okamžik převzetí zboží okamžikem přechodu nebezpečí škody na zboží z prodávajícího na kupujícího.

Kupující má povinnost prohlédnout zboží při převzetí. Jestliže kupující zboží neprohlédne při převzetí, může uplatnit nároky z vad zjistitelných při této prohlídce, pouze pokud prokáže, že tyto vady mělo zboží již v době přechodu nebezpečí škody na zboží. Pozdější reklamace neúplnosti zboží nebo vnějšího poškození zboží nezbavuje kupujícího práva věc reklamovat. Prodávající však má možnost poukázat, že se jedná o rozpor s kupní smlouvou.

 

Spotřebiteli musí být reklamace včetně odstranění vady vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající a spotřebitel nedohodnou na delší lhůtě.

 

Lhůta pro vyřízení reklamace začíná běžet následující den po uplatnění reklamace v souladu s ust. § 605 OZ. Po uplynutí této lhůty se spotřebiteli přiznávají stejná práva jako by se jednalo

o podstatné porušení smlouvy. Lhůta 30 dnů není závazná vůči kupujícímu-podnikateli.

 

Prodávající je povinen kupujícího informovat o způsobu vyřízení reklamace do 3 pracovních dnů od obdržení řádné reklamace. O vyřízení reklamace informuje prodávající kupujícího bez zbytečného odkladu.

 

Kupující má právo se o průběhu reklamace sám zajímat na adrese provozovny, kde reklamaci uplatnil nebo na telefonním čísle uvedeném v čl. VI. (Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace).

 

Kupující je povinen prodávajícímu poskytnout veškerou součinnost k ověření existence reklamované vady a k jejímu odstranění (vč. vyzkoušení zboží). Kupující při uplatnění reklamace je povinen předat zboží v souladu s hygienickými předpisy a obecnými hygienickými zásadami včetně všech součástí příslušenství.

 

Při uplatnění reklamace obdrží kupující písemné potvrzení - reklamační protokol, který mu slouží jako doklad při vypořádání reklamace. Kupující je povinen při sepisování reklamačního protokolu uvést veškeré požadované údaje, jejichž úplnost a správnost potvrzuje podpisem reklamačního protokolu. V reklamačním protokolu jsou informace, kdy byla reklamace uplatněna, co je jejím obsahem, jaký způsob vyřízení reklamace je spotřebitelem požadován. Pokud spotřebitel výrobek do reklamačního řízení zaslal prostřednictvím doručovatele poštovních služeb nebo obdobně, obdrží reklamační protokol e-mailem, případně na adresu bydliště, požádá-li o to.

 

V případě, že reklamace byla oprávněná, má spotřebitel právo na úhradu účelně vynaložených nákladů na uplatnění reklamace, přičemž jsou tyto náklady chápány jako nejnižší možné. Spotřebitel o proplácení těchto nákladů musí požádat bez zbytečného odkladu, nejpozději však do jednoho měsíce od konce lhůty pro uplatnění práv z vadného plnění. V případě žádosti o proplacení účelně vynaložených nákladů je spotřebitel povinen tyto prokazatelně doložit. 

 

VI. Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace

 

Reklamaci muže kupující uplatnit:

(i)          osobně na adrese sídla prodávajícího: Bystročice 145, PSČ 779 00 

(ii)         zaslat na adresu sídla prodávajícího.

 

Pro uplatnění reklamace lze využít telefonní číslo (+420) 608 644 466.

 

VII. Odmítnutí přijetí do reklamace

 

Prodávající je oprávněn odmítnout přijetí do reklamace, v případě, že nebudou řádně splněny zákonné podmínky pro uplatnění reklamace stanovené v tomto reklamačním řádu.

 

Prodávající je oprávněn odmítnout reklamaci zboží také v případě, že zboží není předáno v souladu s hygienickými předpisy a obecnými hygienickými zásadami.

 

VIII. Závěrečná ustanovení

 

Tento reklamační řád nabývá platnosti a účinnosti dne 1. června 2017.

 

Prodávající je oprávněn jednostranně změnit reklamační řád a o změnách vhodným způsobem kupující informovat.Informace pro spotřebitele

 

Toto prohlášení bylo zpracováno v souladu se zákonem č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „OZ“) a dále zákonem č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele ve znění pozdějších předpisů (dále jen „SpotřZ“).

 

Podnikatel, jímž je Mgr. Petra Polzerová, IČ: 47186313, se sídlem Bystročice 145, PSČ 779 00, (dále též jen jako „prodávající“) tímto řádně plní svou informační povinnost vůči spotřebiteli následovně:

 

(i)          Zákazníkem, který nakoupí služby nebo zboží prodávané kupujícím v jeho provozovně, je buď kupující-spotřebitel ve smyslu ust. § 2 odst. 1 písm. a) SpotřZ (dále jen „spotřebitel“) nebo kupující-podnikatel, který při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti (dále jen „kupující-podnikatel“);

 

(ii)         Prodávající podniká na základě živnostenského oprávnění vydaného pro předmět podnikání „Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona“ a dále živnostenského oprávnění vydaného pro předmět podnikání „Masérské, rekondiční a regenerační služby“ v provozovně registrované pod č. 1011651131 na adrese Bystročice 145, PSČ 779 00;

 

(iii)       Telefonní číslo prodávajícího: (+420) 608 644 466;

 

(iv)       Prodávající poskytuje na adrese provozovny kosmetické, masérské, rekondiční a regenerační služby (kompletní ošetření pleti, obličejové a tělové masáže). Nabízené služby mají charakter péče o tělo a pleť (kosmetický charakter). Služby nemají charakter lékařských zákroků, ani lékařských služeb;

 

(v)         Cena nabízených služeb je uvedena v platném ceníku, který je zveřejněn na internetových stránkách www. masaze-olomouc.com a v provozovně prodávajícího;

 

(vi)       Platba za nabízené služby a zboží – poukázky je přijímána pouze v hotovostní formě. Zboží lze převzít osobně v provozovně prodávajícího. Zboží není dodáváno prostřednictvím poskytovatele poštovních služeb, ani jiným obdobným způsobem - v tomto ohledu nevznikají spotřebiteli žádné náklady;

 

(vii)     Údaje o právech spotřebitele vznikajících z vadného plnění, jakož i o právech ze záruky a dalších podmínek pro uplatnění těchto práv jsou obsaženy v reklamačním řádu. Reklamační řád je zveřejněn na internetových stránkách www.masaze-olomouc.com a je k dispozici v tištěné formě v provozovně Prodávajícího;

 

(viii)    V případě, že mezi prodávajícím a spotřebitelem dojde ke vzniku spotřebitelského sporu z kupní smlouvy nebo ze smlouvy o poskytování služeb, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může se spotřebitel obrátit s návrhem na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je:

Česká obchodní inspekce

Ústřední inspektorát – oddělení ADR

Štěpánská 15, 120 00 Praha 2

Email: adr@coi.cz
Web: adr.coi.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklamační řád

 

Podnikatel, jímž je Mgr. Petra Polzerová, IČ: 47186313, se sídlem Bystročice 145, PSČ 779 00, (dále též jen jako „prodávající“) vydává pro účely informování spotřebitelů reklamační řád v následujícím znění:

 

I. Všeobecná ustanovení

 

Reklamační řád byl zpracován dle ustanovení zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „OZ“) a dále zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele ve znění pozdějších předpisů (dále jen „SpotřZ“) a vztahuje se na služby poskytované prodávajícím (dále jen „zboží“), u něhož jsou v záruční době uplatňována práva kupujícího z odpovědnosti za vady (dále jen „reklamace“).

 

Zákazníkem, který koupí zboží a/nebo služby prodávané kupujícím v jeho provozovně, je buď kupující-spotřebitel ve smyslu ust. § 2 odst. 1 písm. a) SpotřZ (dále jen „spotřebitel“) nebo kupující-podnikatel, který při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti (dále jen „kupující-podnikatel“). Neplyne-li dále z ustanovení reklamačního řádu jinak, spotřebitel a kupující-podnikatel jsou společně označováni jako „kupující“.

 

Prodávající tímto zároveň ve vztahu ke spotřebiteli plní dle ust. § 13 SpotřZ svou povinnost řádně ho informovat o rozsahu, podmínkách a způsobu uplatnění práva z vadného plnění („reklamace“), včetně údajů, kde lze reklamaci uplatnit.

 

Prodávající při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti.

 

Kupující je povinen seznámit se před uzavřením smlouvy s tímto reklamačním řádem.

 

Kupující nákupem zboží/služeb vyjadřuje skutečnost, že se s Reklamačním řádem seznámil a v případě reklamace bude dodržovat pravidla stanovaná níže v souladu s platným právním řádem České republiky.

 

II. Odpovědnost prodávajícího

 

Prodávající odpovídá kupujícímu, že poskytované služby jsou souladu s ujednáním smluvních stran nebo v kvalitě obvyklé a že zboží při převzetí nemá vady. Zejména prodávající odpovídá, že v době, kdy kupující zboží převzal:

(i)          má zboží vlastnosti, které si strany ujednaly, a chybí-li ujednání, vlastnosti takové, které prodávající nebo výrobce popsal nebo které kupující očekával s ohledem na povahu zboží a na základě reklamy prováděné prodávajícím nebo výrobcem,

(ii)         se zboží hodí k účelu, který pro její použití prodávající uvádí nebo ke kterému se zboží tohoto druhu obvykle používá,

(iii)       zboží vyhovuje požadavkům právních předpisů.

 

Při zakoupení služeb, stejně jako ke zboží je přikládán daňový doklad nebo k některému druhu zboží záruční list. Není-li přiložen záruční list, slouží k uplatnění reklamace daňový doklad. K uplatnění reklamace také postačí, prokáže-li kupující způsobem, který nevzbuzuje pochybnost, že zboží /anebo služby byly zakoupeny u prodávajícího a že mu řádně svědčí práva zakládající odpovědnost prodávajícího za vady zboží/ služeb.

 

Práva z odpovědnosti za vady zboží se nevztahují zejména na případy, kdy závada nebo poškození vzniká:

-              mechanickým poškozením zboží

-              živelnou katastrofou, nebo obdobným způsobem

-              prokazatelně nesprávným užíváním či skladováním zboží

-              užíváním či skladováním v rozporu s návodem nebo pokyny prodávajícího či pokyny na obalu zboží

-              užíváním či skladováním v rozporu s obecně známými pravidly užívání či skladování

-              používáním zboží v podmínkách, které neodpovídají svojí teplotou, prašností, vlhkostí, chemickými a mechanickými vlivy prostředí, které je přímo výrobcem nebo prodávajícím určeno nebo které jednoznačně vyplývá z povahy zboží

-              odpovědnost prodávajícího za vady se nevztahuje na opotřebení způsobené obvyklým užíváním, u zboží prodávaného za nižší cenu za vadu, pro kterou byla nižší cena ujednána,

-              u použitého Zboží za vadu odpovídající míře používání nebo opotřebení, kterou mělo zboží při převzetí kupujícím.

 

Na žádost kupujícího je prodávající povinen poskytnout kupujícímu písemné potvrzení o povinnostech z vadného plnění v rozsahu stanovaného zákonem (záruční list). Záruční list musí obsahovat jméno podnikatele (prodávajícího), dále jeho IČ a sídlo. Umožňuje-li to povaha věci, postačuje na místo záručního listu vydat kupujícímu doklad o zakoupení zboží obsahující údaje jako záruční list.

 

III. Záruční doba

 

Spotřebitel je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytla u spotřebního zboží, v době vyznačené jako datum spotřeby na obalu zboží, jinak v době dvaceti čtyř měsíců od převzetí zboží. Záruční doba je omezena datem spotřeby zboží.

 

Projeví-li se vada zboží v průběhu doby vyznačené jako datum spotřeby, nejdéle však v době šesti měsíců od převzetí spotřebitelem, má se za to, že zboží bylo vadné již při převzetí, pokud není prokázán opak. Pro kupujícího-podnikatele činí záruční doba dvanáct měsíců.

 

Spotřebitel je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytla u poskytovatele služby ihned při jejím plnění nebo nejpozději v době 6 měsíců od záruční doby.

 

Záruční doba začíná běžet od převzetí zboží a nebo od poskytnutí služby.

 

IV. Odpovědnost za vady

 

Nemá-li Zboží vlastnosti uvedené v článku II. (Odpovědnost prodávajícího), může spotřebitel požadovat i dodání nového zboží bez vad, pokud to není vzhledem k povaze vady nepřiměřené.

 

Je-li zboží vadné a takováto vada podstatně porušuje smlouvu, má kupující právo na:

-              přiměřenou slevu z kupní ceny

-              odstranění vad dodáním nové věci bez vady, nebo dodáním chybějící části

-              odstranění vady opravou věci, je-li to vzhledem k povaze služby a/nebo zboží možné (v případě služeb se jedná např. o poskytnutí náhradní služby)

-              odstoupení od smlouvy

 

Je-li zboží a/nebo služba vadná a takováto vada porušuje smlouvu jen nepodstatným způsobem, má kupující právo na:

-              přiměřenou slevu

-              odstranění vady přiměřeným způsobem

 

Pokud spotřebitel od smlouvy neodstoupí ani neuplatní právo na dodání nového zboží a/nebo služby bez vad, na výměnu jeho součásti nebo opravu, může požadovat přiměřenou slevu. Spotřebitel má právo na přiměřenou slevu i v případě, že mu prodávající nemůže dodat nové zboží a/nebo službu bez vad, vyměnit jeho součást nebo zboží opravit, jakož i v případě, že prodávající nezjedná nápravu v přiměřené dobé nebo v případě, že by zjednání nápravy působilo značné obtíže.

 

Právo z vadného plnění kupujícímu nenáleží, pokud prodávající kupujícího před převzetím zboží upozornil, že zboží má vadu, nebo pokud kupující vadu zboží a/nebo služby sám způsobil.

 

V případě odstoupení od smlouvy je kupující povinen vrátit prodávajícímu kompletní zboží včetně veškerého příslušenství.

Pokud má vadu zboží, které bylo prodáno jako použité nebo bylo prodáno se slevou zohledňující nižší kvalitu zboží v době prodeje, má spotřebitel místo práva na výměnu zboží právo na přiměřenou slevu.

 

V. Uplatnění a vyřízení reklamace

 

Kupující řádně a prokazatelně informuje prodávajícího o skutečnostech, jež kupujícímu zakládají práva z vadného plnění. Kupující je povinen prokázat oprávněnost svého nároku na uplatnění reklamace.

 

Pro uplatnění reklamace je uvedena adresa a kontakt v článku VI. (Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace).

 

Spotřebitel je povinen služby reklamovat ihned, jakmile zjistí vady. Pro řádné uplatnění reklamace prostupuje přiměřeným způsobem podle ustanovení vztahující se na reklamaci zboží.

 

Zboží lze na uvedené adrese reklamovat osobně, nebo zaslat prostřednictvím doručovatele poštovních služeb. V případě, že kupující zašle reklamované zboží prostřednictvím doručovatele poštovních služeb, zašle spolu se zbožím v písemné formě prohlášení obsahující informace:

-              že uplatňuje práva z vadného plnění

-              jaká práva z vadného plnění nárokuje - viz článek IV. (Odpovědnost za vady zboží)

-              podrobný popis vad zboží

-              své jméno, příjmení, e-mail a /nebo telefonní číslo

 

V případě, že kupující zašle reklamované zboží prostřednictvím doručovatele poštovních služeb, reklamované zboží zabalí způsobem, aby se při doručování dále neznehodnotilo.

 

Prodávající neodpovídá za znehodnocení zboží způsobené při dopravě zboží k reklamaci.

 

Kupující je povinen předat zboží do reklamačního řízení kompletní. Při uplatnění reklamace je kupující povinen předložit kopii prodejního dokladu, nebo jinak vhodným způsobem prokázat, kdy bylo zboží u prodávajícího zakoupeno. V případě, že kupující nedodá zboží kompletní nebo bude chybět některá z náležitostí potřebných k řádnému uplatnění reklamace a tento nedostatek je nezbytný k zjištění existence reklamované vady a/nebo k jejímu odstranění, běh lhůty pro vyřízení reklamace začíná až odstraněním nedostatku.

 

Při osobním odběru zboží kupujícím, je okamžik převzetí zboží okamžikem přechodu nebezpečí škody na zboží z prodávajícího na kupujícího.

Kupující má povinnost prohlédnout zboží při převzetí. Jestliže kupující zboží neprohlédne při převzetí, může uplatnit nároky z vad zjistitelných při této prohlídce, pouze pokud prokáže, že tyto vady mělo zboží již v době přechodu nebezpečí škody na zboží. Pozdější reklamace neúplnosti zboží nebo vnějšího poškození zboží nezbavuje kupujícího práva věc reklamovat. Prodávající však má možnost poukázat, že se jedná o rozpor s kupní smlouvou.

 

Spotřebiteli musí být reklamace včetně odstranění vady vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající a spotřebitel nedohodnou na delší lhůtě.

 

Lhůta pro vyřízení reklamace začíná běžet následující den po uplatnění reklamace v souladu s ust. § 605 OZ. Po uplynutí této lhůty se spotřebiteli přiznávají stejná práva jako by se jednalo

o podstatné porušení smlouvy. Lhůta 30 dnů není závazná vůči kupujícímu-podnikateli.

 

Prodávající je povinen kupujícího informovat o způsobu vyřízení reklamace do 3 pracovních dnů od obdržení řádné reklamace. O vyřízení reklamace informuje prodávající kupujícího bez zbytečného odkladu.

 

Kupující má právo se o průběhu reklamace sám zajímat na adrese provozovny, kde reklamaci uplatnil nebo na telefonním čísle uvedeném v čl. VI. (Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace).

 

Kupující je povinen prodávajícímu poskytnout veškerou součinnost k ověření existence reklamované vady a k jejímu odstranění (vč. vyzkoušení zboží). Kupující při uplatnění reklamace je povinen předat zboží v souladu s hygienickými předpisy a obecnými hygienickými zásadami včetně všech součástí příslušenství.

 

Při uplatnění reklamace obdrží kupující písemné potvrzení - reklamační protokol, který mu slouží jako doklad při vypořádání reklamace. Kupující je povinen při sepisování reklamačního protokolu uvést veškeré požadované údaje, jejichž úplnost a správnost potvrzuje podpisem reklamačního protokolu. V reklamačním protokolu jsou informace, kdy byla reklamace uplatněna, co je jejím obsahem, jaký způsob vyřízení reklamace je spotřebitelem požadován. Pokud spotřebitel výrobek do reklamačního řízení zaslal prostřednictvím doručovatele poštovních služeb nebo obdobně, obdrží reklamační protokol e-mailem, případně na adresu bydliště, požádá-li o to.

 

V případě, že reklamace byla oprávněná, má spotřebitel právo na úhradu účelně vynaložených nákladů na uplatnění reklamace, přičemž jsou tyto náklady chápány jako nejnižší možné. Spotřebitel o proplácení těchto nákladů musí požádat bez zbytečného odkladu, nejpozději však do jednoho měsíce od konce lhůty pro uplatnění práv z vadného plnění. V případě žádosti o proplacení účelně vynaložených nákladů je spotřebitel povinen tyto prokazatelně doložit. 

 

VI. Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace

 

Reklamaci muže kupující uplatnit:

(i)          osobně na adrese sídla prodávajícího: Bystročice 145, PSČ 779 00 

(ii)         zaslat na adresu sídla prodávajícího.

 

Pro uplatnění reklamace lze využít telefonní číslo (+420) 608 644 466.

 

VII. Odmítnutí přijetí do reklamace

 

Prodávající je oprávněn odmítnout přijetí do reklamace, v případě, že nebudou řádně splněny zákonné podmínky pro uplatnění reklamace stanovené v tomto reklamačním řádu.

 

Prodávající je oprávněn odmítnout reklamaci zboží také v případě, že zboží není předáno v souladu s hygienickými předpisy a obecnými hygienickými zásadami.

 

VIII. Závěrečná ustanovení

 

Tento reklamační řád nabývá platnosti a účinnosti dne 1. června 2017.

 

Prodávající je oprávněn jednostranně změnit reklamační řád a o změnách vhodným způsobem kupující informovat.Informace pro spotřebitele

 

Toto prohlášení bylo zpracováno v souladu se zákonem č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „OZ“) a dále zákonem č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele ve znění pozdějších předpisů (dále jen „SpotřZ“).

 

Podnikatel, jímž je Mgr. Petra Polzerová, IČ: 47186313, se sídlem Bystročice 145, PSČ 779 00, (dále též jen jako „prodávající“) tímto řádně plní svou informační povinnost vůči spotřebiteli následovně:

 

(i)          Zákazníkem, který nakoupí služby nebo zboží prodávané kupujícím v jeho provozovně, je buď kupující-spotřebitel ve smyslu ust. § 2 odst. 1 písm. a) SpotřZ (dále jen „spotřebitel“) nebo kupující-podnikatel, který při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti (dále jen „kupující-podnikatel“);

 

(ii)         Prodávající podniká na základě živnostenského oprávnění vydaného pro předmět podnikání „Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona“ a dále živnostenského oprávnění vydaného pro předmět podnikání „Masérské, rekondiční a regenerační služby“ v provozovně registrované pod č. 1011651131 na adrese Bystročice 145, PSČ 779 00;

 

(iii)       Telefonní číslo prodávajícího: (+420) 608 644 466;

 

(iv)       Prodávající poskytuje na adrese provozovny kosmetické, masérské, rekondiční a regenerační služby (kompletní ošetření pleti, obličejové a tělové masáže). Nabízené služby mají charakter péče o tělo a pleť (kosmetický charakter). Služby nemají charakter lékařských zákroků, ani lékařských služeb;

 

(v)         Cena nabízených služeb je uvedena v platném ceníku, který je zveřejněn na internetových stránkách www. masaze-olomouc.com a v provozovně prodávajícího;

 

(vi)       Platba za nabízené služby a zboží – poukázky je přijímána pouze v hotovostní formě. Zboží lze převzít osobně v provozovně prodávajícího. Zboží není dodáváno prostřednictvím poskytovatele poštovních služeb, ani jiným obdobným způsobem - v tomto ohledu nevznikají spotřebiteli žádné náklady;

 

(vii)     Údaje o právech spotřebitele vznikajících z vadného plnění, jakož i o právech ze záruky a dalších podmínek pro uplatnění těchto práv jsou obsaženy v reklamačním řádu. Reklamační řád je zveřejněn na internetových stránkách www.masaze-olomouc.com a je k dispozici v tištěné formě v provozovně Prodávajícího;

 

(viii)    V případě, že mezi prodávajícím a spotřebitelem dojde ke vzniku spotřebitelského sporu z kupní smlouvy nebo ze smlouvy o poskytování služeb, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může se spotřebitel obrátit s návrhem na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je:

Česká obchodní inspekce

Ústřední inspektorát – oddělení ADR

Štěpánská 15, 120 00 Praha 2

Email: adr@coi.cz
Web: adr.coi.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklamační řád

 

Podnikatel, jímž je Mgr. Petra Polzerová, IČ: 47186313, se sídlem Bystročice 145, PSČ 779 00, (dále též jen jako „prodávající“) vydává pro účely informování spotřebitelů reklamační řád v následujícím znění:

 

I. Všeobecná ustanovení

 

Reklamační řád byl zpracován dle ustanovení zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „OZ“) a dále zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele ve znění pozdějších předpisů (dále jen „SpotřZ“) a vztahuje se na služby poskytované prodávajícím (dále jen „zboží“), u něhož jsou v záruční době uplatňována práva kupujícího z odpovědnosti za vady (dále jen „reklamace“).

 

Zákazníkem, který koupí zboží a/nebo služby prodávané kupujícím v jeho provozovně, je buď kupující-spotřebitel ve smyslu ust. § 2 odst. 1 písm. a) SpotřZ (dále jen „spotřebitel“) nebo kupující-podnikatel, který při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti (dále jen „kupující-podnikatel“). Neplyne-li dále z ustanovení reklamačního řádu jinak, spotřebitel a kupující-podnikatel jsou společně označováni jako „kupující“.

 

Prodávající tímto zároveň ve vztahu ke spotřebiteli plní dle ust. § 13 SpotřZ svou povinnost řádně ho informovat o rozsahu, podmínkách a způsobu uplatnění práva z vadného plnění („reklamace“), včetně údajů, kde lze reklamaci uplatnit.

 

Prodávající při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti.

 

Kupující je povinen seznámit se před uzavřením smlouvy s tímto reklamačním řádem.

 

Kupující nákupem zboží/služeb vyjadřuje skutečnost, že se s Reklamačním řádem seznámil a v případě reklamace bude dodržovat pravidla stanovaná níže v souladu s platným právním řádem České republiky.

 

II. Odpovědnost prodávajícího

 

Prodávající odpovídá kupujícímu, že poskytované služby jsou souladu s ujednáním smluvních stran nebo v kvalitě obvyklé a že zboží při převzetí nemá vady. Zejména prodávající odpovídá, že v době, kdy kupující zboží převzal:

(i)          má zboží vlastnosti, které si strany ujednaly, a chybí-li ujednání, vlastnosti takové, které prodávající nebo výrobce popsal nebo které kupující očekával s ohledem na povahu zboží a na základě reklamy prováděné prodávajícím nebo výrobcem,

(ii)         se zboží hodí k účelu, který pro její použití prodávající uvádí nebo ke kterému se zboží tohoto druhu obvykle používá,

(iii)       zboží vyhovuje požadavkům právních předpisů.

 

Při zakoupení služeb, stejně jako ke zboží je přikládán daňový doklad nebo k některému druhu zboží záruční list. Není-li přiložen záruční list, slouží k uplatnění reklamace daňový doklad. K uplatnění reklamace také postačí, prokáže-li kupující způsobem, který nevzbuzuje pochybnost, že zboží /anebo služby byly zakoupeny u prodávajícího a že mu řádně svědčí práva zakládající odpovědnost prodávajícího za vady zboží/ služeb.

 

Práva z odpovědnosti za vady zboží se nevztahují zejména na případy, kdy závada nebo poškození vzniká:

-              mechanickým poškozením zboží

-              živelnou katastrofou, nebo obdobným způsobem

-              prokazatelně nesprávným užíváním či skladováním zboží

-              užíváním či skladováním v rozporu s návodem nebo pokyny prodávajícího či pokyny na obalu zboží

-              užíváním či skladováním v rozporu s obecně známými pravidly užívání či skladování

-              používáním zboží v podmínkách, které neodpovídají svojí teplotou, prašností, vlhkostí, chemickými a mechanickými vlivy prostředí, které je přímo výrobcem nebo prodávajícím určeno nebo které jednoznačně vyplývá z povahy zboží

-              odpovědnost prodávajícího za vady se nevztahuje na opotřebení způsobené obvyklým užíváním, u zboží prodávaného za nižší cenu za vadu, pro kterou byla nižší cena ujednána,

-              u použitého Zboží za vadu odpovídající míře používání nebo opotřebení, kterou mělo zboží při převzetí kupujícím.

 

Na žádost kupujícího je prodávající povinen poskytnout kupujícímu písemné potvrzení o povinnostech z vadného plnění v rozsahu stanovaného zákonem (záruční list). Záruční list musí obsahovat jméno podnikatele (prodávajícího), dále jeho IČ a sídlo. Umožňuje-li to povaha věci, postačuje na místo záručního listu vydat kupujícímu doklad o zakoupení zboží obsahující údaje jako záruční list.

 

III. Záruční doba

 

Spotřebitel je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytla u spotřebního zboží, v době vyznačené jako datum spotřeby na obalu zboží, jinak v době dvaceti čtyř měsíců od převzetí zboží. Záruční doba je omezena datem spotřeby zboží.

 

Projeví-li se vada zboží v průběhu doby vyznačené jako datum spotřeby, nejdéle však v době šesti měsíců od převzetí spotřebitelem, má se za to, že zboží bylo vadné již při převzetí, pokud není prokázán opak. Pro kupujícího-podnikatele činí záruční doba dvanáct měsíců.

 

Spotřebitel je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytla u poskytovatele služby ihned při jejím plnění nebo nejpozději v době 6 měsíců od záruční doby.

 

Záruční doba začíná běžet od převzetí zboží a nebo od poskytnutí služby.

 

IV. Odpovědnost za vady

 

Nemá-li Zboží vlastnosti uvedené v článku II. (Odpovědnost prodávajícího), může spotřebitel požadovat i dodání nového zboží bez vad, pokud to není vzhledem k povaze vady nepřiměřené.

 

Je-li zboží vadné a takováto vada podstatně porušuje smlouvu, má kupující právo na:

-              přiměřenou slevu z kupní ceny

-              odstranění vad dodáním nové věci bez vady, nebo dodáním chybějící části

-              odstranění vady opravou věci, je-li to vzhledem k povaze služby a/nebo zboží možné (v případě služeb se jedná např. o poskytnutí náhradní služby)

-              odstoupení od smlouvy

 

Je-li zboží a/nebo služba vadná a takováto vada porušuje smlouvu jen nepodstatným způsobem, má kupující právo na:

-              přiměřenou slevu

-              odstranění vady přiměřeným způsobem

 

Pokud spotřebitel od smlouvy neodstoupí ani neuplatní právo na dodání nového zboží a/nebo služby bez vad, na výměnu jeho součásti nebo opravu, může požadovat přiměřenou slevu. Spotřebitel má právo na přiměřenou slevu i v případě, že mu prodávající nemůže dodat nové zboží a/nebo službu bez vad, vyměnit jeho součást nebo zboží opravit, jakož i v případě, že prodávající nezjedná nápravu v přiměřené dobé nebo v případě, že by zjednání nápravy působilo značné obtíže.

 

Právo z vadného plnění kupujícímu nenáleží, pokud prodávající kupujícího před převzetím zboží upozornil, že zboží má vadu, nebo pokud kupující vadu zboží a/nebo služby sám způsobil.

 

V případě odstoupení od smlouvy je kupující povinen vrátit prodávajícímu kompletní zboží včetně veškerého příslušenství.

Pokud má vadu zboží, které bylo prodáno jako použité nebo bylo prodáno se slevou zohledňující nižší kvalitu zboží v době prodeje, má spotřebitel místo práva na výměnu zboží právo na přiměřenou slevu.

 

V. Uplatnění a vyřízení reklamace

 

Kupující řádně a prokazatelně informuje prodávajícího o skutečnostech, jež kupujícímu zakládají práva z vadného plnění. Kupující je povinen prokázat oprávněnost svého nároku na uplatnění reklamace.

 

Pro uplatnění reklamace je uvedena adresa a kontakt v článku VI. (Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace).

 

Spotřebitel je povinen služby reklamovat ihned, jakmile zjistí vady. Pro řádné uplatnění reklamace prostupuje přiměřeným způsobem podle ustanovení vztahující se na reklamaci zboží.

 

Zboží lze na uvedené adrese reklamovat osobně, nebo zaslat prostřednictvím doručovatele poštovních služeb. V případě, že kupující zašle reklamované zboží prostřednictvím doručovatele poštovních služeb, zašle spolu se zbožím v písemné formě prohlášení obsahující informace:

-              že uplatňuje práva z vadného plnění

-              jaká práva z vadného plnění nárokuje - viz článek IV. (Odpovědnost za vady zboží)

-              podrobný popis vad zboží

-              své jméno, příjmení, e-mail a /nebo telefonní číslo

 

V případě, že kupující zašle reklamované zboží prostřednictvím doručovatele poštovních služeb, reklamované zboží zabalí způsobem, aby se při doručování dále neznehodnotilo.

 

Prodávající neodpovídá za znehodnocení zboží způsobené při dopravě zboží k reklamaci.

 

Kupující je povinen předat zboží do reklamačního řízení kompletní. Při uplatnění reklamace je kupující povinen předložit kopii prodejního dokladu, nebo jinak vhodným způsobem prokázat, kdy bylo zboží u prodávajícího zakoupeno. V případě, že kupující nedodá zboží kompletní nebo bude chybět některá z náležitostí potřebných k řádnému uplatnění reklamace a tento nedostatek je nezbytný k zjištění existence reklamované vady a/nebo k jejímu odstranění, běh lhůty pro vyřízení reklamace začíná až odstraněním nedostatku.

 

Při osobním odběru zboží kupujícím, je okamžik převzetí zboží okamžikem přechodu nebezpečí škody na zboží z prodávajícího na kupujícího.

Kupující má povinnost prohlédnout zboží při převzetí. Jestliže kupující zboží neprohlédne při převzetí, může uplatnit nároky z vad zjistitelných při této prohlídce, pouze pokud prokáže, že tyto vady mělo zboží již v době přechodu nebezpečí škody na zboží. Pozdější reklamace neúplnosti zboží nebo vnějšího poškození zboží nezbavuje kupujícího práva věc reklamovat. Prodávající však má možnost poukázat, že se jedná o rozpor s kupní smlouvou.

 

Spotřebiteli musí být reklamace včetně odstranění vady vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající a spotřebitel nedohodnou na delší lhůtě.

 

Lhůta pro vyřízení reklamace začíná běžet následující den po uplatnění reklamace v souladu s ust. § 605 OZ. Po uplynutí této lhůty se spotřebiteli přiznávají stejná práva jako by se jednalo

o podstatné porušení smlouvy. Lhůta 30 dnů není závazná vůči kupujícímu-podnikateli.

 

Prodávající je povinen kupujícího informovat o způsobu vyřízení reklamace do 3 pracovních dnů od obdržení řádné reklamace. O vyřízení reklamace informuje prodávající kupujícího bez zbytečného odkladu.

 

Kupující má právo se o průběhu reklamace sám zajímat na adrese provozovny, kde reklamaci uplatnil nebo na telefonním čísle uvedeném v čl. VI. (Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace).

 

Kupující je povinen prodávajícímu poskytnout veškerou součinnost k ověření existence reklamované vady a k jejímu odstranění (vč. vyzkoušení zboží). Kupující při uplatnění reklamace je povinen předat zboží v souladu s hygienickými předpisy a obecnými hygienickými zásadami včetně všech součástí příslušenství.

 

Při uplatnění reklamace obdrží kupující písemné potvrzení - reklamační protokol, který mu slouží jako doklad při vypořádání reklamace. Kupující je povinen při sepisování reklamačního protokolu uvést veškeré požadované údaje, jejichž úplnost a správnost potvrzuje podpisem reklamačního protokolu. V reklamačním protokolu jsou informace, kdy byla reklamace uplatněna, co je jejím obsahem, jaký způsob vyřízení reklamace je spotřebitelem požadován. Pokud spotřebitel výrobek do reklamačního řízení zaslal prostřednictvím doručovatele poštovních služeb nebo obdobně, obdrží reklamační protokol e-mailem, případně na adresu bydliště, požádá-li o to.

 

V případě, že reklamace byla oprávněná, má spotřebitel právo na úhradu účelně vynaložených nákladů na uplatnění reklamace, přičemž jsou tyto náklady chápány jako nejnižší možné. Spotřebitel o proplácení těchto nákladů musí požádat bez zbytečného odkladu, nejpozději však do jednoho měsíce od konce lhůty pro uplatnění práv z vadného plnění. V případě žádosti o proplacení účelně vynaložených nákladů je spotřebitel povinen tyto prokazatelně doložit. 

 

VI. Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace

 

Reklamaci muže kupující uplatnit:

(i)          osobně na adrese sídla prodávajícího: Bystročice 145, PSČ 779 00 

(ii)         zaslat na adresu sídla prodávajícího.

 

Pro uplatnění reklamace lze využít telefonní číslo (+420) 608 644 466.

 

VII. Odmítnutí přijetí do reklamace

 

Prodávající je oprávněn odmítnout přijetí do reklamace, v případě, že nebudou řádně splněny zákonné podmínky pro uplatnění reklamace stanovené v tomto reklamačním řádu.

 

Prodávající je oprávněn odmítnout reklamaci zboží také v případě, že zboží není předáno v souladu s hygienickými předpisy a obecnými hygienickými zásadami.

 

VIII. Závěrečná ustanovení

 

Tento reklamační řád nabývá platnosti a účinnosti dne 1. června 2017.

 

Prodávající je oprávněn jednostranně změnit reklamační řád a o změnách vhodným způsobem kupující informovat.Informace pro spotřebitele

 

Toto prohlášení bylo zpracováno v souladu se zákonem č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „OZ“) a dále zákonem č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele ve znění pozdějších předpisů (dále jen „SpotřZ“).

 

Podnikatel, jímž je Mgr. Petra Polzerová, IČ: 47186313, se sídlem Bystročice 145, PSČ 779 00, (dále též jen jako „prodávající“) tímto řádně plní svou informační povinnost vůči spotřebiteli následovně:

 

(i)          Zákazníkem, který nakoupí služby nebo zboží prodávané kupujícím v jeho provozovně, je buď kupující-spotřebitel ve smyslu ust. § 2 odst. 1 písm. a) SpotřZ (dále jen „spotřebitel“) nebo kupující-podnikatel, který při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti (dále jen „kupující-podnikatel“);

 

(ii)         Prodávající podniká na základě živnostenského oprávnění vydaného pro předmět podnikání „Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona“ a dále živnostenského oprávnění vydaného pro předmět podnikání „Masérské, rekondiční a regenerační služby“ v provozovně registrované pod č. 1011651131 na adrese Bystročice 145, PSČ 779 00;

 

(iii)       Telefonní číslo prodávajícího: (+420) 608 644 466;

 

(iv)       Prodávající poskytuje na adrese provozovny kosmetické, masérské, rekondiční a regenerační služby (kompletní ošetření pleti, obličejové a tělové masáže). Nabízené služby mají charakter péče o tělo a pleť (kosmetický charakter). Služby nemají charakter lékařských zákroků, ani lékařských služeb;

 

(v)         Cena nabízených služeb je uvedena v platném ceníku, který je zveřejněn na internetových stránkách www. masaze-olomouc.com a v provozovně prodávajícího;

 

(vi)       Platba za nabízené služby a zboží – poukázky je přijímána pouze v hotovostní formě. Zboží lze převzít osobně v provozovně prodávajícího. Zboží není dodáváno prostřednictvím poskytovatele poštovních služeb, ani jiným obdobným způsobem - v tomto ohledu nevznikají spotřebiteli žádné náklady;

 

(vii)     Údaje o právech spotřebitele vznikajících z vadného plnění, jakož i o právech ze záruky a dalších podmínek pro uplatnění těchto práv jsou obsaženy v reklamačním řádu. Reklamační řád je zveřejněn na internetových stránkách www.masaze-olomouc.com a je k dispozici v tištěné formě v provozovně Prodávajícího;

 

(viii)    V případě, že mezi prodávajícím a spotřebitelem dojde ke vzniku spotřebitelského sporu z kupní smlouvy nebo ze smlouvy o poskytování služeb, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může se spotřebitel obrátit s návrhem na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je:

Česká obchodní inspekce

Ústřední inspektorát – oddělení ADR

Štěpánská 15, 120 00 Praha 2

Email: adr@coi.cz
Web: adr.coi.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklamační řád

 

Podnikatel, jímž je Mgr. Petra Polzerová, IČ: 47186313, se sídlem Bystročice 145, PSČ 779 00, (dále též jen jako „prodávající“) vydává pro účely informování spotřebitelů reklamační řád v následujícím znění:

 

I. Všeobecná ustanovení

 

Reklamační řád byl zpracován dle ustanovení zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „OZ“) a dále zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele ve znění pozdějších předpisů (dále jen „SpotřZ“) a vztahuje se na služby poskytované prodávajícím (dále jen „zboží“), u něhož jsou v záruční době uplatňována práva kupujícího z odpovědnosti za vady (dále jen „reklamace“).

 

Zákazníkem, který koupí zboží a/nebo služby prodávané kupujícím v jeho provozovně, je buď kupující-spotřebitel ve smyslu ust. § 2 odst. 1 písm. a) SpotřZ (dále jen „spotřebitel“) nebo kupující-podnikatel, který při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti (dále jen „kupující-podnikatel“). Neplyne-li dále z ustanovení reklamačního řádu jinak, spotřebitel a kupující-podnikatel jsou společně označováni jako „kupující“.

 

Prodávající tímto zároveň ve vztahu ke spotřebiteli plní dle ust. § 13 SpotřZ svou povinnost řádně ho informovat o rozsahu, podmínkách a způsobu uplatnění práva z vadného plnění („reklamace“), včetně údajů, kde lze reklamaci uplatnit.

 

Prodávající při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti.

 

Kupující je povinen seznámit se před uzavřením smlouvy s tímto reklamačním řádem.

 

Kupující nákupem zboží/služeb vyjadřuje skutečnost, že se s Reklamačním řádem seznámil a v případě reklamace bude dodržovat pravidla stanovaná níže v souladu s platným právním řádem České republiky.

 

II. Odpovědnost prodávajícího

 

Prodávající odpovídá kupujícímu, že poskytované služby jsou souladu s ujednáním smluvních stran nebo v kvalitě obvyklé a že zboží při převzetí nemá vady. Zejména prodávající odpovídá, že v době, kdy kupující zboží převzal:

(i)          má zboží vlastnosti, které si strany ujednaly, a chybí-li ujednání, vlastnosti takové, které prodávající nebo výrobce popsal nebo které kupující očekával s ohledem na povahu zboží a na základě reklamy prováděné prodávajícím nebo výrobcem,

(ii)         se zboží hodí k účelu, který pro její použití prodávající uvádí nebo ke kterému se zboží tohoto druhu obvykle používá,

(iii)       zboží vyhovuje požadavkům právních předpisů.

 

Při zakoupení služeb, stejně jako ke zboží je přikládán daňový doklad nebo k některému druhu zboží záruční list. Není-li přiložen záruční list, slouží k uplatnění reklamace daňový doklad. K uplatnění reklamace také postačí, prokáže-li kupující způsobem, který nevzbuzuje pochybnost, že zboží /anebo služby byly zakoupeny u prodávajícího a že mu řádně svědčí práva zakládající odpovědnost prodávajícího za vady zboží/ služeb.

 

Práva z odpovědnosti za vady zboží se nevztahují zejména na případy, kdy závada nebo poškození vzniká:

-              mechanickým poškozením zboží

-              živelnou katastrofou, nebo obdobným způsobem

-              prokazatelně nesprávným užíváním či skladováním zboží

-              užíváním či skladováním v rozporu s návodem nebo pokyny prodávajícího či pokyny na obalu zboží

-              užíváním či skladováním v rozporu s obecně známými pravidly užívání či skladování

-              používáním zboží v podmínkách, které neodpovídají svojí teplotou, prašností, vlhkostí, chemickými a mechanickými vlivy prostředí, které je přímo výrobcem nebo prodávajícím určeno nebo které jednoznačně vyplývá z povahy zboží

-              odpovědnost prodávajícího za vady se nevztahuje na opotřebení způsobené obvyklým užíváním, u zboží prodávaného za nižší cenu za vadu, pro kterou byla nižší cena ujednána,

-              u použitého Zboží za vadu odpovídající míře používání nebo opotřebení, kterou mělo zboží při převzetí kupujícím.

 

Na žádost kupujícího je prodávající povinen poskytnout kupujícímu písemné potvrzení o povinnostech z vadného plnění v rozsahu stanovaného zákonem (záruční list). Záruční list musí obsahovat jméno podnikatele (prodávajícího), dále jeho IČ a sídlo. Umožňuje-li to povaha věci, postačuje na místo záručního listu vydat kupujícímu doklad o zakoupení zboží obsahující údaje jako záruční list.

 

III. Záruční doba

 

Spotřebitel je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytla u spotřebního zboží, v době vyznačené jako datum spotřeby na obalu zboží, jinak v době dvaceti čtyř měsíců od převzetí zboží. Záruční doba je omezena datem spotřeby zboží.

 

Projeví-li se vada zboží v průběhu doby vyznačené jako datum spotřeby, nejdéle však v době šesti měsíců od převzetí spotřebitelem, má se za to, že zboží bylo vadné již při převzetí, pokud není prokázán opak. Pro kupujícího-podnikatele činí záruční doba dvanáct měsíců.

 

Spotřebitel je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytla u poskytovatele služby ihned při jejím plnění nebo nejpozději v době 6 měsíců od záruční doby.

 

Záruční doba začíná běžet od převzetí zboží a nebo od poskytnutí služby.

 

IV. Odpovědnost za vady

 

Nemá-li Zboží vlastnosti uvedené v článku II. (Odpovědnost prodávajícího), může spotřebitel požadovat i dodání nového zboží bez vad, pokud to není vzhledem k povaze vady nepřiměřené.

 

Je-li zboží vadné a takováto vada podstatně porušuje smlouvu, má kupující právo na:

-              přiměřenou slevu z kupní ceny

-              odstranění vad dodáním nové věci bez vady, nebo dodáním chybějící části

-              odstranění vady opravou věci, je-li to vzhledem k povaze služby a/nebo zboží možné (v případě služeb se jedná např. o poskytnutí náhradní služby)

-              odstoupení od smlouvy

 

Je-li zboží a/nebo služba vadná a takováto vada porušuje smlouvu jen nepodstatným způsobem, má kupující právo na:

-              přiměřenou slevu

-              odstranění vady přiměřeným způsobem

 

Pokud spotřebitel od smlouvy neodstoupí ani neuplatní právo na dodání nového zboží a/nebo služby bez vad, na výměnu jeho součásti nebo opravu, může požadovat přiměřenou slevu. Spotřebitel má právo na přiměřenou slevu i v případě, že mu prodávající nemůže dodat nové zboží a/nebo službu bez vad, vyměnit jeho součást nebo zboží opravit, jakož i v případě, že prodávající nezjedná nápravu v přiměřené dobé nebo v případě, že by zjednání nápravy působilo značné obtíže.

 

Právo z vadného plnění kupujícímu nenáleží, pokud prodávající kupujícího před převzetím zboží upozornil, že zboží má vadu, nebo pokud kupující vadu zboží a/nebo služby sám způsobil.

 

V případě odstoupení od smlouvy je kupující povinen vrátit prodávajícímu kompletní zboží včetně veškerého příslušenství.

Pokud má vadu zboží, které bylo prodáno jako použité nebo bylo prodáno se slevou zohledňující nižší kvalitu zboží v době prodeje, má spotřebitel místo práva na výměnu zboží právo na přiměřenou slevu.

 

V. Uplatnění a vyřízení reklamace

 

Kupující řádně a prokazatelně informuje prodávajícího o skutečnostech, jež kupujícímu zakládají práva z vadného plnění. Kupující je povinen prokázat oprávněnost svého nároku na uplatnění reklamace.

 

Pro uplatnění reklamace je uvedena adresa a kontakt v článku VI. (Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace).

 

Spotřebitel je povinen služby reklamovat ihned, jakmile zjistí vady. Pro řádné uplatnění reklamace prostupuje přiměřeným způsobem podle ustanovení vztahující se na reklamaci zboží.

 

Zboží lze na uvedené adrese reklamovat osobně, nebo zaslat prostřednictvím doručovatele poštovních služeb. V případě, že kupující zašle reklamované zboží prostřednictvím doručovatele poštovních služeb, zašle spolu se zbožím v písemné formě prohlášení obsahující informace:

-              že uplatňuje práva z vadného plnění

-              jaká práva z vadného plnění nárokuje - viz článek IV. (Odpovědnost za vady zboží)

-              podrobný popis vad zboží

-              své jméno, příjmení, e-mail a /nebo telefonní číslo

 

V případě, že kupující zašle reklamované zboží prostřednictvím doručovatele poštovních služeb, reklamované zboží zabalí způsobem, aby se při doručování dále neznehodnotilo.

 

Prodávající neodpovídá za znehodnocení zboží způsobené při dopravě zboží k reklamaci.

 

Kupující je povinen předat zboží do reklamačního řízení kompletní. Při uplatnění reklamace je kupující povinen předložit kopii prodejního dokladu, nebo jinak vhodným způsobem prokázat, kdy bylo zboží u prodávajícího zakoupeno. V případě, že kupující nedodá zboží kompletní nebo bude chybět některá z náležitostí potřebných k řádnému uplatnění reklamace a tento nedostatek je nezbytný k zjištění existence reklamované vady a/nebo k jejímu odstranění, běh lhůty pro vyřízení reklamace začíná až odstraněním nedostatku.

 

Při osobním odběru zboží kupujícím, je okamžik převzetí zboží okamžikem přechodu nebezpečí škody na zboží z prodávajícího na kupujícího.

Kupující má povinnost prohlédnout zboží při převzetí. Jestliže kupující zboží neprohlédne při převzetí, může uplatnit nároky z vad zjistitelných při této prohlídce, pouze pokud prokáže, že tyto vady mělo zboží již v době přechodu nebezpečí škody na zboží. Pozdější reklamace neúplnosti zboží nebo vnějšího poškození zboží nezbavuje kupujícího práva věc reklamovat. Prodávající však má možnost poukázat, že se jedná o rozpor s kupní smlouvou.

 

Spotřebiteli musí být reklamace včetně odstranění vady vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající a spotřebitel nedohodnou na delší lhůtě.

 

Lhůta pro vyřízení reklamace začíná běžet následující den po uplatnění reklamace v souladu s ust. § 605 OZ. Po uplynutí této lhůty se spotřebiteli přiznávají stejná práva jako by se jednalo

o podstatné porušení smlouvy. Lhůta 30 dnů není závazná vůči kupujícímu-podnikateli.

 

Prodávající je povinen kupujícího informovat o způsobu vyřízení reklamace do 3 pracovních dnů od obdržení řádné reklamace. O vyřízení reklamace informuje prodávající kupujícího bez zbytečného odkladu.

 

Kupující má právo se o průběhu reklamace sám zajímat na adrese provozovny, kde reklamaci uplatnil nebo na telefonním čísle uvedeném v čl. VI. (Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace).

 

Kupující je povinen prodávajícímu poskytnout veškerou součinnost k ověření existence reklamované vady a k jejímu odstranění (vč. vyzkoušení zboží). Kupující při uplatnění reklamace je povinen předat zboží v souladu s hygienickými předpisy a obecnými hygienickými zásadami včetně všech součástí příslušenství.

 

Při uplatnění reklamace obdrží kupující písemné potvrzení - reklamační protokol, který mu slouží jako doklad při vypořádání reklamace. Kupující je povinen při sepisování reklamačního protokolu uvést veškeré požadované údaje, jejichž úplnost a správnost potvrzuje podpisem reklamačního protokolu. V reklamačním protokolu jsou informace, kdy byla reklamace uplatněna, co je jejím obsahem, jaký způsob vyřízení reklamace je spotřebitelem požadován. Pokud spotřebitel výrobek do reklamačního řízení zaslal prostřednictvím doručovatele poštovních služeb nebo obdobně, obdrží reklamační protokol e-mailem, případně na adresu bydliště, požádá-li o to.

 

V případě, že reklamace byla oprávněná, má spotřebitel právo na úhradu účelně vynaložených nákladů na uplatnění reklamace, přičemž jsou tyto náklady chápány jako nejnižší možné. Spotřebitel o proplácení těchto nákladů musí požádat bez zbytečného odkladu, nejpozději však do jednoho měsíce od konce lhůty pro uplatnění práv z vadného plnění. V případě žádosti o proplacení účelně vynaložených nákladů je spotřebitel povinen tyto prokazatelně doložit. 

 

VI. Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace

 

Reklamaci muže kupující uplatnit:

(i)          osobně na adrese sídla prodávajícího: Bystročice 145, PSČ 779 00 

(ii)         zaslat na adresu sídla prodávajícího.

 

Pro uplatnění reklamace lze využít telefonní číslo (+420) 608 644 466.

 

VII. Odmítnutí přijetí do reklamace

 

Prodávající je oprávněn odmítnout přijetí do reklamace, v případě, že nebudou řádně splněny zákonné podmínky pro uplatnění reklamace stanovené v tomto reklamačním řádu.

 

Prodávající je oprávněn odmítnout reklamaci zboží také v případě, že zboží není předáno v souladu s hygienickými předpisy a obecnými hygienickými zásadami.

 

VIII. Závěrečná ustanovení

 

Tento reklamační řád nabývá platnosti a účinnosti dne 1. června 2017.

 

Prodávající je oprávněn jednostranně změnit reklamační řád a o změnách vhodným způsobem kupující informovat.Informace pro spotřebitele

 

Toto prohlášení bylo zpracováno v souladu se zákonem č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „OZ“) a dále zákonem č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele ve znění pozdějších předpisů (dále jen „SpotřZ“).

 

Podnikatel, jímž je Mgr. Petra Polzerová, IČ: 47186313, se sídlem Bystročice 145, PSČ 779 00, (dále též jen jako „prodávající“) tímto řádně plní svou informační povinnost vůči spotřebiteli následovně:

 

(i)          Zákazníkem, který nakoupí služby nebo zboží prodávané kupujícím v jeho provozovně, je buď kupující-spotřebitel ve smyslu ust. § 2 odst. 1 písm. a) SpotřZ (dále jen „spotřebitel“) nebo kupující-podnikatel, který při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti (dále jen „kupující-podnikatel“);

 

(ii)         Prodávající podniká na základě živnostenského oprávnění vydaného pro předmět podnikání „Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona“ a dále živnostenského oprávnění vydaného pro předmět podnikání „Masérské, rekondiční a regenerační služby“ v provozovně registrované pod č. 1011651131 na adrese Bystročice 145, PSČ 779 00;

 

(iii)       Telefonní číslo prodávajícího: (+420) 608 644 466;

 

(iv)       Prodávající poskytuje na adrese provozovny kosmetické, masérské, rekondiční a regenerační služby (kompletní ošetření pleti, obličejové a tělové masáže). Nabízené služby mají charakter péče o tělo a pleť (kosmetický charakter). Služby nemají charakter lékařských zákroků, ani lékařských služeb;

 

(v)         Cena nabízených služeb je uvedena v platném ceníku, který je zveřejněn na internetových stránkách www. masaze-olomouc.com a v provozovně prodávajícího;

 

(vi)       Platba za nabízené služby a zboží – poukázky je přijímána pouze v hotovostní formě. Zboží lze převzít osobně v provozovně prodávajícího. Zboží není dodáváno prostřednictvím poskytovatele poštovních služeb, ani jiným obdobným způsobem - v tomto ohledu nevznikají spotřebiteli žádné náklady;

 

(vii)     Údaje o právech spotřebitele vznikajících z vadného plnění, jakož i o právech ze záruky a dalších podmínek pro uplatnění těchto práv jsou obsaženy v reklamačním řádu. Reklamační řád je zveřejněn na internetových stránkách www.masaze-olomouc.com a je k dispozici v tištěné formě v provozovně Prodávajícího;

 

(viii)    V případě, že mezi prodávajícím a spotřebitelem dojde ke vzniku spotřebitelského sporu z kupní smlouvy nebo ze smlouvy o poskytování služeb, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může se spotřebitel obrátit s návrhem na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je:

Česká obchodní inspekce

Ústřední inspektorát – oddělení ADR

Štěpánská 15, 120 00 Praha 2

Email: adr@coi.cz
Web: adr.coi.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklamační řád

 

Podnikatel, jímž je Mgr. Petra Polzerová, IČ: 47186313, se sídlem Bystročice 145, PSČ 779 00, (dále též jen jako „prodávající“) vydává pro účely informování spotřebitelů reklamační řád v následujícím znění:

 

I. Všeobecná ustanovení

 

Reklamační řád byl zpracován dle ustanovení zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „OZ“) a dále zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele ve znění pozdějších předpisů (dále jen „SpotřZ“) a vztahuje se na služby poskytované prodávajícím (dále jen „zboží“), u něhož jsou v záruční době uplatňována práva kupujícího z odpovědnosti za vady (dále jen „reklamace“).

 

Zákazníkem, který koupí zboží a/nebo služby prodávané kupujícím v jeho provozovně, je buď kupující-spotřebitel ve smyslu ust. § 2 odst. 1 písm. a) SpotřZ (dále jen „spotřebitel“) nebo kupující-podnikatel, který při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti (dále jen „kupující-podnikatel“). Neplyne-li dále z ustanovení reklamačního řádu jinak, spotřebitel a kupující-podnikatel jsou společně označováni jako „kupující“.

 

Prodávající tímto zároveň ve vztahu ke spotřebiteli plní dle ust. § 13 SpotřZ svou povinnost řádně ho informovat o rozsahu, podmínkách a způsobu uplatnění práva z vadného plnění („reklamace“), včetně údajů, kde lze reklamaci uplatnit.

 

Prodávající při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti.

 

Kupující je povinen seznámit se před uzavřením smlouvy s tímto reklamačním řádem.

 

Kupující nákupem zboží/služeb vyjadřuje skutečnost, že se s Reklamačním řádem seznámil a v případě reklamace bude dodržovat pravidla stanovaná níže v souladu s platným právním řádem České republiky.

 

II. Odpovědnost prodávajícího

 

Prodávající odpovídá kupujícímu, že poskytované služby jsou souladu s ujednáním smluvních stran nebo v kvalitě obvyklé a že zboží při převzetí nemá vady. Zejména prodávající odpovídá, že v době, kdy kupující zboží převzal:

(i)          má zboží vlastnosti, které si strany ujednaly, a chybí-li ujednání, vlastnosti takové, které prodávající nebo výrobce popsal nebo které kupující očekával s ohledem na povahu zboží a na základě reklamy prováděné prodávajícím nebo výrobcem,

(ii)         se zboží hodí k účelu, který pro její použití prodávající uvádí nebo ke kterému se zboží tohoto druhu obvykle používá,

(iii)       zboží vyhovuje požadavkům právních předpisů.

 

Při zakoupení služeb, stejně jako ke zboží je přikládán daňový doklad nebo k některému druhu zboží záruční list. Není-li přiložen záruční list, slouží k uplatnění reklamace daňový doklad. K uplatnění reklamace také postačí, prokáže-li kupující způsobem, který nevzbuzuje pochybnost, že zboží /anebo služby byly zakoupeny u prodávajícího a že mu řádně svědčí práva zakládající odpovědnost prodávajícího za vady zboží/ služeb.

 

Práva z odpovědnosti za vady zboží se nevztahují zejména na případy, kdy závada nebo poškození vzniká:

-              mechanickým poškozením zboží

-              živelnou katastrofou, nebo obdobným způsobem

-              prokazatelně nesprávným užíváním či skladováním zboží

-              užíváním či skladováním v rozporu s návodem nebo pokyny prodávajícího či pokyny na obalu zboží

-              užíváním či skladováním v rozporu s obecně známými pravidly užívání či skladování

-              používáním zboží v podmínkách, které neodpovídají svojí teplotou, prašností, vlhkostí, chemickými a mechanickými vlivy prostředí, které je přímo výrobcem nebo prodávajícím určeno nebo které jednoznačně vyplývá z povahy zboží

-              odpovědnost prodávajícího za vady se nevztahuje na opotřebení způsobené obvyklým užíváním, u zboží prodávaného za nižší cenu za vadu, pro kterou byla nižší cena ujednána,

-              u použitého Zboží za vadu odpovídající míře používání nebo opotřebení, kterou mělo zboží při převzetí kupujícím.

 

Na žádost kupujícího je prodávající povinen poskytnout kupujícímu písemné potvrzení o povinnostech z vadného plnění v rozsahu stanovaného zákonem (záruční list). Záruční list musí obsahovat jméno podnikatele (prodávajícího), dále jeho IČ a sídlo. Umožňuje-li to povaha věci, postačuje na místo záručního listu vydat kupujícímu doklad o zakoupení zboží obsahující údaje jako záruční list.

 

III. Záruční doba

 

Spotřebitel je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytla u spotřebního zboží, v době vyznačené jako datum spotřeby na obalu zboží, jinak v době dvaceti čtyř měsíců od převzetí zboží. Záruční doba je omezena datem spotřeby zboží.

 

Projeví-li se vada zboží v průběhu doby vyznačené jako datum spotřeby, nejdéle však v době šesti měsíců od převzetí spotřebitelem, má se za to, že zboží bylo vadné již při převzetí, pokud není prokázán opak. Pro kupujícího-podnikatele činí záruční doba dvanáct měsíců.

 

Spotřebitel je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytla u poskytovatele služby ihned při jejím plnění nebo nejpozději v době 6 měsíců od záruční doby.

 

Záruční doba začíná běžet od převzetí zboží a nebo od poskytnutí služby.

 

IV. Odpovědnost za vady

 

Nemá-li Zboží vlastnosti uvedené v článku II. (Odpovědnost prodávajícího), může spotřebitel požadovat i dodání nového zboží bez vad, pokud to není vzhledem k povaze vady nepřiměřené.

 

Je-li zboží vadné a takováto vada podstatně porušuje smlouvu, má kupující právo na:

-              přiměřenou slevu z kupní ceny

-              odstranění vad dodáním nové věci bez vady, nebo dodáním chybějící části

-              odstranění vady opravou věci, je-li to vzhledem k povaze služby a/nebo zboží možné (v případě služeb se jedná např. o poskytnutí náhradní služby)

-              odstoupení od smlouvy

 

Je-li zboží a/nebo služba vadná a takováto vada porušuje smlouvu jen nepodstatným způsobem, má kupující právo na:

-              přiměřenou slevu

-              odstranění vady přiměřeným způsobem

 

Pokud spotřebitel od smlouvy neodstoupí ani neuplatní právo na dodání nového zboží a/nebo služby bez vad, na výměnu jeho součásti nebo opravu, může požadovat přiměřenou slevu. Spotřebitel má právo na přiměřenou slevu i v případě, že mu prodávající nemůže dodat nové zboží a/nebo službu bez vad, vyměnit jeho součást nebo zboží opravit, jakož i v případě, že prodávající nezjedná nápravu v přiměřené dobé nebo v případě, že by zjednání nápravy působilo značné obtíže.

 

Právo z vadného plnění kupujícímu nenáleží, pokud prodávající kupujícího před převzetím zboží upozornil, že zboží má vadu, nebo pokud kupující vadu zboží a/nebo služby sám způsobil.

 

V případě odstoupení od smlouvy je kupující povinen vrátit prodávajícímu kompletní zboží včetně veškerého příslušenství.

Pokud má vadu zboží, které bylo prodáno jako použité nebo bylo prodáno se slevou zohledňující nižší kvalitu zboží v době prodeje, má spotřebitel místo práva na výměnu zboží právo na přiměřenou slevu.

 

V. Uplatnění a vyřízení reklamace

 

Kupující řádně a prokazatelně informuje prodávajícího o skutečnostech, jež kupujícímu zakládají práva z vadného plnění. Kupující je povinen prokázat oprávněnost svého nároku na uplatnění reklamace.

 

Pro uplatnění reklamace je uvedena adresa a kontakt v článku VI. (Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace).

 

Spotřebitel je povinen služby reklamovat ihned, jakmile zjistí vady. Pro řádné uplatnění reklamace prostupuje přiměřeným způsobem podle ustanovení vztahující se na reklamaci zboží.

 

Zboží lze na uvedené adrese reklamovat osobně, nebo zaslat prostřednictvím doručovatele poštovních služeb. V případě, že kupující zašle reklamované zboží prostřednictvím doručovatele poštovních služeb, zašle spolu se zbožím v písemné formě prohlášení obsahující informace:

-              že uplatňuje práva z vadného plnění

-              jaká práva z vadného plnění nárokuje - viz článek IV. (Odpovědnost za vady zboží)

-              podrobný popis vad zboží

-              své jméno, příjmení, e-mail a /nebo telefonní číslo

 

V případě, že kupující zašle reklamované zboží prostřednictvím doručovatele poštovních služeb, reklamované zboží zabalí způsobem, aby se při doručování dále neznehodnotilo.

 

Prodávající neodpovídá za znehodnocení zboží způsobené při dopravě zboží k reklamaci.

 

Kupující je povinen předat zboží do reklamačního řízení kompletní. Při uplatnění reklamace je kupující povinen předložit kopii prodejního dokladu, nebo jinak vhodným způsobem prokázat, kdy bylo zboží u prodávajícího zakoupeno. V případě, že kupující nedodá zboží kompletní nebo bude chybět některá z náležitostí potřebných k řádnému uplatnění reklamace a tento nedostatek je nezbytný k zjištění existence reklamované vady a/nebo k jejímu odstranění, běh lhůty pro vyřízení reklamace začíná až odstraněním nedostatku.

 

Při osobním odběru zboží kupujícím, je okamžik převzetí zboží okamžikem přechodu nebezpečí škody na zboží z prodávajícího na kupujícího.

Kupující má povinnost prohlédnout zboží při převzetí. Jestliže kupující zboží neprohlédne při převzetí, může uplatnit nároky z vad zjistitelných při této prohlídce, pouze pokud prokáže, že tyto vady mělo zboží již v době přechodu nebezpečí škody na zboží. Pozdější reklamace neúplnosti zboží nebo vnějšího poškození zboží nezbavuje kupujícího práva věc reklamovat. Prodávající však má možnost poukázat, že se jedná o rozpor s kupní smlouvou.

 

Spotřebiteli musí být reklamace včetně odstranění vady vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající a spotřebitel nedohodnou na delší lhůtě.

 

Lhůta pro vyřízení reklamace začíná běžet následující den po uplatnění reklamace v souladu s ust. § 605 OZ. Po uplynutí této lhůty se spotřebiteli přiznávají stejná práva jako by se jednalo

o podstatné porušení smlouvy. Lhůta 30 dnů není závazná vůči kupujícímu-podnikateli.

 

Prodávající je povinen kupujícího informovat o způsobu vyřízení reklamace do 3 pracovních dnů od obdržení řádné reklamace. O vyřízení reklamace informuje prodávající kupujícího bez zbytečného odkladu.

 

Kupující má právo se o průběhu reklamace sám zajímat na adrese provozovny, kde reklamaci uplatnil nebo na telefonním čísle uvedeném v čl. VI. (Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace).

 

Kupující je povinen prodávajícímu poskytnout veškerou součinnost k ověření existence reklamované vady a k jejímu odstranění (vč. vyzkoušení zboží). Kupující při uplatnění reklamace je povinen předat zboží v souladu s hygienickými předpisy a obecnými hygienickými zásadami včetně všech součástí příslušenství.

 

Při uplatnění reklamace obdrží kupující písemné potvrzení - reklamační protokol, který mu slouží jako doklad při vypořádání reklamace. Kupující je povinen při sepisování reklamačního protokolu uvést veškeré požadované údaje, jejichž úplnost a správnost potvrzuje podpisem reklamačního protokolu. V reklamačním protokolu jsou informace, kdy byla reklamace uplatněna, co je jejím obsahem, jaký způsob vyřízení reklamace je spotřebitelem požadován. Pokud spotřebitel výrobek do reklamačního řízení zaslal prostřednictvím doručovatele poštovních služeb nebo obdobně, obdrží reklamační protokol e-mailem, případně na adresu bydliště, požádá-li o to.

 

V případě, že reklamace byla oprávněná, má spotřebitel právo na úhradu účelně vynaložených nákladů na uplatnění reklamace, přičemž jsou tyto náklady chápány jako nejnižší možné. Spotřebitel o proplácení těchto nákladů musí požádat bez zbytečného odkladu, nejpozději však do jednoho měsíce od konce lhůty pro uplatnění práv z vadného plnění. V případě žádosti o proplacení účelně vynaložených nákladů je spotřebitel povinen tyto prokazatelně doložit. 

 

VI. Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace

 

Reklamaci muže kupující uplatnit:

(i)          osobně na adrese sídla prodávajícího: Bystročice 145, PSČ 779 00 

(ii)         zaslat na adresu sídla prodávajícího.

 

Pro uplatnění reklamace lze využít telefonní číslo (+420) 608 644 466.

 

VII. Odmítnutí přijetí do reklamace

 

Prodávající je oprávněn odmítnout přijetí do reklamace, v případě, že nebudou řádně splněny zákonné podmínky pro uplatnění reklamace stanovené v tomto reklamačním řádu.

 

Prodávající je oprávněn odmítnout reklamaci zboží také v případě, že zboží není předáno v souladu s hygienickými předpisy a obecnými hygienickými zásadami.

 

VIII. Závěrečná ustanovení

 

Tento reklamační řád nabývá platnosti a účinnosti dne 1. června 2017.

 

Prodávající je oprávněn jednostranně změnit reklamační řád a o změnách vhodným způsobem kupující informovat.Informace pro spotřebitele

 

Toto prohlášení bylo zpracováno v souladu se zákonem č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „OZ“) a dále zákonem č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele ve znění pozdějších předpisů (dále jen „SpotřZ“).

 

Podnikatel, jímž je Mgr. Petra Polzerová, IČ: 47186313, se sídlem Bystročice 145, PSČ 779 00, (dále též jen jako „prodávající“) tímto řádně plní svou informační povinnost vůči spotřebiteli následovně:

 

(i)          Zákazníkem, který nakoupí služby nebo zboží prodávané kupujícím v jeho provozovně, je buď kupující-spotřebitel ve smyslu ust. § 2 odst. 1 písm. a) SpotřZ (dále jen „spotřebitel“) nebo kupující-podnikatel, který při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti (dále jen „kupující-podnikatel“);

 

(ii)         Prodávající podniká na základě živnostenského oprávnění vydaného pro předmět podnikání „Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona“ a dále živnostenského oprávnění vydaného pro předmět podnikání „Masérské, rekondiční a regenerační služby“ v provozovně registrované pod č. 1011651131 na adrese Bystročice 145, PSČ 779 00;

 

(iii)       Telefonní číslo prodávajícího: (+420) 608 644 466;

 

(iv)       Prodávající poskytuje na adrese provozovny kosmetické, masérské, rekondiční a regenerační služby (kompletní ošetření pleti, obličejové a tělové masáže). Nabízené služby mají charakter péče o tělo a pleť (kosmetický charakter). Služby nemají charakter lékařských zákroků, ani lékařských služeb;

 

(v)         Cena nabízených služeb je uvedena v platném ceníku, který je zveřejněn na internetových stránkách www. masaze-olomouc.com a v provozovně prodávajícího;

 

(vi)       Platba za nabízené služby a zboží – poukázky je přijímána pouze v hotovostní formě. Zboží lze převzít osobně v provozovně prodávajícího. Zboží není dodáváno prostřednictvím poskytovatele poštovních služeb, ani jiným obdobným způsobem - v tomto ohledu nevznikají spotřebiteli žádné náklady;

 

(vii)     Údaje o právech spotřebitele vznikajících z vadného plnění, jakož i o právech ze záruky a dalších podmínek pro uplatnění těchto práv jsou obsaženy v reklamačním řádu. Reklamační řád je zveřejněn na internetových stránkách www.masaze-olomouc.com a je k dispozici v tištěné formě v provozovně Prodávajícího;

 

(viii)    V případě, že mezi prodávajícím a spotřebitelem dojde ke vzniku spotřebitelského sporu z kupní smlouvy nebo ze smlouvy o poskytování služeb, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může se spotřebitel obrátit s návrhem na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je:

Česká obchodní inspekce

Ústřední inspektorát – oddělení ADR

Štěpánská 15, 120 00 Praha 2

Email: adr@coi.cz
Web: adr.coi.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklamační řád

 

Podnikatel, jímž je Mgr. Petra Polzerová, IČ: 47186313, se sídlem Bystročice 145, PSČ 779 00, (dále též jen jako „prodávající“) vydává pro účely informování spotřebitelů reklamační řád v následujícím znění:

 

I. Všeobecná ustanovení

 

Reklamační řád byl zpracován dle ustanovení zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „OZ“) a dále zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele ve znění pozdějších předpisů (dále jen „SpotřZ“) a vztahuje se na služby poskytované prodávajícím (dále jen „zboží“), u něhož jsou v záruční době uplatňována práva kupujícího z odpovědnosti za vady (dále jen „reklamace“).

 

Zákazníkem, který koupí zboží a/nebo služby prodávané kupujícím v jeho provozovně, je buď kupující-spotřebitel ve smyslu ust. § 2 odst. 1 písm. a) SpotřZ (dále jen „spotřebitel“) nebo kupující-podnikatel, který při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti (dále jen „kupující-podnikatel“). Neplyne-li dále z ustanovení reklamačního řádu jinak, spotřebitel a kupující-podnikatel jsou společně označováni jako „kupující“.

 

Prodávající tímto zároveň ve vztahu ke spotřebiteli plní dle ust. § 13 SpotřZ svou povinnost řádně ho informovat o rozsahu, podmínkách a způsobu uplatnění práva z vadného plnění („reklamace“), včetně údajů, kde lze reklamaci uplatnit.

 

Prodávající při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti.

 

Kupující je povinen seznámit se před uzavřením smlouvy s tímto reklamačním řádem.

 

Kupující nákupem zboží/služeb vyjadřuje skutečnost, že se s Reklamačním řádem seznámil a v případě reklamace bude dodržovat pravidla stanovaná níže v souladu s platným právním řádem České republiky.

 

II. Odpovědnost prodávajícího

 

Prodávající odpovídá kupujícímu, že poskytované služby jsou souladu s ujednáním smluvních stran nebo v kvalitě obvyklé a že zboží při převzetí nemá vady. Zejména prodávající odpovídá, že v době, kdy kupující zboží převzal:

(i)          má zboží vlastnosti, které si strany ujednaly, a chybí-li ujednání, vlastnosti takové, které prodávající nebo výrobce popsal nebo které kupující očekával s ohledem na povahu zboží a na základě reklamy prováděné prodávajícím nebo výrobcem,

(ii)         se zboží hodí k účelu, který pro její použití prodávající uvádí nebo ke kterému se zboží tohoto druhu obvykle používá,

(iii)       zboží vyhovuje požadavkům právních předpisů.

 

Při zakoupení služeb, stejně jako ke zboží je přikládán daňový doklad nebo k některému druhu zboží záruční list. Není-li přiložen záruční list, slouží k uplatnění reklamace daňový doklad. K uplatnění reklamace také postačí, prokáže-li kupující způsobem, který nevzbuzuje pochybnost, že zboží /anebo služby byly zakoupeny u prodávajícího a že mu řádně svědčí práva zakládající odpovědnost prodávajícího za vady zboží/ služeb.

 

Práva z odpovědnosti za vady zboží se nevztahují zejména na případy, kdy závada nebo poškození vzniká:

-              mechanickým poškozením zboží

-              živelnou katastrofou, nebo obdobným způsobem

-              prokazatelně nesprávným užíváním či skladováním zboží

-              užíváním či skladováním v rozporu s návodem nebo pokyny prodávajícího či pokyny na obalu zboží

-              užíváním či skladováním v rozporu s obecně známými pravidly užívání či skladování

-              používáním zboží v podmínkách, které neodpovídají svojí teplotou, prašností, vlhkostí, chemickými a mechanickými vlivy prostředí, které je přímo výrobcem nebo prodávajícím určeno nebo které jednoznačně vyplývá z povahy zboží

-              odpovědnost prodávajícího za vady se nevztahuje na opotřebení způsobené obvyklým užíváním, u zboží prodávaného za nižší cenu za vadu, pro kterou byla nižší cena ujednána,

-              u použitého Zboží za vadu odpovídající míře používání nebo opotřebení, kterou mělo zboží při převzetí kupujícím.

 

Na žádost kupujícího je prodávající povinen poskytnout kupujícímu písemné potvrzení o povinnostech z vadného plnění v rozsahu stanovaného zákonem (záruční list). Záruční list musí obsahovat jméno podnikatele (prodávajícího), dále jeho IČ a sídlo. Umožňuje-li to povaha věci, postačuje na místo záručního listu vydat kupujícímu doklad o zakoupení zboží obsahující údaje jako záruční list.

 

III. Záruční doba

 

Spotřebitel je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytla u spotřebního zboží, v době vyznačené jako datum spotřeby na obalu zboží, jinak v době dvaceti čtyř měsíců od převzetí zboží. Záruční doba je omezena datem spotřeby zboží.

 

Projeví-li se vada zboží v průběhu doby vyznačené jako datum spotřeby, nejdéle však v době šesti měsíců od převzetí spotřebitelem, má se za to, že zboží bylo vadné již při převzetí, pokud není prokázán opak. Pro kupujícího-podnikatele činí záruční doba dvanáct měsíců.

 

Spotřebitel je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytla u poskytovatele služby ihned při jejím plnění nebo nejpozději v době 6 měsíců od záruční doby.

 

Záruční doba začíná běžet od převzetí zboží a nebo od poskytnutí služby.

 

IV. Odpovědnost za vady

 

Nemá-li Zboží vlastnosti uvedené v článku II. (Odpovědnost prodávajícího), může spotřebitel požadovat i dodání nového zboží bez vad, pokud to není vzhledem k povaze vady nepřiměřené.

 

Je-li zboží vadné a takováto vada podstatně porušuje smlouvu, má kupující právo na:

-              přiměřenou slevu z kupní ceny

-              odstranění vad dodáním nové věci bez vady, nebo dodáním chybějící části

-              odstranění vady opravou věci, je-li to vzhledem k povaze služby a/nebo zboží možné (v případě služeb se jedná např. o poskytnutí náhradní služby)

-              odstoupení od smlouvy

 

Je-li zboží a/nebo služba vadná a takováto vada porušuje smlouvu jen nepodstatným způsobem, má kupující právo na:

-              přiměřenou slevu

-              odstranění vady přiměřeným způsobem

 

Pokud spotřebitel od smlouvy neodstoupí ani neuplatní právo na dodání nového zboží a/nebo služby bez vad, na výměnu jeho součásti nebo opravu, může požadovat přiměřenou slevu. Spotřebitel má právo na přiměřenou slevu i v případě, že mu prodávající nemůže dodat nové zboží a/nebo službu bez vad, vyměnit jeho součást nebo zboží opravit, jakož i v případě, že prodávající nezjedná nápravu v přiměřené dobé nebo v případě, že by zjednání nápravy působilo značné obtíže.

 

Právo z vadného plnění kupujícímu nenáleží, pokud prodávající kupujícího před převzetím zboží upozornil, že zboží má vadu, nebo pokud kupující vadu zboží a/nebo služby sám způsobil.

 

V případě odstoupení od smlouvy je kupující povinen vrátit prodávajícímu kompletní zboží včetně veškerého příslušenství.

Pokud má vadu zboží, které bylo prodáno jako použité nebo bylo prodáno se slevou zohledňující nižší kvalitu zboží v době prodeje, má spotřebitel místo práva na výměnu zboží právo na přiměřenou slevu.

 

V. Uplatnění a vyřízení reklamace

 

Kupující řádně a prokazatelně informuje prodávajícího o skutečnostech, jež kupujícímu zakládají práva z vadného plnění. Kupující je povinen prokázat oprávněnost svého nároku na uplatnění reklamace.

 

Pro uplatnění reklamace je uvedena adresa a kontakt v článku VI. (Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace).

 

Spotřebitel je povinen služby reklamovat ihned, jakmile zjistí vady. Pro řádné uplatnění reklamace prostupuje přiměřeným způsobem podle ustanovení vztahující se na reklamaci zboží.

 

Zboží lze na uvedené adrese reklamovat osobně, nebo zaslat prostřednictvím doručovatele poštovních služeb. V případě, že kupující zašle reklamované zboží prostřednictvím doručovatele poštovních služeb, zašle spolu se zbožím v písemné formě prohlášení obsahující informace:

-              že uplatňuje práva z vadného plnění

-              jaká práva z vadného plnění nárokuje - viz článek IV. (Odpovědnost za vady zboží)

-              podrobný popis vad zboží

-              své jméno, příjmení, e-mail a /nebo telefonní číslo

 

V případě, že kupující zašle reklamované zboží prostřednictvím doručovatele poštovních služeb, reklamované zboží zabalí způsobem, aby se při doručování dále neznehodnotilo.

 

Prodávající neodpovídá za znehodnocení zboží způsobené při dopravě zboží k reklamaci.

 

Kupující je povinen předat zboží do reklamačního řízení kompletní. Při uplatnění reklamace je kupující povinen předložit kopii prodejního dokladu, nebo jinak vhodným způsobem prokázat, kdy bylo zboží u prodávajícího zakoupeno. V případě, že kupující nedodá zboží kompletní nebo bude chybět některá z náležitostí potřebných k řádnému uplatnění reklamace a tento nedostatek je nezbytný k zjištění existence reklamované vady a/nebo k jejímu odstranění, běh lhůty pro vyřízení reklamace začíná až odstraněním nedostatku.

 

Při osobním odběru zboží kupujícím, je okamžik převzetí zboží okamžikem přechodu nebezpečí škody na zboží z prodávajícího na kupujícího.

Kupující má povinnost prohlédnout zboží při převzetí. Jestliže kupující zboží neprohlédne při převzetí, může uplatnit nároky z vad zjistitelných při této prohlídce, pouze pokud prokáže, že tyto vady mělo zboží již v době přechodu nebezpečí škody na zboží. Pozdější reklamace neúplnosti zboží nebo vnějšího poškození zboží nezbavuje kupujícího práva věc reklamovat. Prodávající však má možnost poukázat, že se jedná o rozpor s kupní smlouvou.

 

Spotřebiteli musí být reklamace včetně odstranění vady vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající a spotřebitel nedohodnou na delší lhůtě.

 

Lhůta pro vyřízení reklamace začíná běžet následující den po uplatnění reklamace v souladu s ust. § 605 OZ. Po uplynutí této lhůty se spotřebiteli přiznávají stejná práva jako by se jednalo

o podstatné porušení smlouvy. Lhůta 30 dnů není závazná vůči kupujícímu-podnikateli.

 

Prodávající je povinen kupujícího informovat o způsobu vyřízení reklamace do 3 pracovních dnů od obdržení řádné reklamace. O vyřízení reklamace informuje prodávající kupujícího bez zbytečného odkladu.

 

Kupující má právo se o průběhu reklamace sám zajímat na adrese provozovny, kde reklamaci uplatnil nebo na telefonním čísle uvedeném v čl. VI. (Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace).

 

Kupující je povinen prodávajícímu poskytnout veškerou součinnost k ověření existence reklamované vady a k jejímu odstranění (vč. vyzkoušení zboží). Kupující při uplatnění reklamace je povinen předat zboží v souladu s hygienickými předpisy a obecnými hygienickými zásadami včetně všech součástí příslušenství.

 

Při uplatnění reklamace obdrží kupující písemné potvrzení - reklamační protokol, který mu slouží jako doklad při vypořádání reklamace. Kupující je povinen při sepisování reklamačního protokolu uvést veškeré požadované údaje, jejichž úplnost a správnost potvrzuje podpisem reklamačního protokolu. V reklamačním protokolu jsou informace, kdy byla reklamace uplatněna, co je jejím obsahem, jaký způsob vyřízení reklamace je spotřebitelem požadován. Pokud spotřebitel výrobek do reklamačního řízení zaslal prostřednictvím doručovatele poštovních služeb nebo obdobně, obdrží reklamační protokol e-mailem, případně na adresu bydliště, požádá-li o to.

 

V případě, že reklamace byla oprávněná, má spotřebitel právo na úhradu účelně vynaložených nákladů na uplatnění reklamace, přičemž jsou tyto náklady chápány jako nejnižší možné. Spotřebitel o proplácení těchto nákladů musí požádat bez zbytečného odkladu, nejpozději však do jednoho měsíce od konce lhůty pro uplatnění práv z vadného plnění. V případě žádosti o proplacení účelně vynaložených nákladů je spotřebitel povinen tyto prokazatelně doložit. 

 

VI. Adresa a kontakt pro uplatnění reklamace

 

Reklamaci muže kupující uplatnit:

(i)          osobně na adrese sídla prodávajícího: Bystročice 145, PSČ 779 00 

(ii)         zaslat na adresu sídla prodávajícího.

 

Pro uplatnění reklamace lze využít telefonní číslo (+420) 608 644 466.

 

VII. Odmítnutí přijetí do reklamace

 

Prodávající je oprávněn odmítnout přijetí do reklamace, v případě, že nebudou řádně splněny zákonné podmínky pro uplatnění reklamace stanovené v tomto reklamačním řádu.

 

Prodávající je oprávněn odmítnout reklamaci zboží také v případě, že zboží není předáno v souladu s hygienickými předpisy a obecnými hygienickými zásadami.

 

VIII. Závěrečná ustanovení

 

Tento reklamační řád nabývá platnosti a účinnosti dne 1. června 2017.

 

Prodávající je oprávněn jednostranně změnit reklamační řád a o změnách vhodným způsobem kupující informovat.